Zaćmienie Słońca w Rybach – 9.3.2016 r.

Zamieszczony przez dnia Lut 24, 2016

W środę, 9 marca o godzinie 2:57 nastąpi obrączkowe zaćmienie Słońca. Będzie ono widoczne w Indonezji i na Pacyfiku, a częściowo – w Azji Południowej i Wschodniej oraz na północy i wschodzie Australii (zob. film poniżej). Niezwykły, astronomiczny spektakl rozpocznie się o godzinie 00:20 CET, a jego maksimum potrwa 4 minuty i 10 sekund. Zaćmienie należy do cyklu saros 130 [1]. Obejmuje on 73 zjawiska, został zapoczątkowany przez częściowe zaćmienie Słońca 20 sierpnia 1096 roku, a zakończy się również częściowym zaćmieniem 25 października 2394 roku.

 

Aspekty

Z astrologicznego punktu widzenia zjawisko nastąpi w obszarze przeciwległym do zaćmienia Słońca z 13 września 2015 r. To ostatnie miało miejsce w 21° Panny, a Chiron przebywał wtedy w 20° Ryb. Teraz zaćmienie przypada w 19° Ryb, a Jowisz osiągnie w jego dniu 19° Panny.
Wraz ze Słońcem, Księżycem i Ogonem Smoka w Rybach znajdą się też Merkury, Neptun, Ceres oraz Chiron (zob. grafika). Jowisz, zodiakalny władca znaku, w koniunkcji z Głową Smoka utworzy opozycję do zaćmienia, a Saturn – kwadraturę. W efekcie powstanie napięciowy półkrzyż między wzajemnie ze sobą powiązanymi, acz antagonistycznymi zasadami. Saturn w Strzelcu będzie we władzy Jowisza, Jowisz – w Pannie, czyli we władzy Merkurego/Chirona, a Merkury/Chiron w Rybach – we władzy Jowisza (rec. mutualna). Dodatkowo dwaj władcy Ryb pozostają ze sobą w niekorzystnym układzie: Neptun w 10° Ryb w opozycji do Jowisza w 19° Panny. Ten aspekt maksymalnie uściśli się 9 maja.

Zaćmieniu Słońca towarzyszą problemy przywódców, osób wysoko postawionych i uznawanych za autorytety, a także ojców i mężów. Zaćmienie w Rybach daje klęski i tragedie na morzu, nieszczęścia związane z rybołówstwem, śmierć ludzi filmu i sztuki, przywódców religijnych, skandale dotyczące kleru i Kościoła, niepowodzenia prawników i duchowieństwa. W tym przypadku niejasnym, mętnym i chaotycznym procesom oraz sytuacjom będą próbowały zaradzić surowe restrykcje, regulacje, ograniczenia, m.in. zaostrzenie kontroli, uszczelnienie i zacieśnienie wszelkiego rodzaju granic (Saturn w Strzelcu).

 

 

Napięcie, które powstanie między tęsknotami, pobożnymi życzeniami i marzeniami (Ryby) a nadmiernymi oczekiwaniami dotyczącymi życia codziennego, pracy i zdrowia (Jowisz w Pannie), natrafi na barierę realnych możliwości (Saturn).

 

Polska

W Polsce zaćmienie przypadnie w domu 2, a dysharmonijny układ zaktywizuje domy 8 i 12. Zatem wymienione tematy dodatkowo będą związane z finansami i wartościami (2), pożyczkami, kredytami, spadkami i śmiercią (8) oraz ukrytymi wrogami, tajemnicami, idealizmem, odosobnieniem, ew. pieniędzmi przyjaciół (12). Znaki Strzelca i Ryb łączą się też z religią i poświęceniem, a znak Panny z laicyzmem, krytycyzmem, zdrowiem i codziennością.
Najbliższy czas zdominują więc sprawy dotyczące religii, sztuki, wyższej matematyki, zdrowia, w tym poważnych chorób i epidemii, wody (jej brak lub nadmiar np. powodzie, nielegalne wtargnięcie na cudze wody, zatrucie wód itd.). Grożą tragedie związane z alkoholem oraz lekarstwami, skandale, a także kłopoty wynikające z chęci leczenia się na własną rękę.

 

Chiron, Merkury i Neptun

Obecność Merkurego i Neptuna z jednej strony wysubtelni postrzeganie, wzmocni wewnętrzny głos, intuicję, spontaniczne wglądy oraz jasnowidzenie, skłonność do marzeń i idealizmu. Z drugiej strony nasilą się wrażliwość, eskapizm, chaos mentalny, trudniej będzie zaufać zdrowemu rozsądkowi, a łatwiej o iluzje i niejasne informacje. Dodatkowo Chiron nada biegowi spraw dziwnego, irracjonalnego charakteru. Wiele zdarzeń będzie miało ambiwalentną naturę, może im towarzyszyć wewnętrzny ból, bezradność i nieuleczalne rany lub nagłe uzdrowienia.

 

Wykluczeni i poświęcenie

Znak Ryb symbolizuje też osoby wykluczone, niedostosowane, z marginesu społecznego i potrzebujące pomocy. To z kolei dobrze koresponduje z tematem uchodźców oraz azylantów i każe przypuszczać, że w ciągu najbliższych miesięcy ten stanie się jeszcze bardziej palący i zyska na znaczeniu.
Dla przypomnienia – pierwsza ogromna fala imigrantów dotarła do Europy na początku września. 11 września – dwa dni przed zaćmieniem Słońca – Angela Merkel przyznała im prawo do azylu. W tym kontekście sytuacja w Niemczech zrobi się nieciekawa, ponieważ aktualne zaćmienie przypada w koniunkcji z Księżycem w horoskopie zjednoczenia tego państwa.

Taki układ na poziomie jednostkowym sprzyja skłonności do poświęcenia i męczeństwa, ale także uwolnieniu od wszelkich toksycznych relacji.
Szczególnie dotyczy to właścicieli horoskopów z obsadą 17–21 stopnia Ryb, czyli m.in. urodzonych 7–11 marca, a także 17–21 stopnia Bliźniąt, Panny i Strzelca. Na poziomie mundalnym – zaktywizowane zostaną ważne posadowienia w horoskopach m.in. Niemiec (Księżyc 19° Ryb 9 dom), Litwy (Słońce 22° Ryb), Jordanii (Księżyc 20° Ryb), Belgii (Mars 23° Ryb), Bangladeszu (Księżyc 22° Ryb).

 

Niefortunne decyzje i fatalizm

Zaćmieniom towarzyszą niefortunne, fatalistyczne zdarzenia czy tzw. zbiegi okoliczności, które ciężko „odkręcić”, zwykle zmieniają one bieg życia w sposób definitywny i trwały. Przykładem takiego „oddziaływania” jest obecnie szeroko dyskutowane ujawnienie materiałów związanych z Lechem Wałęsą. Były prezydent znalazł się w grupie osób, które wymieniłam jako objęte wpływem zaćmienia Księżyca. W przypadku mężczyzn wiąże się ono głównie z nieszczęśliwym działaniem kobiet lub rzeczy i zjawisk przypisanych zasadzie księżycowej.
Jeśli idzie o aferę rozpętaną wokół Lecha Wałęsy, to zaćmieniowy charakter całej sprawy objawia się nie tyle w tym co, ale W JAKI SPOSÓB zostało ujawnione. Wdowa po generale Kiszczaku stwierdziła w rozmowie z TVN Info, że teraz żałuje swojej decyzji. „Popełniłam błąd, bo mi coś odbiło” – wyznała. Tłumaczyła, że nie spodziewała się, że przekazane przez nią informacje będą miały tak DALEKO IDĄCE KONSEKWENCJE.

Działanie zaćmień w horoskopach trwa różnie, zależnie od atakowanych sygnifikatorów i wpływu całego układu na natywnik. Szczegóły zawsze zależą od horoskopu urodzeniowego.
Życzę wszystkim równowagi ducha i wielu ciekawych wglądów.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

[1] Saros powtarza się co 18 lat i 11 dni.

8 komentarzy

 1. Mam pytanie, czy wzięła Pani na warsztat kraje w obrębie których to zaćmienie nastąpi. Zauważmy, że obecnie Stany Zjednoczone walczą o wpływy morskie z Chinami. Tam teraz sporo wojsk amerykańskich. Zamieszali tu w europie, poprzez zabawy na Litwie i Syrii teraz Putin ogłosił o planie zawieszenia broni w Syrii , 27 lutego, termin dość bliski zaćmieniu. A wszelka nasza uwaga skupia się właściwie na Europę, a tak naprawdę wielkie wojny o wpływy toczą się w obszarach Azji, Indonezja, Filipiny, Australia, Chiny, Korea, Japonia i oczywiście wszędzie ich pełno Ameryka… Pozdrawiam

 2. Dzień dobry,
  Wymienione kraje mają w swoich horoskopach (których autentyczność też podlega ciągłej weryfikacji) obsadę newralgicznego obszaru (19-24 Ryb), natomiast widoczność zaćmienia na określonym terytorium oznacza per se, że jest ono szczególnie narażone na negatywne działanie tegoż zaćmienia.
  Niestety, punktów zapalnych na świecie i trudnych problemów do rozwiązania przybywa.
  Pozdrawiam,
  Monika

 3. A ja jestem ciekaw, jaki to będzie miało wpływ na mnie, bo to zaćmienie słońca i księżyca, wypada akurat w moje urodziny… Oj będzie się działo, będzie się działo :))

  • Życzę wszystkiego najlepszego i uważności przez cały rok:)

   Pozdrawiam, Monika

 4. Pani Moniko solariusz Stanów Zjednoczonych znajduje się w 23,27 st Panny z Lilith na ascendencie. W tym roku odbywają się tam wybory prezydenckie. Zobaczymy co czas pokaże.
  W Polsce w tegorocznym solariuszu mamy Księżyc w Pannie w opozycji do punktu zaćmienia i do księzyca Jarosława Kaczyńkiego.
  Także Syria ma w solariuszu Księżyc w Pannie.
  Co do pani M. Kiszczak trudno mi uwierzyć ,że nie przeglądała wcześniej dokumentów swojego męża. Z niedawno opublikowanych artykułów sama mówi ,że podejrzewała męża o romans z Agnieszką Osiecką czy Beatą Tyszkiewicz.

  • Witam,
   W horoskopie USA, na którym pracuję (godz. 2.17), aktualne AC solarne przypada w 22 Koziorożca (dom VIII). Przed wyborami rozpocznie się już nowy solariusz z AC w 30 Byka/Alcyone, plus nów z Merkurym – co nie wróży najlepiej i wyraźnie wskazuje na nowy rozdział. Poważne problemy zaczynają się na pewno w 2017 (zaćmienia Księżyca w koniunkcji i opozycji do Księżyca w Wodniku, tr Uran w kwadr do Plutona) i obejmują rok 2019, w którym nastąpi solarne zaćmienie Słońca.
   Owszem, 9 marca zaćmione będą m.in. Księżyc w horoskopie Jarosława Kaczyńskiego (ew. Zbigniewa Ziobro, jeśli urodził się w okolicach godz. 20.00), Wenus – Beaty Szydło, Chiron Mariusza Kamińskiego i Beaty Kempy.

   Pozdrawiam
   Monika

Wyślij komentarz

Translate »