Zaćmienie Księżyca 11.2.2017 r.

Zamieszczony przez dnia Lut 10, 2017

11 lutego o 1:44 nastąpi półcieniowe zaćmienie Księżyca. Zjawisko będzie widoczne w całej Europie, Afryce, w części Azji, a także Północnej i Południowej Ameryki. Przy pogodnym niebie mamy więc szansę zobaczyć je również w Polsce.
Z astrologicznego punktu widzenia Słońce znajdzie się w 23° Wodnika, a Księżyc – w 23° Lwa.
Jest to 59 (z 71) zaćmień w cyklu Saros 114. Poprzednie miało miejsce 31 stycznia 1999 roku, kolejne przypada 22 lutego 2035 roku.

Zaćmienie Księżyca następuje wtedy, gdy Ziemia znajdzie się między Słońcem a Księżycem będącym w pełni i Księżyc „wkroczy” w stożek cienia Ziemi. Zwykle jest ono związane z głębokim, intensywnym przeżyciem emocjonalnym albo dziwnym, irracjonalnym doświadczeniem, towarzyszą mu wypadki bądź zdarzenia, które diametralnie zmieniają życie właściciela horoskopu. W odróżnieniu od zwykłej pełni jego skutki są długotrwałe i często nieprzewidywalne, a nawet odwrotne od zamierzonych.
Pełnia, a tym samym również zaćmienie Księżyca manifestuje się głównie w kontaktach międzyludzkich, na płaszczyźnie związków i wszelkich relacji. W pierwszym rzędzie dotyczy kobiet (głównie matek i żon), macierzy, ojczyzny, domu, rodziny, podstawowych potrzeb, a w szerszym ujęciu – ogółu społeczeństwa, ludu i mas ludzkich. W tym zakresie wszelkie skrywane oczekiwania, sprawy, zamiary i przedsięwzięcia wyjdą teraz na jaw, te będące w kryzysie – zmuszą do podjęcia radykalnych decyzji, a jawne – osiągną swoje apogeum i wejdą w fazę rozkwitu lub wręcz przeciwnie, umrą. Wszystko w iście teatralnej oprawie.

 

Księżyc w znaku Lwa


nasili potrzebę dramatyzowania uczuć w celu zwrócenia na siebie czyjejś uwagi i pragnienie bycia w centrum zainteresowania. Pojawią się królewskie, władcze gesty, demonstrowanie swojej niezwykłości, dramatyczne deklaracje miłości i zerwania. Z drugiej strony – wzrosną chęć uwolnienia się i uniezależnienia, zachowania oryginalne, niekonwencjonalne, nieprzewidywalne.
Postarajcie się o równowagę w swoich najbliższych związkach, bądźcie świadomi własnych oraz cudzych uczuć i intencji, wtedy zobaczycie i poczujecie, jakie czynniki tak naprawdę wywołują dysharmonię albo destabilizują Wasze relacje.

W okresie zaćmienia będziemy mieli problem z obiektywną oceną sytuacji, skłonność do podejmowania nieprzemyślanych, pochopnych i – często – niefortunnych decyzji, ponieważ emocje i przeżycia będą teraz dominować nad rozumem.

Również opozycja Jowisza do Urana, nasilając tendencje wolnościowe, nie ułatwi nam życia. Zapragniemy swobody, ekscytacji, nowych rozwiązań i zbuntujemy się przeciwko wszystkiemu, co nie jest po naszej myśli, ogranicza nas i zmusza do kompromisów. Niewykluczone, że jakieś nagłe wydarzenie uwolni nagromadzone w nas napięcie, zburzy istniejącą strukturę (która straciła już rację bytu) i przestawi nasze życie na zupełnie nowe tory (Słońce w Wodniku we władzy Urana).

Słońce utworzy koniunkcję (a Księżyc opozycję) z gwiazdą stałą Nashira. Ptolemeusz przypisuje jej cechy Saturna i Jowisza. Jego zdaniem powoduje ona przytłoczenie złem, które zostaje przekute w sukces, przynosi również zagrożenie ze strony dzikich zwierząt. Niekorzystnie posadowiona w przypadku zaćmienia Księżyca wskazuje na potężne nawałnice i sztormy na morzu.

 

 

Mistyczny Prostokąt


Główną figurą tego zaćmienia będzie Mistyczny Prostokąt. Dwie duże opozycje (Księżyc-Słońce, Jowisz-Uran) zrodzą silne napięcie i potrzebę działania, którą dodatkowo podsycą Wenus i Mars w Baranie. W Europie na szczycie Prostokąta znajdzie się Księżyc, co oznacza, że dominować będą związane z nim cechy i jakości (wrażliwość, emocjonalność, mentalność, nastrój, instynktowne reakcje, świadomość zbiorowa). Przeważające teraz, harmonijne aspekty pozwolą jednak znaleźć konstruktywne rozwiązanie istniejących konfliktów i zamaskować wewnętrzne rozdarcie czy irytację. W efekcie powstanie wrażenie, że panujemy nad sytuacją, ale nie oszukujmy się – pod powierzchnią będzie buzować! Spróbujcie rozpoznać, uchwycić źródło napięć, uświadomić je sobie (to już połowa sukcesu!), a także spożytkować istniejącą dynamikę do wewnętrznego rozwoju.

Wsparcie Jowisza dla Świateł (sekstyl do Księżyca i trygon do Słońca) sprawi, że szczęście będzie nam sprzyjać, poczujemy, że los uśmiechnął się do nas, dostrzeżemy korzystne możliwości, szanse wzrostu i rozwoju. Te aspekty sprzyjają zaangażowaniu w sprawy innych, społecznym działaniom oraz wspaniałomyślności, otworzą przed nami kreatywny potencjał i duże szanse wzrostu.

Trygon Urana (22°) do Księżyca i jego sekstyl do Słońca wniesie powiew świeżości do naszego życia, pozwoli optymistycznie spojrzeć do przodu, zapewni nam miłe niespodzianki i stymulujące spotkania.

Harmonijny układ z Saturnem w 26° Strzelca (trygon do Księżyca i sekstyl do Słońca) wzmocni naszą cierpliwość, odpowiedzialność i wytrzymałość, pozwoli w wyważony, konstruktywny sposób rozwiązać problemy emocjonalne i wszelkie napięcia.

 

Księżyc zaćmiony w znaku Lwa


• na obszarach, gdzie będzie widoczny półcień przez następne pół roku może nastąpić wyraźny upadek autorytetu rządzących, dojść do demonstracji, buntów i zamieszek, które zostaną stłumione przez władze przy pomocy wojska
• groźba aktów terrorystycznych
• niebezpieczeństwo pożarów
• problem hackingu i aktywizacja grup hackerskich
• przełomowe odkrycia
• katastrofy naturalne i lotnicze

 

Warto


• powstrzymać się od kupowania i sprzedawania, zwłaszcza luksusowych przedmiotów
• nie nawiązywać znajomości o stricte erotycznym charakterze i finansowym podłożu
• działać w sposób prosty, jednoznaczny i nieskomplikowany
• unikać nagłych zrywów, pokus, nieokiełznanych wybuchów żądzy i zmysłowości (zaćmienie w kwadraturze z Lilith), bo zakończą się dramatem, podobnie jak pycha, nadmierna wielkoduszność i zarozumiałość
• tankować” słońce, podkręcić ogrzewanie, iść do sauny, umieścić termofor w łóżku, kupić sobie koc elektryczny, pójść do teatru albo na plac zabaw – w ten sposób energetycznie zasilimy Księżyc w Lwie
• obejrzeć film „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”
• posłuchać „The Dark Side of the Moon” Pink Floyd.

Zaćmienie Księżyca w pierwszym rzędzie odczują osoby, które w swoich horoskopach mają obsadę 23° Lwa i Wodnika, dalej 23° Byka i Skorpiona, 22°-23° Barana oraz Księżyc w Lwie lub urodzeniową pełnię w tym znaku.

 

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

6 komentarzy

 1. Ehhh zaćmienie, chyba już skutki poczułam 🙁 Mam wenus 24°36′ byka, tydzień temu, czyli na 3 tygodnie przed zaćmieniem odszedł ode mnie partner. A co gorsza, w dniu zaćmienia razem bierzemy udział w dużym wydarzeniu. Oj będzie się działo… oby świadomość tego co przeczytałam w artykule pomogła ze spokojem ten wieczór spędzić…
  Generalnie złe doświadczenia mam z zaćmieniami, kilka lat temu zaćmienie słońca, na moim natalnym słońcu zapoczątkowało trudny czas prowadzący do rozwodu…

 2. Faktycznie, zaćmienia zaczynają działać przed momentem uściślenia. Lunarne dotyczą głównie związków. Przy interpretacji horoskopu trzeba jednak uwzględnić cały układ. Proszę pamiętać, że coś się kończy, żeby zrobić miejsce pod Nowe 🙂
  Pozdrawiam, Monika

 3. A ja mam pełnię na osi ASC- DSC, czy mam się bać? 5 dni temu zrezygnowałem z kontaktów z przyjaciółką. Teraz mi trochę żal i tęsknię za niż.

  • Zaćmienie z jednej strony mogło „skłonić” do zerwania (napięcia), z drugiej rozbudzić tęsknotę (duża emocjonalność). Nic w tym złego i nie ma się czego bać. Najważniejsze, żeby nie wykonywać gwałtownych posunięć. Proszę pamiętać, że rodzaj manifestacji i skutki zależą od działania CAŁEGO układu zaćmieniowego na horoskop. Po eklipsie Księżyca nastąpi związana z nią eklipsa Słońca (tekst ukaże się w czasie weekendu) i wtedy może już „eksplodować” (Mars w koniunkcji z Uranem!). Teraz warto podążać za swoim wewnętrznym głosem, ale z ważnymi decyzjami lepiej jeszcze trochę poczekać. Pozdrawiam, Monika

 4. Dziękuje za odpowiedz
  Mam jeszcze pytanie, jak długo to zaćmienie będzie oddziaływać?
  Dodam,że Uran tworzy jeszcze trygon z moim Saturnem urodzeniowym

  • Ogólnie zaćmienia działają przez pół roku i Księżyca krócej niż Słońca. Długość wpływu i wyładowania zależą już od horoskopu urodzeniowego. Z moich obserwacji wynika, że nie ma jednej reguły dla wszystkich. Zawsze trzeba patrzeć na całość kosmogramu.

Wyślij komentarz

Translate »