Zaćmienie Słońca w Raku

Zamieszczony przez dnia Cze 25, 2011 | 0 komentarzy

Zaćmienie Słońca w Raku

Obecnie Saturn, Pluto i Lilith/Uran tworzą na niebie półkrzyż w znakach kardynalnych. 1 lipca zostanie on dopełniony przez nów i zamieni się w Wielki Krzyż. Oznacza to ni mniej, ni więcej tylko tyle, że procesy kolektywne dotkną poziomu życia codziennego, tematów nam najbliższych i najbardziej wrażliwych, bo związanych z poczuciem bezpieczeństwa, kwestiami rodziny, domu, mieszkania, z matką, macierzyństwem, macierzą, ojczyzną, (po)żywieniem, a także rolnictwem, zbiornikami wodnymi, wybrzeżami (oraz innymi zagadnieniami przypisanymi do znaku Raka).

Ponieważ w dniu nowiu nastąpi zaćmienie Słońca należy liczyć się z faktem, iż procesy, o których mowa, przyniosą długofalowe skutki, a zjawiska im towarzyszące przybiorą tragiczny albo wręcz fatalistyczny charakter (możemy pocieszyć się tym, iż chodzi o zaćmienie częściowe, dlatego siła dramatyzmu nieco osłabnie). Będą one związane z transformacją, a nawet upadkiem tradycji, zwyczajów, schematów dotyczących funkcjonowania rodziny oraz domu, (okaże się, które z nich nie spełniają już wymogów czasu i powinny zostać odrzucone), niekiedy wręcz wymuszą gwałtowne zerwanie z przeszłością i odcięcie się od korzeni, abyśmy mogli pójść własną, nową drogą.

Ponieważ wspomniane planety tworzące półkrzyż uznawane są za malefiki („zło czyniące”), a znak Raka uchodzi za najbardziej czuły, wrażliwy, emocjonalny i najściślej związany ze światem subLunarnym (podksiężycowym), oznacza to, że wspomniane zmiany niekoniecznie przyjdą łatwo.

Opozycja Plutona wskazuje na napięcia, wymuszenia, naciski, manipulacje, kwadratura Urana/Lilith na nagłe, gwałtowne, nieoczekiwane zmiany związane z fatalizmem losowym, pokusami, obnażeniem ułudy, a kwadratura Saturna – próby regulacji, ograniczenia, powstrzymania, apelowania do poczucia odpowiedzialności.

Decyzje teraz podjęte, czasami nawet niepozorne incydenty w sposób znaczący zadecydują o kierunku naszej drogi na najbliższe lata. Dotyczy to przede wszystkim osób urodzonych na początku znaków Barana, Raka, Wagi i Koziorożca, właścicieli horoskopów z mocną obsadą tego obszaru (stopnie 8-11 znaków kardynalnych) oraz końcówki znaków zmiennych, tzn. Bliźniąt, Panny, Strzelca i Ryb (Wenus w koniunkcji z Ogonem Smoka w znaku Bliźniąt).

Zaćmienie z 1 lipca będzie istotne również ze względu na fakt, że rozpoczyna ono nowy, 156 cykl saros, który potrwa 1226 lat i zakończy się 14 lipca 3237 roku. Jego tematy utworzą poniekąd matrycę wszystkich pozostałych zaćmień tej serii, a zatem nabierają ogromnego znaczenia dla przyszłości. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że przypada ono w obszarze zstępującego węzła księżycowego, czyli przyniesie również konfrontację z przeszłością.
W czasie zaćmienia Wenus znajdzie się w pobliżu Ogona Smoka w znaku Bliźniąt (niedaleko stopnia zaćmienia Księżyca z dnia 21.12.2010 roku), można stąd wnosić, iż informacje, jakie do nas napłyną, „przypadkowe” spotkania o charakterze towarzyskim, flirty, krótkie podróże w celach rozrywkowych, incydenty, liściki, rozmowy telefoniczne itp. będą zapowiedzią ważnych, brzemiennych w skutki wydarzeń oraz decyzji.

Na poziomie bardziej ogólnym chodzi o porzucenie przestarzałych paradygmatów, przyzwyczajeń, wyobrażeń o wartościach oraz wzorców myślowych. Z drugiej strony w tym czasie mogą wynurzyć się z niebytu dawne obiekty westchnień, przypomni o sobie (pra)dawna wiedza, a niegdyś wyznawane wartości zyskają na znaczeniu.
W centrum zainteresowania staną również kwestie kobiecości, podziału ról, wartości i zachowań w związkach, nastąpi konfrontacja zhierarchizowanych, patriarchalnych struktur z tymi, które postulują równouprawnienie, indywidualnych potrzeb z interesami grupy. [Saturn opozycja Lilith w kwadraturze do zaćmienia]

Zaćmienie 1 lipca przypada w 9’12 znaku Raka w koniunkcji z gwiazdą ALHENA (stopa Polluksa), która:

ma naturę Wenus z wpływami Jowisza; osobom, na które oddziałuje, daje duchową orientację, skłonności artystyczne oraz zainteresowanie nauką (Ebertin);

według Ptolemeusza ma naturę Merkurego (w mniejszym stopniu Wenus),

według Robson przynosi znaczenie w sztuce, ale również podatność na wypadki związane ze zranieniem stóp.

To zaćmienie wyznacza tymczasowe apogeum procesów związanych z półkrzyżem w znakach kardynalnych, natomiast jego wyładowania nastąpią w chwili, kiedy Światła i Mars zaktywizują stopnie figury (Mars pomiędzy 9 a 30 sierpnia, w tych dniach utworzy kolejno kwadraturę do Urana, opozycję do Plutona, kwadraturę do Saturna oraz Lilith i przejdzie przez stopień zaćmienia). Pierwszą planetą poruszającą stopień zaćmienia był Merkury, który wczesnym rankiem 21 czerwca osiągnął 10 stopień Raka. Mniej więcej w tym czasie (20 czerwca o godz. 23:40 czasu lokalnego, godz. 21:40 czasu polskiego) doszło do katastrofy rosyjskiego samolotu pasażerskiego Tu-134A pod Pietrozawodskiem (zginęły 44 osoby, 8 zostało ciężko rannych).

Cień Księżyca przejdzie pod południowymi obszarami biegunowymi Ziemi. Zaćmienie widoczne będzie na Oceanie Antarktycznym na południe od Afryki. Faza maksymalna równa 0.0971 nastąpi o godzinie 8h38m22.7s i będzie widoczna u wybrzeży Antarktydy w punkcie o współrzędnych j = 64°26’S, λ = 25°42’E. (źródła:  NASA; Astrologie Heute)

Najbliższe zaćmienie Słońca może szczególnie mocno oddziaływać na:

część Rosji, Iranu, Iraku, Arabii Saudyjskiej, Somalii i Madagaskaru, gdzie przypada w Medium Coeli, a Pluton w IC;

część Kanady, Australii oraz Nowej Zelandii (ww. opozycja tworzy koniunkcję z ascendentem [nów] i descendentem [Pluton]).

Potwierdzają to posadowienia sygnifikatorów w horoskopach ww. państw. Ze znaczącą obsadą 10 stopnia Raka mamy do czynienia w przypadku:

Kanady, Słońce 9°19 Raka (HEKATE w koniunkcji z Uranem oraz MC, W kwadraturze do osi AC/DC); zaćmienie może przynieść wydarzenia dotyczące: siedziby rządu i głowy państwa, partii rządzącej, władcy/ rodziny królewskiej, honoru narodowy, statusu narodu w świecie). W Kanadzie panuje monarchia konstytucyjna, na czele które stoi królowa Elżbieta II. Oczekuje się, że w tym roku udział w obchodach Dnia Kanady (1 lipca) wezmą Książę William z małżonką.

Algierii, Słońce 10°58 Raka

Francji, Słońce/Merkury 11°12 Waga

Filipin, Słońce 11°28 Raka

USA, Słońce 12°33 Raka

Danii, Merkury 8°11 Raka

Hiszpanii, Księżyc 11°34 Raka kwadratura Pluton 10°55 Wagi

Japonii, Uran 10°39 Raka kwadratura Saturn 9°39 Wagi

BURUNDI, Słońce 9° Raka

GHANY, Słońce 9° Raka

RUANDY, Słońce 8°31 Raka

SOMALII, Słońce 9°02 Raka

Ponadto zaćmienie utworzy aspekty napięciowe do sygnifikatorów w horoskopach:

Niemiec, Słońce 9°29 Wagi

Belgii, Słońce 10°43 Wagi opozycja Pluton 8°32/ kwadratura Jowisz 9°20 Koziorożca

Zairu, Słońce 9°07 Koziorożca

Polski, Słońce 9°14 Koziorożca

Libanu, Słońce 9°21 Koziorożca

Syrii, Słońce 9°22 Koziorożca

Wielkiej Brytanii, Słońce 10°10 Koziorożca opozycja MC

Australii, Słońce 10°3 Koziorożca

Czech, Słońce 10°32 Koziorożca kwadratura Księżyc 8°25 Barana

Euro jako wspólnej waluta, Słońce 10° Koziorożca

W tym czasie pod silnym działaniem półkrzyża kardynalnego są również:

Grecja,

Indonezja, Słońce 5°19 Koziorożca kwadratura Księżyc 6°35 Barana.

Długa lista państw potwierdza globalny charakter procesów związanych z zaćmieniem oraz Krzyżem Kardynalnym.

Dodatkowo:

30 czerwca ma zostać wybrany nowy dyrektor zarządzający Międzynarodowym Funduszem Walutowym (więcej we wpisie: Lagarde – kobieta z pejczem); nota bene MFW został powołany podczas Konferencji Monetarnej i Finansowej Narodów Zjednoczonych, która rozpoczęła się 1 lipca i trwała do 22 lipca 1944 roku;

1 lipca Polska obejmie przewodnictwo w Unii Europejskiej;

1 lipca odbędzie się ślub (cywilny) księcia Monako, Alberta II Grimaldi z pływaczką i modelką, Charlene Lynette Wittstock;

od 30 do 2 lipca Książę William wraz ze swoją małżonką odwiedzi Ottawę i Gatineau (w ramach swojej pierwszej oficjalnej podróży zagranicznej). Oczekuje się, że goście wezmą udział w obchodach Dnia Kanady (1 lipca).

 

Dopisek: 02.08.2011. Tomasz Siemoniak ur. 02.07.1967, w Wałbrzychu, odebrał nominację na urząd ministra obrony narodowej (tranzytujący Jowisz sekstyl Słońce radix). Nowy minister obrony pracował już w tym resorcie: w latach 1998-2000 był dyrektorem Biura Prasy i Informacji, gdy resortem kierował Janusz Onyszkiewicz. Potem był m.in. członkiem zarządu Polskiego Radia oraz dyrektorem TVP1; był też wiceprezydentem Warszawy oraz wicemarszałkiem woj. mazowieckiego. (w horoskopie radix pokreślony półkrzyż kardynalny: Słońce Rak kwadratura (Mars Waga opozycja Saturn/Lilith Baran)

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »