Zaćmienie Słońca w Raku 1.7.2011 r.

Zamieszczony przez dnia Cze 25, 2011

Obecnie Saturn, Pluton i Lilith/Uran tworzą na niebie półkrzyż w znakach kardynalnych. Na początku lipca figura zostanie dopełniona przez nów i zamieni się w Wielki Krzyż.
Oznacza to ni mniej, ni więcej tylko tyle, że procesy kolektywne dotkną poziomu życia codziennego, tematów nam najbliższych i najbardziej wrażliwych, bo związanych z poczuciem bezpieczeństwa, kwestiami rodziny, domu, mieszkania, z matką, macierzyństwem, macierzą, ojczyzną, (po)żywieniem, a także rolnictwem, zbiornikami wodnymi, wybrzeżami (oraz innymi zagadnieniami przypisanymi do znaku Raka).

 

Ruszyć nową drogą!


Ponieważ w dniu nowiu nastąpi zaćmienie Słońca należy liczyć się z faktem, że procesy, o których mowa, przyniosą długofalowe skutki, a zjawiska im towarzyszące przybiorą nieoczekiwany albo wręcz tragiczny charakter.
Będą one związane z transformacją, a nawet upadkiem tradycji, zwyczajów, schematów dotyczących funkcjonowania rodziny oraz domu. Niewykluczone, że w niektórych przypadkach będzie konieczne gwałtowne zerwanie z przeszłością i odcięcie się od korzeni, abyśmy mogli pójść własną, nową drogą.

 

Rak – marzyciel i romantyk


Ponieważ wspomniane planety tworzące półkrzyż uznawane są za malefiki („zło czyniące”), a znak Raka uchodzi za najbardziej czuły, wrażliwy, emocjonalny i najściślej związany ze światem subLunarnym (podksiężycowym), oznacza to, że wspomniane zmiany niekoniecznie przyjdą łatwo.

Opozycja Plutona wskazuje na napięcia, wymuszenia, naciski, manipulacje, kwadratura Urana/Lilith na nagłe, gwałtowne, nieoczekiwane zmiany związane z fatalizmem losowym, pokusami, obnażeniem ułudy, a kwadratura Saturna – próby regulacji, ograniczenia, powstrzymania, apelowania do poczucia odpowiedzialności.

Decyzje teraz podjęte, czasami nawet niepozorne incydenty w sposób znaczący zadecydują o kierunku naszej drogi na najbliższe lata. Dotyczy to przede wszystkim osób urodzonych na początku znaków Barana, Raka, Wagi i Koziorożca, właścicieli horoskopów z mocną obsadą tego obszaru (stopnie 8-11 znaków kardynalnych) oraz końcówki znaków zmiennych, tzn. Bliźniąt, Panny, Strzelca i Ryb (Wenus w koniunkcji z Ogonem Smoka w znaku Bliźniąt).

 

Nowy cykl


Zaćmienie z 1 lipca będzie istotne również ze względu na fakt, że rozpoczyna ono nowy, 156 cykl saros, który potrwa 1226 lat i zakończy się 14 lipca 3237 roku. Jego tematy utworzą poniekąd matrycę wszystkich pozostałych zaćmień tej serii, a zatem nabierają ogromnego znaczenia dla przyszłości. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że przypada ono w obszarze zstępującego węzła księżycowego, czyli przyniesie również konfrontację z przeszłością.
W czasie zaćmienia Wenus znajdzie się w pobliżu Ogona Smoka w znaku Bliźniąt (niedaleko stopnia zaćmienia Księżyca z dnia 21.12.2010 roku), można stąd wnosić, że informacje, jakie do nas napłyną, „przypadkowe” spotkania o charakterze towarzyskim, flirty, krótkie podróże w celach rozrywkowych, incydenty, liściki, rozmowy telefoniczne itp. będą zapowiedzią ważnych, brzemiennych w skutki wydarzeń oraz decyzji.

 

Przeszłość versus Przyszłość


Na poziomie bardziej ogólnym chodzi o porzucenie przestarzałych paradygmatów, przyzwyczajeń, wyobrażeń o wartościach oraz wzorców myślowych. Z drugiej strony w tym czasie mogą wynurzyć się z niebytu dawne obiekty westchnień, przypomni o sobie (pra)dawna wiedza, a niegdyś wyznawane wartości zyskają na znaczeniu.

W centrum zainteresowania staną również kwestie kobiecości, podziału ról, wartości i zachowań w związkach, nastąpi konfrontacja zhierarchizowanych, patriarchalnych struktur z tymi, które postulują równouprawnienie, indywidualnych potrzeb z interesami grupy. [Saturn opozycja Lilith w kwadraturze do zaćmienia]

Zaćmienie 1 lipca przypada w 9°12 znaku Raka w koniunkcji z gwiazdą ALHENA (stopa Polluksa), która:

• ma naturę Wenus z wpływami Jowisza; osobom, na które oddziałuje, daje duchową orientację, skłonności artystyczne oraz zainteresowanie nauką (Ebertin)

• według Ptolemeusza ma naturę Merkurego (w mniejszym stopniu Wenus),

• według Robson przynosi znaczenie w sztuce, ale również podatność na wypadki związane ze zranieniem stóp.

 

Półkrzyż w znakach kardynalnych


To zaćmienie wyznacza tymczasowe apogeum procesów związanych z półkrzyżem w znakach kardynalnych, natomiast jego wyładowania nastąpią w chwili, kiedy Światła i Mars zaktywizują stopnie figury (Mars pomiędzy 9 a 30 sierpnia, w tych dniach utworzy kolejno kwadraturę do Urana, opozycję do Plutona, kwadraturę do Saturna oraz Lilith i przejdzie przez stopień zaćmienia).

Pierwszą planetą poruszającą stopień zaćmienia był Merkury, który wczesnym rankiem 21 czerwca osiągnął 10 stopień Raka. Mniej więcej w tym czasie (20 czerwca o godz. 23:40 czasu lokalnego, godz. 21:40 czasu polskiego) doszło do katastrofy rosyjskiego samolotu pasażerskiego Tu-134A pod Pietrozawodskiem (zginęły 44 osoby, 8 zostało ciężko rannych).

Cień Księżyca przejdzie pod południowymi obszarami biegunowymi Ziemi. Zaćmienie widoczne będzie na Oceanie Antarktycznym na południe od Afryki. Faza maksymalna równa 0.0971 nastąpi o godzinie 8h38m22.7s i będzie widoczna u wybrzeży Antarktydy w punkcie o współrzędnych j = 64°26’S, λ = 25°42’E. (źródła: NASA; Astrologie Heute)

 

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved

 

 

 

Wyślij komentarz

Translate »