Zaćmienie Słońca 26.2.2017

Zamieszczony przez dnia Lut 15, 2017 | 3 komentarze

Zaćmienie Słońca 26.2.2017

Słowa kluczowe: rozdanie Oscarów, wybuchowe niespodzianki, nagłe szczęście, nieoczekiwana zmiana miejsc, gwałtowne zrywy, nieobliczalne zachowania, nieprzewidywalne zwroty akcji, jeden zyskuje – drugi traci, szybcy i wściekli, marzenia, sny i wizje…, uskrzydlające wizje i wglądy, mgła, niepewność, totalny odlot, pomroczność jasna, dziwne choroby lub epidemie, skandale w życiu twórców, przywódców religijnych i polityków

 

26 lutego o 15.53 nastąpi obrączkowe zaćmienie Słońca (08°12′ Ryb). Zjawisko można podziwiać w Argentynie, Chile, Angoli, Zambii, Zairze i na Oceanie Atlantyckim. Będzie to 29 z 71 zaćmień saros 140. Pierwsze w tym cyklu miało miejsce 16 kwietnia 1512 roku, poprzednie – 16 lutego 1999 roku, a następne przypada 9 marca 2035 roku.

 

Symbole sabiańskie


Słońce i Księżyc: faza 339
Dżokej popędza konia, aby wyprzedzić rywali. Intensywna mobilizacja energii w pogoni za sukcesem w każdym społecznym działaniu dotkniętym duchem współzawodnictwa.

 

O wpływie zjawiska na nasze życie


Słońce symbolizuje ego, przejrzystość, oczywistość, witalność, wolę działania i pewien jasno określony porządek rzeczy. W chwili przesłonięcia lub zaćmienia przez Księżyc jego walory i cechy zostają zakwestionowane oraz wypaczone, a górę biorą instynktowne, emocjonalne, chaotyczne energie lunarne.  Takie pobudzenie zazwyczaj dominuje przez kilka dni, zwłaszcza w tygodniu poprzedzającym zjawisko.
Nic dziwnego, że starożytni przypisywali zaćmieniom fatalistyczny charakter.  Sposób, skutki i czas ich oddziaływania na daną osobę zależą od indywidualnego układu horoskopowego. Mogą być destrukcyjne i tragiczne, ale również transformujące – dać zastrzyk energii, całkowicie zmienić dotychczasowy bieg życia, wręcz otworzyć jego nowy rozdział. Ważne jest to, na który dom horoskopowy przypada zaćmienie, z jakimi planetami aspektuje, a także, jakie połączenia z natywnikiem tworzą pozostałe sygnifikatory astrologiczne, które w nim uczestniczą.
Tak jak każdy nów zaćmienie Słońca wyznacza koniec jednego i początek następnego cyklu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zainicjowane w jego okresie projekty, zmiany czy procesy będą miały długotrwały charakter i mogą przestawić nasze życie na zupełnie nowe tory, często nieprzewidywalne lub niezgodne z oczekiwaniami.

 

Ryby


Ryby to znak Kosmicznej Jedni, z której wszyscy pochodzimy i do której wracamy, wszechogarniającej, idealistycznej miłości, religijnego stosunku do świata, do Nieznanego i Tajemniczego, do Boga oraz doświadczania Boskości. To subtelne królestwo marzeń, jasnowidzenia, telepatii, mistycyzmu, inspiracji i intuicji, symbol duszy.
Tworzą one pomost pomiędzy trzecim wymiarem a wyższą świadomością i jej odmiennymi stanami, przenoszą nas ze świata materii do astralnego i poza jego granice, pozwalają dostroić się do rozmaitych kanałów i częstotliwości. Nie ma tam logiki, przyczynowości ani podziału na przeszłość i przyszłość. To znak stopienia się w jedno, „świadomości Chrystusowej”, wszechogarniającej miłości, empatii oraz współczucia.

 

Sposoby wyładowania zjawiska


I taka tematyka w różnych formach manifestacji może teraz dominować. Fakt, że zaćmienie w Rybach utworzy koniunkcję z Neptunem jeszcze bardziej spotęguje duchowy, odrealniający wymiar zjawiska, wzrosną nadzieje i oczekiwania, ale również skłonność do ulegania złudzeniom i samooszukiwania się.
Przygotujmy się na romantyczne chwile z ukochaną osobą! Niewykluczone, że poczujemy silną więź łączącą nas z innymi czy bezgraniczną miłość do całego istnienia albo dostąpimy ciekawych wglądów i znajdziemy inspirację. Z drugiej strony pojawią się problemy z odróżnieniem prawdy od kłamstwa, obroną własnych granic i interesów. Łatwo będzie o bezwolność, niepewność, dezorientację, wątpliwości, chaos, bezład, eskapizm. Bardziej niż kiedykolwiek grożą zagubienie, bezradność, dezintegracja ego, podatność na manipulację, a w skrajnych przypadkach – męczeństwo i wejście w rolę ofiary. Wzrośnie też skłonność do idealizowania osób lub spraw – zbyt różowe okulary mogą jednak doprowadzić do poważnych i bolesnych rozczarowań.
Dlatego – zwłaszcza teraz – warto wyraźnie zakreślić własne granice, z jednej strony stać mocno na ziemi i trzymać się faktów, z drugiej – płynąć z prądem zdarzeń.
Globalnie grożą tragedie na morzu i związane z wodą, a także pożary i niebezpieczeństwo od ognia, ataki oraz wybuchy.

 

26.2.2017 r. zaćmienie Słońca

 

Gwiazdy stałe


Ze stopnia zaćmienia ogólnie płyną magiczne i optymistyczne energie. Utworzy ono bowiem koniunkcję z gwiazdą Skat, która daje pomyślność i długotrwałe szczęście, ochronę podczas lawin i powodzi, a także faworyzuje liderów we wszelkich ryzykownych dziedzinach działalności. Nazwa Skat oznacza Życzenie i intensyfikuje działanie Neptuna. Zaćmienie sprzyja więc realizacji marzeń, spełnieniu nadziei i oczekiwań. Jednak szczęście i pomyślność, o których mowa, zawitają tylko wtedy, jeśli człowiek faktycznie sobie na to zasłużył.
W połączeniu ze Słońcem i Księżycem gwiazda szczególnie pomaga związkom. Możemy teraz nawiązać ważne przyjaźnie z wpływowymi ludźmi, otrzymać od przyjaciół pomoc i cenne prezenty, liczyć na wsparcie i sympatię poważanych kobiet. Wzrośnie emocjonalna wrażliwość, podatność na wpływy, wibracje oraz wyczulenie na odbiór przekazów ze świata astralnego. Z drugiej strony zaobserwujemy większy krytycyzm czy skłonność do prześladowań. W połączeniu z Neptunem Skat daje idealizm, postrzeganie pozazmysłowe i liczne sojusze, ale również wypadki i groźbę szaleństwa.

 

Aspekty


Słońce i Księżyc utworzą koniunkcję z niebiańskim władcą Ryb, Neptunem (11°35′) oraz z Merkurym (01°10′). Drugi regent znaku, Jowisz (22°30′ Wagi), znajdzie się opozycji do koniunkcji Marsa z Uranem (22° Barana).  Zatem powstanie istna mieszanka wybuchowa – dosłownie i w przenośni!
Połączenie z Neptunem i Merkurym wskazuje na fakt, że teraz trudno będzie o logiczne, racjonalne myślenie. Warto kierować się intuicją, słuchać wewnętrznego głosu i iść drogą wewnętrznej prawdy, a z podjęciem ważnych decyzji czy dokonaniem wyborów – nieco odczekać.
Słońce w koniunkcji z Neptunem zwiększy wrażliwość, intuicję i empatię. Będziemy mogli medytować, tworzyć i przeżyć romantyczne uniesienia.  Powszechną uwagę przykują poruszające informacje dotyczące dziwnych wydarzeń, artystów, przywódców (w tym religijnych), osób niedostosowanych społecznie, innych i z marginesu, organizacji dobroczynnych, grup wsparcia, ruchów pomocowych lub wspólnot religijnych, a także klęsk naturalnych.
Na pierwszy plan wysuną się wszelkie formy ucieczki od rzeczywistości, zarówno te konstruktywne, np. film oraz sztuka, jak i destrukcyjne (uzależnienia). Z działających energii skorzystają głównie przedsięwzięcia duchowe i artystyczne.
Koniunkcja Księżyca z Neptunem przyniesie wzrost emocjonalnej wrażliwości.  Jednak niektóre odczucia, jakie się teraz pojawią, również mogą być zafałszowane lub błędnie odczytane. Wątpić nie należy tylko w szczerość empatii. Dlatego to dobry czas do wspierania innych oraz tworzenia emocjonalnych stref komfortu, które będą miały korzystny, uzdrawiający wpływ na bliźniego, zwłaszcza na osoby poszkodowane, wszelkiego rodzaju ofiary i wyrzutków.

 

Nieoczekiwana zmiana miejsc


Harmonia, empatia i uległość Ryb może zostać zakłócona przez duże napięcia i nagłe zwroty akcji (widoczny na grafice czerwony półkrzyż: opozycja Mars/Uran do Jowisza w kwadraturze z Plutonem).
Podczas zaćmienia apogeum osiągnie potrzeba wolności, walki, niezależności i ekscytacji, wzrośnie chęć nagłych zrywów i nieprzewidywalnych zachowań. Łatwo zbuntujemy się przeciwko układom czy kompromisom. Zacznie nas rozpierać energia sprzeciwu wobec wszystkiego, co utrudnia realizację marzeń. Spontanicznie zechcemy zaangażować się w coś nowego, podniecającego i oryginalnego, ewentualnie nagłe, losowe wydarzenia zakłócą nasz spokój, wprowadzając napięcie i mącąc szyki.
Jeśli człowiek pozostanie skromny i wdzięczny Wyższej Sile za okazane łaski, to rezultaty zachodzących teraz procesów czy zdarzeń będą trwałe i zaskakująco korzystne, zwłaszcza w sferze związków. Natomiast wszelkie przejawy ekstrawagancji, impulsywności albo samolubności mogą szybko zakończyć dobrą passę.
Zarówno Mars, jak i Uran są związane z działaniem i zachęcają do aktywności, w połączeniu wskazują na nagłe zrywy, ekscentryczne zachowania, niekonwencjonalne posunięcia, prowokacje, kontrowersyjne, szalone, wybuchowe energie. W efekcie na pewno usłyszymy o brawurowych wyczynach, śmiałkach, szaleńcach, ryzykantach, którzy nie mogą spokojnie usiedzieć na miejscu i chcą obalić istniejące status quo.

 

Podsumowanie


To zaćmienie Słońca nastąpi po zaćmieniu Księżyca (11.2.2017). Jego duchowy wymiar doskonale współgra z charakterem tego pierwszego (Mistyczny Prostokąt). Wiele informacji, umiejętności, wizji ujawnionych 11 lutego wesprze realizację nadziei, marzeń i życzeń wzbudzonych pod koniec miesiąca. Tym razem wyjątkowo wyraźnie zamanifestuje się prawo mówiące, że jeśli chcemy ziścić swoje pragnienia, to powinniśmy przestrzegać zasad moralnych i tego, w co wierzymy.
Pod silnym wpływem zaćmienia Słońca znajdą się osoby urodzone w pierwszym dekanacie Ryb, a także mające w swoich horoskopach obsadę 9° Bliźniąt, Panny i Strzelca oraz 18°-23° Barana, Raka, Wagi i Koziorożca.

 

26.2.2017 r. zaćmienie Słońca

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved
Zdjęcie źródło: Pixabay

 

3 komentarze

 1. Bardzo ciekawe i trafne wnioski. Ponieważ cień nie będzie rzucony na Polskę, skutków zaćmienia nie odczujemy tak, jak kraje nim objęte. Ale tak czy siak może być ciekawie.

 2. bardzo ciekawy artykuł, pomógł mi w pewnym stopniu zrozumieć frustracje, które narastają we mnie już od dwóch tygodni… Owe zaćmienie wypada na moim Dsc. (Asc. 8st2min panny) i w kwadraturze do mojego jowisza- 7st31min blizniąt, X dom. Saturn natomiast skuwa opozycją mojego marsa w 25st blizniąt w X domu… Spore problemy i wyzwania w pracy nie odstępowały mi na krok, zmiana stanowiska pracy, o którym sie dowiedziałem podczas ostatniego zaćmienia księżyca, na gorsze, a także zmiana współpracowników- jeden mruk, z którym w ogóle sie nie moge dogadać, a drugi niefrasobliwy leń na którym nie można polegać. Ponadto problemy z samochodem, które już sie ciągną od miesiąca- tylko w tym tygodniu odwiedzilem kilkanaście razy mechanika, który nie może naprawić i rozpoznać usterki, naciągając mnie na koszty i strate czasu… No i jeszcze dziwnym trafem w środku tygodnia wypadła mi plomba z zęba, a o swoje zęby dbam bardzo:D i jak na złośćnie mogłem sie dodzwonić do mojego dentysty, u innych będę mogł wyleczyć ząb dopiero za miesiąc a nawet dwa!
  mam nadzieję że nadchodzący tydzień przyniesie mi znaczną ulge i zdejmie z moich barków choć kilka problemów;)
  Na szczęście jestem samotny, więc nie grozi mi żadne nagłe bolesne rozstanie:D
  (mam urodzeniową opozycje ksieżyca do słońca i ścisłą opozycje księżyca do wenus), małe szczęście w nieszczęściu;)

  • Teraz powinno być już nieco spokojniej. Od dzisiaj (2.3.2017) do soboty (4.3.2017) jeszcze Merkury zaktywizuje pasmo zaćmienia.
   Pozdrawiam, Monika

Wyślij komentarz

Translate »