Zaćmienie Słońca – wielka mgła

Zamieszczony przez dnia maj 25, 2021

ogólne hasła: zaćmienie Słońca – wielka mgła, niejasności, pomyłki, nieporozumienia / fake newsy / co jest prawdą a co nie? / dezinformacja, mydlenie oczu i kłamstwa / słuchać głosu intuicji / uwierzyć i zaufać sobie / działać wbrew logice / uzależnienie / płynąć
z prądem zdarzeń / niech się dzieje wola nieba

10 czerwca o 12:42 nastąpi obrączkowe zaćmienie Słońca.
Pas fazy obrączkowej zaćmienia rozpocznie się przed godziną 10.00
w zachodniej części prowincji Ontario (Kanada). Cień Księżyca przesunie się przez Zatokę Hudsona, zachodnią Grenlandię i Morze Wschodniosyberyjskie. Ostatecznie dotrze do Azji w rejonie Wysp Nowosyberyjskich i zacznie znikać
w Górach Kołymskich (północno-wschodnia Azja).
Maksymalny czas trwania fazy obrączkowej dla obserwatora na Ziemi będzie wynosił prawie 4 minuty. Częściowe fazy zaćmienia będą widoczne w północno-wschodniej części Ameryki Północnej, w północnej
i północno-zachodniej Europie, w północno-wschodniej Azji oraz na całym obszarze Oceanu Arktycznego.
W Polsce zaćmienie będzie płytkie i częściowe. To 23 (z 80) zaćmienie w cyklu Saros 147.

 

ZAĆMIENIE SŁOŃCA – OGÓLNIE


Słońce symbolizuje ego, oczywistość, witalność, naszą postawę wobec świata, wolę działania i pewien jasno określony porządek rzeczy. W chwili zaćmienia jego walory i cechy zostają stłumione, zakwestionowane, wypaczone, a górę biorą instynktowne, emocjonalne, chaotyczne energie lunarne. Takie pobudzenie zazwyczaj dominuje przez kilka dni, zwłaszcza w tygodniu poprzedzającym zjawisko.
Chyba każdy pamięta scenę zaćmienia Słońca z filmu „Faraon” w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Najprawdopodobniej egipscy kapłani potrafili przewidywać to zjawisko i dzięki temu manipulowali prostym ludem, a nawet władcami Egiptu. Chwilowe ciemności wywoływały przerażenie i lęk. Dzisiaj wiemy, że nie są one wyrazem niezadowolenia bogów, ale cyklicznym zjawiskiem astronomicznym powstającym, gdy Księżyc znajdzie się dokładnie pomiędzy Słońcem a Ziemią i tym samym przysłoni światło słoneczne.

 

KONSTRUKTYWNE LUB NISZCZĄCE


Starożytni przypisywali zaćmieniom fatalistyczny charakter. Astrologiczne obserwacje potwierdzają potężny wpływ zaćmień. Wiadomo, że sposób, skutki i czas oddziaływania tych zjawisk na daną osobę zależą jednak od interakcji z indywidualnym układem horoskopowym. Celem zaćmienia jest przyspieszona zmiana.
Jeśli tej zmianie się opieramy, wpływy będą destrukcyjne, jeśli nie – transformujące. W tym ostatnim przypadku dadzą zastrzyk energii, całkowicie odmienią dotychczasowy bieg życia, wręcz otworzą jego nowy rozdział.
Tak jak każdy nów zaćmienie Słońca wyznacza koniec jednego i początek następnego cyklu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zainicjowane w jego okresie projekty, zmiany czy procesy będą miały długotrwały charakter i mogą przestawić nasze życie na zupełnie nowe tory, często nieprzewidziane lub niezgodne
z oczekiwaniami, co nie znaczy, że „złe”.

 

ZAĆMIENIE SŁOŃCA W BLIŹNIĘTACH


Teraz Słońce i Księżyc połączą się w Bliźniętach (20°), a będzie im towarzyszył retrogradujący Merkury (21°). To spotkanie nabierze dużej wagi przez obecność północnego węzła księżycowego, który wskazuje kierunek na przyszłość. Dodatkowo rangę zjawiska podniesie bliskość punktu krytycznego (22° Bliźniąt). Ma on znaczenie Urana i Plutona, niesie ze sobą potężną moc zmiany i transformacji.

 

ZAĆMIENIE SŁOŃCA – WIELKA MGŁA I ZMIANA


Nów utworzy kwadraturę do Neptuna w Rybach. Zatem łatwo ulegniemy dezinformacji, damy sobie zmydlić oczy, kupimy kota w worku albo wejdziemy w układ, który będzie pułapką na całe życie.
Ogólnie czas wielkich iluzji trwa już od połowy maja i pierwsze apogeum osiągnął podczas zaćmienia Księżyca.
Zaćmieniu Słońca towarzyszy druga z trzech kwadratur Saturna z Uranem (14° Bliźniąt). Zapewne znowu zaogni się konflikt przeszłości z przyszłością, tradycji z nowoczesnością, konserwatyzmu i zachowawczości z nurtami progresywnymi. Jedne grupy interesów będą uparcie bronić starego, inne – dążyć do zmiany. Sztuka polega na tym, żeby połączyć jedno z drugim. Trzeba porzucić to, co stare i nie przystaje już do chwili obecnej, ale zachować wszystko, co naprawdę jest tego warte i na czym dalej można budować. Nie brońmy uparcie status quo ani nie siejmy zniszczenia, forsując ideę zmiany.

 

STRATEGIA DZIAŁANIA


Ogólnie chodzi teraz o to, żeby pogodzić rozum z intuicją, to co logiczne z tym, co nieuchwytne czy irracjonalne. Bazowanie li tylko na logice i intelekcie może mieć fatalne skutki. Jeszcze bardziej zobaczymy, że nie wszystko da się wyjaśnić i czasami trzeba po prostu zaufać intuicji. Pokonanie oporu własnego umysłu, popłynięcie z prądem zdarzeń pozwoli nam uruchomić potężne energie zmiany.

 

UMYSŁ KONTRA PRZECZUCIE


Ten nów symbolicznie oddaje sprzeczność naszych czasów. Niepodzielnie panują teraz zdrowy rozsądek, intelekt i logika, natomiast wiara, ufność i intuicja trafiły na margines. To spuścizna Oświecenia.
W najbliższym czasie przekonamy się, że nie wszystko można wyjaśnić, że czasami trzeba iść za wewnętrznym głosem. Możemy być świadkami bardzo poruszających wydarzeń, które pobudzą nasze najczulsze struny i uruchomią głębokie pokłady empatii. To dobra pora, żeby zadać sobie pytanie: kim tak naprawdę jestem? Nieustająco okłamujemy siebie, identyfikujemy się z rolami, z którymi nie mamy nic wspólnego i które nam nie odpowiadają. Zależnie od gotowości do zmiany, zaćmienie wzmocni te iluzje albo pozwoli nam się obudzić.
Ponadto tematem najbliższych dni będą uzależnienia i wszystko, co pozwala na ucieczkę od tego świata.
Na pierwszy plan wysunie się też poszukiwanie prawdy. Łatwo teraz o dezinformację, zakłamania, oszustwa, konfabulacje. Wiele z tego, co przeczytamy lub usłyszymy, nie będzie prawdziwe lub zostanie niewłaściwie zrozumiane.
Powyższe dotyczy przede wszystkim zodiakalnych BLIŹNIĄT, zwłaszcza urodzonych w okresie od 10 do 14 czerwca. W dalszej kolejności zaktywizuje Panny, Strzelce i Ryby (20°-21°).

Poza tym zastanówcie się, co warto zatrzymać w dotychczasowej postaci, a co – które zachowania, postawy, nawyki trzeba zmienić, gdzie przeprowadzić rewolucję. Głównie przed takim wyzwaniem staną Byki, Lwy, Skorpiony, Wodniki. Przede wszystkim dotyczy ono urodzonych na początku maja oraz na początku lutego.

 

ZAĆMIENIE SŁOŃCA – WIELKA MGŁA MEDIALNA


Dużą rolę w tym czasie odegrają media (społecznościowe), szeroko pojmowana komunikacja, pośrednictwo i handel. Mogą szerzyć się fake newsy, chaos komunikacyjny, kłamstwa, oszustwa, iluzje. Najprawdopodobniej mgła nie pozwoli nam zobaczyć prawdy. Lepiej zachować dystans do tego, co teraz usłyszymy i co ujrzymy, słuchać i patrzeć wewnętrznymi zmysłami. Dopiero początek lipca przyniesie wyjaśnienia i będzie sprzyjał podejmowaniu decyzji.
Niewykluczone, że zostanie ujawniony skandal dotyczący ważnej osoby, jakiś autorytet runie z piedestału, zostanie obalony albo odejdzie w niesławie. Mogą też pojawić się nowi przywódcy duchowi.

 

TALIZMAN


Doskonałym talizmanem na ten czas będzie fluoryt. To kamień szlachetny, który wzmacnia procesy myślowe, zwiększa zdolność przyswajania wiedzy, sprzyja koncentracji, wreszcie – pomaga zrozumieć zarówno związki przyczynowo-skutkowe, jak i sprawy irracjonalne, które wymykają się naszym umysłom.
Ze względu na swoją wysoce uporządkowaną budowę, fluoryt wprowadza harmonię i porządek do otoczenia. Kamień wspiera zdolności intuicyjne i logiczne. Fluoryt, poprzez równoważenie pozytywnych i negatywnych aspektów umysłu, sprzyja duchowemu przebudzeniu. Życzę Wam dużo światła i jasności widzenia!

Zdjęcie: Pixabay
© 2021 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »