Zmiany, zmiany! Uran wchodzi do znaku Byka

Zamieszczony przez dnia maj 12, 2018

Nadchodzi jeden z najbardziej znaczących i gorących okresów w tym roku. W najbliższych dniach jednocześnie nastąpi przesunięcie ważnych akcentów energetycznych:
• 13 maja Merkury wejdzie do znaku Byka
• 15 maja o 13:48 nastąpi nów w znaku Byka (24°36)
• 16 maja Mars wejdzie do znaku Wodnika
• 19 maja Wenus wejdzie do znaku Raka
• 21 maja Słońce wejdzie do znaku Bliźniąt

A przede wszystkim 15 maja o 17:27 do znaku Byka wstąpi Uran!
Z krótką przerwą (ponieważ od 6.11.2018 do 6.3.2019 wróci jeszcze do Barana) pozostanie tam do 7 lipca 2025 roku. Wydarzenia i doświadczenia tego tygodnia warto więc sobie zapamiętać – mogą być metaforą i zwiastunem nadchodzących siedmiu lat.

 

Uran w znaku Byka


Ogólnie im wolniej porusza się sygnifikator, tym bardziej istotne jest jego wejście do nowego znaku. Uran to najszybsza z powolnych planet – jego pełny cykl trwa ok. 84 lat. W jednym znaku przebywa średnio siedem lat. W tym czasie, działając zgodnie z własnym charakterem, rewolucjonizuje, unowocześnia, radykalizuje, zachęca do zmian, niezależności, oryginalności, a nawet ekscentryczności w sprawach, których akurat dotyczy.
Uran w Byku zapowiada okres ważnych i dość gwałtownych zmian w sferze wartości i posiadania, rewolucje w zakresie tego wszystkiego, co rewolucji nie lubi, jest stałe, stabilne, związane z gromadzeniem, zasobami, nasyceniem i komfortem. W dziedzinach, które mają zasysać energię, Uran będzie ją uwalniał i mutował.

 

Nowa jakość


Przejście planety duchowej do kolejnego znaku zawsze jest znaczące i wskazuje na zmianę jakości czasu, na rozbudzenie nowych potrzeb i wartości, które zamanifestują się w najbliższym czasie zarówno na poziomie indywidualnym, jak i zbiorowym.

Tym razem dodatkowo będzie temu towarzyszył nów. Połączenie Słońca z Księżycem kończy jeden, trwający ok. miesiąca cykl i daje impuls do rozpoczęcia czegoś nowego. Podobnie, tyle, że w znacznie większej skali zadziała Uran. Wejście Urana do Byka może uwolnić energię w sposób dość spektakularny i impulsywny, ponieważ będzie mu towarzyszyła kwadratura Marsa. Zatem osoby, które w swoich horoskopach mają obsadę 1 stopnia Byka, Lwa, Skorpiona i Wodnika muszą przygotować się na rozmaite niepokoje, perturbacje, nagłe, nieoczekiwane incydenty, spięcia i wyładowania energetyczne. Aby konstruktywnie skanalizować ten wpływ, warto pozwolić sobie teraz na odrobinę szaleństwa, a jednocześnie stać nogami mocno na ziemi.

 

Buntownik kontra Posiadacz


Astrologicznie obie zasady są diametralnie różne – Uran reprezentuje odnowę i zmianę, Byk – to, co trwałe i stabilne. Dlatego w najbliższym czasie życie będzie weryfikować, czy nie zbyt mocno trwamy przy jednym biegunie, zaniedbując drugi. Jeśli przywiązujemy nadmierną wagę do zabezpieczenia, zasobów materialnych, wartości, komfortu czy tradycji, to Uran wymusi zmiany i otwarcie na nowe rozwiązania. Jeżeli natomiast jesteśmy zbyt ekscentryczni i oddaleni od realiów, od przyziemnych spraw, to twarda rzeczywistości upomni się o swoje i sprowadzi nas na Ziemię.
Powyższe dotyczy przede wszystkim horoskopów, w którym występuje obsada znaku Byka (Słońce oraz planety), a w dalszej kolejności Lwa, Skorpiona i Wodnika.

Uran w Byku z jednej strony będzie inicjował zmiany w rozumieniu komfortu życia, w podejściu do posiadanych zasobów, a także Matki Ziemi, z drugiej przyniesie niebezpieczeństwo zawłaszczeń, strat oraz sięganie po to, co – jak sądzimy – słusznie nam się należy. Teraz mogą pojawić się nowe, niekonwencjonalne pomysły ratowania Ziemi, zaangażowania w jej obronie, ale także jej eksploatowania.

W kwestiach finansowych, związanych ze zmysłowymi przyjemnościami i formami rozkoszy, wszelkiego rodzaju wartościami, posiadaniem, pięknem, erotyką, sztuką (np. balet, taniec i śpiew) mogą nastąpić radykalne przełomy i istne rewolucje. Tutaj wyraźnie swoją obecność zaznaczą nowoczesne technologie oraz świat wirtualny. Warto eksperymentować na tych polach. Z działających energii niewątpliwie skorzystają sztuki audiowizualne, mapping czy intermedialna sztuka performance. Poza tym może też pojawić się jakaś nowa forma kryptowalut lub cyfrowych rozwiązań w zakresie finansów, która zainicjuje nową erę „pieniądza” (formy płatności).

Dużą rolę odegra także bionika. Zostanie wykonany milowy krok na drodze do integracji człowieka z maszyną. Niewykluczone, że protezy, egzoszkielety, implanty i sztuczne narządy powoli zaczną wchodzić do życia codziennego i staną się ogólnie dostępne.

 

Typowe obszary działalności zawodowej Byka:


• rolnictwo, ogrodnictwo, nieruchomości, architektura
• bank, giełda, gospodarka przedsiębiorstw i gospodarka narodowa
• branża spożywcza, gastronomia, hotelarstwo
• moda, biżuteria, kosmetyka
• muzyka, malarstwo, rzeźbiarstwo, handel dziełami sztuki
• historyk, archeolog, etnolog, rzemieślnik i przyrodnik

W tych dziedzinach Uran spowoduje znaczne przyspieszenie, gwałtowny rozwój, rewolucyjne zmiany, wprowadzi także nowoczesne technologie.

Najprawdopodobniej pojawią się nowe odkrycia w zakresie przedmiotów lub substancji uprzyjemniających nasze życie, ewentualnie na szerszą skalę zostaną zastosowane te, które już istnieją.

 

Lata trzydzieste, lata czterdzieste…


Dla porównania w latach 1935-1942, gdy ostatnio Uran tranzytował przez Byka:
• w 1935 Arthur Tansley po raz pierwszy użył pojęcia „ekosystem”
• w 1936 Alan Turing opublikował pracę O liczbach obliczalnych, wprowadził w niej abstrakcyjną maszynę, która była w stanie wykonywać zaprogramowaną matematyczną operację, czyli algorytm
• w 1936 BBC Television Service rozpoczął oficjalne nadawanie
• 1936-1938 powstał pierwszy komputer mechaniczny zerowej generacji
• 1937 pracownicy firmy Bayer opracowali poliuretan, który obecnie jest składnikiem wielu pianek syntetycznych, farb i klejów
• w 1938 roku podano do publicznej wiadomości wiadomość o wynalezieniu nylonu i w tym samym roku wprowadzono na rynek pierwsze produkty z nylonu: szczoteczkę do zębów z włosiem nylonowym, a w 1940 – co odbiło się większym echem – nylonowe pończochy; włókna nylonowe są obecnie używane do wytwarzania wielu rodzajów sztucznych tkanin, a nylon jako tworzywo sztuczne znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu
• w 1938 László József Bíró opatentował długopis
• w 1938 Raymond Pearl wykazał zgubny wpływ palenia papierosów na zdrowie
• w 1938 grupa trzech naukowców wyizolowała składnik czynny, zakładając rok później pierwszą na świecie wytwórnię penicyliny
• w 1939 John Atanasoff wraz ze swoim studentem skonstruował Atanasoff-Berry Computer, ABC – maszynę do rozwiązywania układów równań algebraicznych liniowych, z uwagi na zastosowanie przez konstruktorów lamp elektronowych uważaną za pierwszy działający prototyp specjalizowanego komputera

To tylko kilka wybranych przykładów. Niewątpliwie Uran będzie stymulował na polu Byka rozwój technologiczny w oparciu o już zdobytą wiedzę i umiejętności. Dlatego możemy tu oczekiwać jeszcze bardziej spektakularnych odkryć i zastosowań niż te dokonane w latach 30. i na początku 40. XX wieku.
Z drugiej strony miejmy świadomość, że najcenniejszym dobrem gromadzonym i posiadanym (Byk) przez firmy branży IT (Uran) są obecnie informacje o naszych preferencjach i upodobaniach (Byk) – mają realną, wymierną wartość (Byk) i jak ostatnio udowodniła afera Cambridge Analityca mogą być wykorzystane w najróżniejszych celach.

 

Co przyniesie?


Możliwe sposoby manifestacji Urana w Byku:
• rozwój „chmury”, w której gromadzone są (Byk) dane – technologia „chmury” może wyprodukować nowe usługi i poprawić wydajność firm
• wprowadzenie do masowej produkcji nanomateriałów o unikalnych właściwościach (np. grafen)
• urządzenia badające nasze ciała (ew. geny) i dopasowujące odpowiednie lekarstwa oraz terapie
• urządzenia/aplikacje generujące nowe formy przyjemności
• technologiczne innowacje w rolnictwie, ogrodnictwie, aranżacji wnętrz
• powszechne wykorzystanie w sztuce lub innej dziedzinie przypisanej Bykowi zaawansowanych robotów
• powszechne zastosowanie urządzeń do drukowania przestrzennego
• magazynowanie elektryczności, masowa produkcja tanich baterii do aut elektrycznych

Uran w ciągu ostatnich siedmiu lat znajdował się we władzy Marsa, teraz przejdzie we władanie Wenus. Co ciekawe w chwili wejścia Urana do Byka Wenus znajdzie się w pozycji, którą Uran zajmował w chwili odkrycia (hor. nr 3). Potraktujmy to jako dobry znak!

 

© 2018 AstroTranslatio. All rights reserved

 

2 komentarze

 1. Witam,
  Zastanawiam się jak objawi się trygon urana w byku do mc w koziorożcu. Co prawda jest jeszcze trochę czasu, ale interesuje mnie to już teraz bo w tym samym czasie „zmówi się ” nad radixem pół nieba a działanie planet wolnych odczuwa się trochę wcześniej. Pluton, saturn potem jowisz ustawi się na natalnym księżycu, który jest w opozycji do natalnego saturna i w kwadraturze do natalnego jowisza? Czy taka koniunkcja takich planet złowrogich będzie oznaczała zły początek jakieś sprawy, czy może dzięki jowiszowi i trygonie urana wręcz przeciwnie? Wiem ze wszystko zależy od radixu, ale nie chodzi mi o analizę tylko ogólna podpowiedź.Tym bardziej, że będzie zaćmienie księżyca na natalnym księżycu. pozdrawiam

  • Dzień dobry,
   przed Panią na pewno bardzo istotny czas, żaden poważny astrolog nie pokusi się jednak o podpowiedzi, dywagacje czy interpretacje w oparciu o kilka wyjętych z kontekstu aspektów. Całość jest ważna dlatego, że po pierwsze jednocześnie mogą zadziałać inne sygnifikacje, które w większym stopniu niż te wymienione nadadzą ton przeżyciom czy biegowi zdarzeń (np. gwiazdy stałe, zaćmienia itp.), po drugie pokazuje, jakimi domami władają wskazane planety, z kim są powiązane, gdzie posadowione itp. Na dodatek Saturn czy Pluton wcale nie muszą być „złowrogie” (po prostu eliminują to, co w naszym życiu straciło rację bytu), a Jowisz „dobroczynny” (produkuje nadmiar, również komórek, daje też nadzieje, które bez Saturna nie przybiorą konkretnej postaci). Wszystko zależy od tego, na ile realizujemy tematy horoskopu urodzeniowego. Jeśli nasze talenty/potencjały pozostają niezrealizowane (np. z powodu lęków) i tkwią pod poziomem świadomości, to z czasem zaczynają na tę świadomość tak mocno napierać, że powodują swego rodzaju trzęsienie ziemi, manifestując się w postaci wypadków czy kryzysów.
   Życzę Pani konstruktywnego wykorzystania posiadanych zasobów i dużo optymizmu! Pozdrawiam, Monika

Wyślij komentarz

Translate »