Zaćmienie Słońca 2. lipca 2019 r. – Rak

Zamieszczony przez dnia Cze 20, 2019

Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń astronomicznych
w tym roku. We wtorek, 2 lipca o 21:22 nastąpi całkowite zaćmienie Słońca. Zjawiska nie zobaczymy w Polsce, będzie można je zaobserwować na południowym Pacyfiku i w części Ameryki Południowej, tzn. w Chile i w Argentynie.

Zaćmienie przypadnie w 10°38 Raka w połączeniu z Głową Smoka. Zatem wydarzenia i procesy, które teraz mają miejsce, wyznaczą kierunek na kolejne lata, a w naszym życiu pojawią się nowe, bardzo ważne znajomości.

 

Zaćmienie Słońca


Słońce symbolizuje ego, witalność, wolę działania i jasno określony porządek rzeczy. W chwili przesłonięcia przez Księżyc jego walory i cechy zostają jednak zakwestionowane, a nawet wypaczone. Wtedy górę biorą instynktowne, emocjonalne, chaotyczne energie lunarne. Takie pobudzenie zazwyczaj dominuje przez kilka dni, zwłaszcza w tygodniu poprzedzającym zjawisko.

Nic dziwnego, że starożytni przypisywali zaćmieniom fatalistyczny charakter. Sposób, skutki i czas ich oddziaływania na daną osobę zależą od indywidualnego horoskopu. Mogą być destrukcyjne i tragiczne, ale również transformujące – dać zastrzyk energii, całkowicie zmienić dotychczasowy bieg życia i otworzyć w nim zupełnie nowy rozdział.

 

 

Rak – zwierzyńcowy romantyk


Znak Raka symbolizuje przywiązanie do domu, rodziny, ojczyzny i korzeni. Rak to zwierzyńcowy romantyk, poeta i marzyciel. Zwykle odznacza się dużą wrażliwością psychiczną, uczuciowością, przywiązaniem do tradycji i wyobraźnią. Bywa też naiwny, bojaźliwy, labilny, kapryśny oraz podatny na zranienie.
Dlatego na pierwszy plan wysuną się teraz kwestie związane z odczuwaniem i poczuciem bezpieczeństwa, z troską o siebie i innych. Większą rolę niż zwykle będą odgrywać sprawy dotyczące domu/mieszkania, matki, macierzyństwa, rodu, ale także i kondycji psychicznej. Z drugiej strony mogą ulec intensyfikacji zachowania nacjonalistyczne, wynikające z błędnie pojmowanego patriotyzmu czy przywiązania do przeszłości oraz ruchy pro-life.

Warto zadać sobie pytanie, czy i na ile znamy swoje prawdziwe potrzeby? Czym jest dla nas dom? Skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy? To czas, żeby zająć się sobą, swoją rodziną i własną psychiczną strefą komfortu.
Kobiety powinny zwrócić szczególną uwagę na piersi. Lepiej unikać w tym czasie zabiegów ich powiększania lub korekty. Znak Raka jest też związany z układem pokarmowym. Dlatego trzeba teraz zwrócić uwagę na to co i jak spożywamy, nie wolno też lekceważyć niepokojących sygnałów ze strony tego układu.

 

Powiązania między planetami


Podczas zaćmienia Słońca Księżyc staje między nim a Ziemią, dlatego uczucia mogą nam przesłonić dostęp do rzeczywistości. Dodatkowo sam znak Raka jest bardzo wrażliwy i podatny na zranienie, co nie ułatwi sprawy. W efekcie łatwo będzie o niewłaściwy osąd sytuacji i panujących realiów. Górę weźmie skłonność do wybuchów, uniesień i ulegania emocjom.

Poza tym, tak jak podczas wszystkich zaćmień, lepiej powstrzymać się w tym okresie od podejmowania istotnych decyzji np. zawierania małżeństwa czy brania kredytów. Istnieje większe prawdopodobieństwo niż zwykle, że będą one wynikały bardziej z kaprysu albo nastroju niż rozsądku, a ich skutki mogą być inne od oczekiwanych.
Dodatkowo czas sprzyja odrealnieniu, błędom i oszustwom, ale pobudzi wyobraźnię i marzycielskość. Do głosu dojdą kreatywne energie, nie zabraknie nam powodów do ekscytacji oraz niekonwencjonalnych pomysłów, ale uwaga – istnieje niebezpieczeństwo nadmiernego pobudzenia i przeceniania własnych możliwości. Zatem to dobra pora na tworzenie, szukanie inspiracji, na odpoczynek i zabawę.
Wciąż aktualne będą sprawy związane z rozpadem i/lub transformacją struktur. Teraz może zostać zakwestionowany porządek dotyczący domu, rodziny, ojczyzny. Niewykluczone, że ład, który istniał przez lata, nagle zostanie zburzony. Ojcowie, przywódcy i autorytety stracą swoją pozycję – zostaną strąceni z piedestału lub po prostu odejdą…

 

Dotyczy najbardziej:


Zjawisko w pierwszym rzędzie odczuje zodiakalny RAK, a także wszyscy, którzy w swoich horoskopach mają obsadę 9°-11° Koziorożca, Barana i Wagi. Rak urodzony między 1 a 3 lipca będzie miał to zaćmienie w horoskopie solarnym, który wyznacza trend na cały rok.

Wciąż mocno zaakcentowane pozostaje pasmo z końcówki Koziorożca. Przebywają tam Saturn z Plutonem, które „połączą” się w styczniu 2020 roku. Ten aspekt może być odczuwalny dla wszystkich osób, które mają w swoich horoskopach obsadę trzeciego dekanatu Koziorożca, ale również albo przede wszystkim zapowiada procesy o charakterze globalnym. Ich charakter można określić mianem transformacji struktur.

 

Konkretne manifestacje


Na poziomie globalnym zjawisku mogą towarzyszyć katastrofy naturalne – trzęsienia ziemi, powodzie, gwałtowne wiatry i anomalie pogodowe.
W życiu jednostkowym zasadnicze wyładowanie tego układu przypadnie na przełomie listopada i grudnia 2019 roku. Wtedy zamanifestują się skutki podjętych teraz decyzji albo zainicjowanych procesów. Bardzo ważne jest to, na który dom horoskopowy przypada zaćmienie, z jakimi planetami aspektuje, a także, jakie połączenia z natywnikiem tworzą pozostałe sygnifikatory astrologiczne, które w nim uczestniczą. Od tego zależy, jakie sfery naszego życia zostaną teraz „poruszone”.

Tak jak każdy nów zaćmienie Słońca wyznacza koniec jednego i początek następnego cyklu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zainicjowane w jego okresie projekty, zmiany czy procesy będą miały długotrwały charakter, wręcz mogą przestawić nasze życie na zupełnie nowe tory, często nieprzewidywalne lub niezgodne z oczekiwaniami – co jednak nie oznacza, że złe.

Warto przypomnieć sobie, jakie zmiany zainicjował w naszym życiu lipiec 2011 oraz co przyniosły nam kolejne miesiące tamtego roku. Wtedy również miało miejsce zaćmienie Słońca w tym samym paśmie. Oczywiście sytuacja (na niebie) pod wieloma względami była zupełnie inna, ale pewne analogie mogą być zauważalne.

Rak. URODZENI w paśmie 9°-11°: Leszek Miller, Jerzy Buzek, Julian Assange; Iga Cembrzyńska, Debbie Harry, Margot Robbie; Tom Cruise, Janusz Józefowicz, Karol Strasburger.

 

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »