Związki karmiczne i nam przeznaczone

Zamieszczony przez dnia Sty 12, 2015

czy każdy związek można nazwać karmicznym? Do takich na pewno należą związki, które udzielają nam ważnych lekcji, są konieczne dla naszego rozwoju, mają silny wpływ i pozostawiają po sobie trwałe ślady. Mogą one nas uwikłać albo wzbogacić, a związane z nimi doświadczenia na zawsze pozostają w naszej duszy. Ludzie, których spotykamy na swojej drodze, są nam znani z poprzednich inkarnacji albo przeznaczeni – jedni i drudzy odciskają na naszym życiu niezatarte piętno.

Do karmicznych należą takie związki, które istniały w poprzednich wcieleniach i są obciążone jakimiś nieprzepracowanymi, nierozwiązanymi tematami. Tego rodzaju problemy powtarzają się, zmuszając partnerów, aby tak długo przeżywali pewne sytuacje obarczone starymi wzorcami, dopóki nie znajdą rozwiązania, nie nauczą się czegoś albo nie «zdadzą egzaminu». Dany związek karmiczny może powracać przez wiele wcieleń do czasu, aż dwie dusze poradzą sobie z problemem i wina karmiczna przestanie istnieć. W astrologii na tego rodzaju powiązania często wskazują z Lilith i Pluton.

Związek przeznaczony może mieć dwa różne źródła. W pierwszym wariancie wywodzi się z poprzednich wcieleń. Tego rodzaju więź nie jest jednak tak mocno obciążona jak związek karmiczny, ale pełni rolę programu duszy i wspiera rozwój na poziomie duchowym.
Dusze pomiędzy inkarnacjami nie mają kontaktu z materią i «odpoczywają», żyjąc w wielkich koloniach, które można nazwać «duchowymi rodzinami» [1]. Członkowie tych rodzin przed rozpoczęciem danej inkarnacji podejmują decyzję, że chcą pogłębić ze sobą konkretne doświadczenia, i w tym celu spotykają się potem na Ziemi. Członkowie jednej rodziny duchowej czują się ze sobą spokrewnieni i darzą się wzajemną sympatią. Nie oznacza to jednak, że ich ziemskie relacje przebiegają gładko i bez zakłóceń. Mogą one być bardzo skomplikowane i bolesne, ale zawsze niosą ze sobą ważną lekcję.
Drugi wariant związku przeznaczonego nie jest «stary», ale bierze swój początek w tym życiu i może być niezmiernie ważny dla ewolucji duszy. Jego dynamika wygląda następująco: dwie osoby spotykają się i czują do siebie wzajemny pociąg, ponieważ nieświadomie rozpoznały, że charakter i osobowość drugiego człowieka pasują do tęsknoty ich duszy i w tej chwili pozwolą przeżyć coś, co zostało zapisane w indywidualnych programach ich dusz. Te osoby są dla siebie konieczne i w pewien sposób się uzupełniają. Przeznaczony nam związek może być zaprogramowany albo nie, ale zawsze istnieje tutaj silne przyciąganie pomiędzy nosicielem duchowego programu oraz osobą, która do tego duchowego programu pasuje.

Włoski astrolog, Paolo Grimaldi [2], w swojej książce poświęconej temu tematowi mówi, że związki karmiczne albo pierwszy wariant związków nam przeznaczonych wyróżnia w horoskopie porównawczym (synastrii) koniunkcja zstępującego węzła księżycowego z planetami. Z kolei koniunkcje wstępującego węzła księżycowego z sygnifikatorami partnera wskazują na związki przeznaczone drugiego wariantu, które zaczynają się dopiero w tym życiu.
Horoskop może zatem udzielić nam istotnych wskazówek o charakterze danego związku – czy jest on karmiczny czy przeznaczony. Jednak tak naprawdę każde spotkanie «wyznacza jakiś temat i wspólne zadanie, które sprawiają, że więź między dwojgiem ludzi staje się wyjątkowa, oraz pokazują kwestie najbardziej zasadnicze dla ich rozwoju». To ważniejsze od wiedzy o tym, czy dany związek jest «stary» czy też «młody», bowiem dusza wzrasta i dojrzewa wraz ze swoimi doświadczeniami.

Fragment artykułu Karmische Beziehungen und schicksalhafte Verbindungen, Lianella Livaldi Laun, nr 172 Astrologie Heute. Więcej o związkach również w książce Vereny Bachmann Potęga kobiecości.

 

Zdjęcie: Kuba Wojewoda, Black&White.
© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

[1] V. Hasselmann i F. Schmolke, Die Seelenfamilie, Goldmann, D-München 2001.
[2] Paolo Grimaldi, Karmische Liebe. Partnerschaftsastrologie aus karmischer Perspektive, Chiron-Verlag, D-Tübingen, 2003.

Wyślij komentarz

Translate »