Zamachy w Paryżu

Zamieszczony przez dnia Lis 15, 2015

Fluctuat nec mergitur (tłum. rzuca nim fala, lecz nie tonie) – głosi umieszczona pod herbem dewiza miasta Paryża, wskazuje ona na hard ducha i siłę mieszkańców.
W piątek, 13 listopada, późnym wieczorem w Paryżu i Saint-Denis doszło do serii zamachów terrorystycznych – za ich zorganizowanie najprawdopodobniej odpowiada Państwo Islamskie.
Dramat rozpoczął się o 21:16. Najpierw zostały terroryści zaatakowali restaurację w 10. Dzielnicy i bar koło kanału Saint Martin. Co najmniej 10 osób zostało rannych lub zabitych w eksplozji niedaleko stadionu Stade de France w dzielnicy Saint-Denis. Na tym stadionie rozgrywano właśnie mecz towarzyski pomiędzy reprezentacjami Francji i Niemiec w piłce nożnej. Najbardziej krwawy okazał się jednak atak na teatr Bataclan, gdzie miał miejsce koncert amerykańskiego zespołu Eagles of Death Metal. Zamachowcy wzięli zakładników i starli się z policją, która przeprowadziła szturm na teatr. Ogółem zabito ośmiu sprawców, zginęło co najmniej 128 osób, w tym 87 w teatrze Bataclan, ponad 300 osób zostało rannych.

 

Stan wyjątkowy

W odpowiedzi na ataki prezydent Francji François Hollande ogłosił w orędziu telewizyjnym o 23:58 stan wyjątkowy oraz tymczasowe zamknięcie granic. Były to najkrwawsze zamachy we Francji od czasu II wojny światowej. Po raz pierwszy od 1944 roku wprowadzono też godzinę policyjną, nakazując Paryżanom pozostanie w domach. Przed atakiem Francja była w stanie gotowości po zamachach na redakcję „Charlie Hebdo”, gdzie zginęło 17 osób.
14 listopada Państwo Islamskie potwierdziło swój udział w atakach. Prezydent Hollande nazwał ataki „aktem wojny”.

 

Zaćmienie Słońca

Z astrologicznego punktu widzenia piątkowy układ jest wyraźnym wyładowaniem marcowego zaćmienia Słońca (29°28 Ryb), które przypadało w kwadraturze do Księżyca w horoskopie Francji (28°27), a ascendent (na Paryż) – w koniunkcji z nim (grafika nr 1). W astrologii mundalnej Księżyc symbolizuje lud, naród, tłumy i wszystkie wydarzenia o charakterze publicznym – przeciwko nim właśnie były wymierzone piątkowe ataki.
W feralny piątek Głowa Smoka uściśliła kwadraturę z tymże Księżycem, a Mars – koniunkcję z imum coeli oraz Wenus, sygnifikującą m.in. przyjemności i rozrywki, plus opozycję z punktem zaćmienia/MC (grafika nr 2).
Trzeba zauważyć, że do tragedii doszło tuż po nowiu w Skorpionie, kojarzonym m.in. z fanatyzmem, ekstremizmem, radykalnymi postawami, bezwzględnym, pełnym zaangażowaniem, a także terroryzmem i islamem. W tym właśnie znaku przypada aktualny solarny descendent Francji (grafika nr 3).

 

20.3.2015 zaćmienie Paryż
  13.11. 2015 zamachy w Paryżu
solariusz 2015 Francja
10.10.2015 zamach w Turcji

Porażony Księżyc

Dla porównania, innym krajem mającym w swoim horoskopie Księżyc w podobnym stopniu (29°55 Bliźniąt) jest Turcja. 10 Października doszło tam do najtragiczniejszego zamachu terrorystycznego w historii państwa. W ataku śmierć poniosło 128 osób.
Właśnie tego dnia Głowa Smoka (!) uściśliła kwadraturę z Księżycem radix, Mars „poruszył” Głowę radix, a Księżyc znalazł się w imum coeli horoskopu-matki (grafika nr 4).

Księżyce obu państw, porażone przez zaćmienie, są od siebie oddalone o nieco ponad stopień – w ciągu miesiąca węzły księżycowe (ściśle związane z zaćmieniami) uściśliły z nimi kwadraturę, a szybsze planety i Światła, poprzez nieharmonijne aspekty do sygnifikatorów i głównych osi zaktywizowały trudne konfiguracje. W efekcie doszło do wyładowania silnych, napięciowych układów.
Na naszych oczach zachodzą szybkie, nieodwracalne zmiany, nic nie jest i nie będzie już takie jak dawniej. Najbliższy tydzień przyniesie ciąg dalszy tego procesu. Powoli uściśla się kolejny duży aspekt między przeciwstawnymi zasadami, symbolizującymi kolejno tworzenie struktur i ich rozmycie, a także ograniczenia, restrykcje i empatię, postrzeganie świata jako jednej wielkiej całości – mowa o kwadraturze Saturna z Neptunem.

 

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »