Zaćmienie Słońca 21 czerwca 2020r.

Zamieszczony przez dnia Cze 4, 2020

Zaćmienie Słońca 21 czerwca będzie wyjątkowe. Pas fazy obrączkowej zaćmienia rozpocznie się o godzinie 4:48 w Kongu, a potem – kierując się na wschód – przejdzie przez środkową Afrykę. Cień Księżyca przetnie Zair, Sudan, Etiopię Erytreę, Jemen, Oman, Pakistan, Indie, Chiny i Tajwan.

Częściowe fazy zaćmienia będą widoczne w całej Afryce, południowo-wschodniej Europie, w prawie całej Azji, w północnej Australii, w północnej części Oceanu Indyjskiego oraz na zachodnim Pacyfiku.
Jest to 36 (z 70) zaćmienie w cyklu Saros 137.

W Polsce zjawisko będzie widoczne wyłącznie na południowo-wschodnich krańcach Bieszczad, jako zaćmienie częściowe o bardzo małej fazie. Rozpocznie się w najdalej na południowy wschód wysuniętym krańcu naszego kraju o 5:38, zakończy o 5:53.

 

WYJĄTKOWE – zaćmienie Słońca 21 czerwca


Nów przypadnie w 00°21 Raka w podwójnej koniunkcji z północnym węzłem księżycowym. Podwójnej, tzn. poprzez aspekt tradycyjny i punkt lustrzany. Bez wątpienia wskazuje to na wyjątkowość zaćmienia. Dodatkowo bliskość węzła księżycowego potwierdza, że zaćmienie Słońca 21 czerwca będzie szczególnie istotne i brzemienne w skutki.

Niewątpliwie 1° Raka ma w astrologii wielkie znaczenie – należy do punktów krzyża kardynalnego. Dotarcie Słońca do tego stopnia wyznacza na naszej półkuli początek astronomicznego lata. W obszarze między kołem podbiegunowym północnej półkuli a równikiem ma miejsce najdłuższy dzień w roku. W rezultacie – wyjątkowość po raz trzeci.

Ostatnie zaćmienie Słońca w 1° Raka miało miejsce w 2001 roku – wszyscy dobrze wiemy, jak bardzo zmienił się potem świat (11/9/01). Godny uwagi jest fakt, że tym razem jedynym dużym aspektem będzie koniunkcja Jowisza z Plutonem. Połączenie uściśli się po raz drugi w tym roku. Pierwsze miało miejsce
5 kwietnia, drugie nastąpi 30 czerwca, a trzecie – 12 listopada. Niewątpliwie aspekt dodatkowo podkreśli wagę zaćmienia – zatem mamy wyjątkowość po raz czwarty.

 

RAK – zwierzyńcowy romantyk


Rak jest związany z domem, tradycją, dzieciństwem. Na jawie i we śnie ma dostęp do obrazów duszy, które wyraża w najróżniejszych formach. Niewątpliwie, szukając ochrony przed bojaźliwością – cecha charakterystyczna tego znaku – zamyka się w pancerzu lub gromadzi wokół siebie ludzi. Tych ostatnich mocno wiąże ze sobą poprzez okazywaną pomoc i troskę, a oni pełnią rolę swoistej tarczy ochronnej.
Oczywiście każdy z nas w swoim horoskopie ma znak Raka. Archetyp Opiekuna/Opiekunki czy Domatorki/Domatora jest mniej lub bardziej podkreślony, ale zawsze obecny.

 

ZNACZENIE – ogólnie


Niewątpliwie zaćmienie Słońca 21 czerwca wysunie na pierwszy plan kwestie dotyczące ojczyzny, przynależności – kulturowej, rodowej, społecznej – oraz tożsamości. Czas rozprawić się z przestarzałymi przekonaniami, wyobrażeniami i wzorcami zachowań w tym zakresie. W efekcie na wielką próbę zostaną wystawione autorytety, ojcowie (rodzin i narodów), a także przywódcy. Dodatkowo przed nie lada wyzwaniem staną wszelkie instytucje i struktury władzy.
Tematycznie na pierwszy plan wysuną się kwestie narodowościowe, poczucie wspólnoty, bezpieczeństwa, przynależności – do państwa, społeczności, systemu, rodziny, sprawy dotyczące opieki, troski, żywności oraz wody (Rak). Związane z nimi stare wyobrażenia muszą zostać zastąpione nowym podejściem (Głowa Smoka). Coś wyraźnie się kończy, żeby stworzyć przestrzeń pod nową jakość.

 

ZNACZENIE – jednostkowo


Na poziomie indywidualnym na pierwszy plan wysuną się sprawy rodziny, rodu, domu, siedliska. Trzeba zadbać o pokarm, jaki spożywamy – zarówno ten fizyczny, jak i duchowy, czyli czym się otaczamy, co czytamy, oglądamy, z kim przebywamy. Wszelkie zaniedbania w tym zakresie będą skutkować poważnymi chorobami, zwłaszcza układu pokarmowego.
Znaczenie zaćmienia zależy od tego, w którym miejscu horoskopu przypada 1° Raka, tzn. co w życiu szczególnie pielęgnujemy, o co troszczymy się i czemu matkujemy.

 

 

KOGO DOTYCZY?


Reasumując, zaćmienie zmieni wiele rzeczy w radykalny sposób, podobnie jak to miało miejsce w 2001 roku. Pierwsze istotne wyładowanie nastąpi już 28 czerwca, kiedy Mars utworzy kwadraturę do 1° Raka. Generalnie zmiana dotyczy wszystkich, ale szczególnie osób, które w swoich horoskopach mają obsadę 1°/2° Raka, dalej: 1°Wagi, Koziorożca i Barana.

Poza tym ważne zmiany nastąpią w życiu urodzonych w ostatniej dekadzie Koziorożca i na samym początku Wodnika oraz w horoskopach z obsadą 7°-11° Byka, Lwa, Skorpiona, Wodnika.
Przede wszystkim i bez wnikania w horoskop urodzeniowy można powiedzieć, że do tablicy będą wywołani urodzeni 20-22 czerwca, 13-21 stycznia, 27-30 kwietnia.
Oczywiście chodzi o proces, który teraz zostanie zainicjowany, lecz obejmie dłuższy czas i diametralnie zmieni życie zainteresowanych.

 

STRATEGIA DZIAŁANIA


Bądźmy gotowi spojrzeć na sprawy w szerszym kontekście i poszukać tego, co nas łączy, wtedy zdołamy stworzyć podstawy pod nową wspólnotę. Poprawmy swoje życie bez szkodzenia innym, a odniesiemy sukces.
Natomiast jeśli górę wezmą chciwość, zemsta, egoizm, zazdrość, gierki o władzę, arogancja, fanatyzm, potrzeba dominacji czy znalezienia winnego, zrobi się bardzo nieprzyjemnie, wręcz niebezpiecznie. Najprawdopodobniej Jowisz z Plutonem zamiast sprzyjać radykalnej ekspansji i wielkiej duchowej przemianie, wygenerują wtedy wielkie problemy i niepowodzenia.

 

ZMIANA JEST NIEUNIKNIONA


Im szybciej przyzwyczaimy się do zmiany, tym lepiej. Bądźmy autentyczni! Zadbajmy o to, co nam sprzyja, co zapewnia dobre samopoczucie.
Czego potrzebuje i pragnie Twoja dusza? Co chcesz zacząć robić? Co jest dla Ciebie istotne? W jaki sposób zaspokajasz swoje potrzeby? Od czego chcesz odejść?

Czas na nowe! Posłuchajmy głosu swojej intuicji, odczytujmy symbole i sny (Mars w Rybach), wtedy będziemy mogli wychwycić nowe pomysły i możliwości. Niewątpliwie to, co się teraz wydarzy, będzie zaczątkiem doniosłej zmiany. Powodzenia!

Spośród znanych osobistości w sferze wpływów zaćmienia znajdą się:
Zuzana Čaputová, Mateusz Morawiecki, Jean Marie Le Pen
● Nicole Kidman, Juliette Lewis, Tomasz Karolak, Lana Wachowski, Lionel Richie
● Adam Zagajewski, Andrzej Sapkowski
● Edward Snowden, Wilhelm (książę Cambridge)
● Michel Platini, Lana Del Rey, Chris Pratt

 

Foto: Pixabay
Info astronomiczne: Urania
©2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »