Zaćmienie Księżyca 11.2.2017 r.

Zamieszczony przez dnia Lut 10, 2017

Zaćmienie Księżyca 11.2.2017 r.

11 lutego o 1:44 nastąpi półcieniowe zaćmienie Księżyca. Zjawisko będzie widoczne w całej Europie, Afryce, w części Azji, a także Północnej i Południowej Ameryki. Przy pogodnym niebie mamy więc szansę zobaczyć je również w Polsce.
Z astrologicznego punktu widzenia Słońce znajdzie się w 23° Wodnika, a Księżyc – w 23° Lwa.
Jest to 59 (z 71) zaćmień w cyklu Saros 114. Poprzednie miało miejsce 31 stycznia 1999 roku, kolejne przypada 22 lutego 2035 roku.

Zaćmienie Księżyca następuje wtedy, gdy Ziemia znajdzie się między Słońcem a Księżycem będącym w pełni i Księżyc „wkroczy” w stożek cienia Ziemi. Zwykle jest ono związane z głębokim, intensywnym przeżyciem emocjonalnym albo dziwnym, irracjonalnym doświadczeniem, towarzyszą mu wypadki bądź zdarzenia, które diametralnie zmieniają życie właściciela horoskopu. W odróżnieniu od zwykłej pełni jego skutki są długotrwałe i często nieprzewidywalne, a nawet odwrotne od zamierzonych.
Pełnia, a tym samym również zaćmienie Księżyca manifestuje się głównie w kontaktach międzyludzkich, na płaszczyźnie związków i wszelkich relacji. W pierwszym rzędzie dotyczy kobiet (głównie matek i żon), macierzy, ojczyzny, domu, rodziny, podstawowych potrzeb, a w szerszym ujęciu – ogółu społeczeństwa, ludu i mas ludzkich. W tym zakresie wszelkie skrywane oczekiwania, sprawy, zamiary i przedsięwzięcia wyjdą teraz na jaw, te będące w kryzysie – zmuszą do podjęcia radykalnych decyzji, a jawne – osiągną swoje apogeum i wejdą w fazę rozkwitu lub wręcz przeciwnie, umrą. Wszystko w iście teatralnej oprawie.

 

Księżyc w znaku Lwa


nasili potrzebę dramatyzowania uczuć w celu zwrócenia na siebie czyjejś uwagi i pragnienie bycia w centrum zainteresowania. Pojawią się królewskie, władcze gesty, demonstrowanie swojej niezwykłości, dramatyczne deklaracje miłości i zerwania. Z drugiej strony – wzrosną chęć uwolnienia się i uniezależnienia, zachowania oryginalne, niekonwencjonalne, nieprzewidywalne.
Postarajcie się o równowagę w swoich najbliższych związkach, bądźcie świadomi własnych oraz cudzych uczuć i intencji, wtedy zobaczycie i poczujecie, jakie czynniki tak naprawdę wywołują dysharmonię albo destabilizują Wasze relacje.

W okresie zaćmienia będziemy mieli problem z obiektywną oceną sytuacji, skłonność do podejmowania nieprzemyślanych, pochopnych i – często – niefortunnych decyzji, ponieważ emocje i przeżycia będą teraz dominować nad rozumem.

Również opozycja Jowisza do Urana, nasilając tendencje wolnościowe, nie ułatwi nam życia. Zapragniemy swobody, ekscytacji, nowych rozwiązań i zbuntujemy się przeciwko wszystkiemu, co nie jest po naszej myśli, ogranicza nas i zmusza do kompromisów. Niewykluczone, że jakieś nagłe wydarzenie uwolni nagromadzone w nas napięcie, zburzy istniejącą strukturę (która straciła już rację bytu) i przestawi nasze życie na zupełnie nowe tory (Słońce w Wodniku we władzy Urana).

Słońce utworzy koniunkcję (a Księżyc opozycję) z gwiazdą stałą Nashira. Ptolemeusz przypisuje jej cechy Saturna i Jowisza. Jego zdaniem powoduje ona przytłoczenie złem, które zostaje przekute w sukces, przynosi również zagrożenie ze strony dzikich zwierząt. Niekorzystnie posadowiona w przypadku zaćmienia Księżyca wskazuje na potężne nawałnice i sztormy na morzu.

 

 

Mistyczny Prostokąt


Główną figurą tego zaćmienia będzie Mistyczny Prostokąt. Dwie duże opozycje (Księżyc-Słońce, Jowisz-Uran) zrodzą silne napięcie i potrzebę działania, którą dodatkowo podsycą Wenus i Mars w Baranie. W Europie na szczycie Prostokąta znajdzie się Księżyc, co oznacza, że dominować będą związane z nim cechy i jakości (wrażliwość, emocjonalność, mentalność, nastrój, instynktowne reakcje, świadomość zbiorowa). Przeważające teraz, harmonijne aspekty pozwolą jednak znaleźć konstruktywne rozwiązanie istniejących konfliktów i zamaskować wewnętrzne rozdarcie czy irytację. W efekcie powstanie wrażenie, że panujemy nad sytuacją, ale nie oszukujmy się – pod powierzchnią będzie buzować! Spróbujcie rozpoznać, uchwycić źródło napięć, uświadomić je sobie (to już połowa sukcesu!), a także spożytkować istniejącą dynamikę do wewnętrznego rozwoju.

Wsparcie Jowisza dla Świateł (sekstyl do Księżyca i trygon do Słońca) sprawi, że szczęście będzie nam sprzyjać, poczujemy, że los uśmiechnął się do nas, dostrzeżemy korzystne możliwości, szanse wzrostu i rozwoju. Te aspekty sprzyjają zaangażowaniu w sprawy innych, społecznym działaniom oraz wspaniałomyślności, otworzą przed nami kreatywny potencjał i duże szanse wzrostu.

Trygon Urana (22°) do Księżyca i jego sekstyl do Słońca wniesie powiew świeżości do naszego życia, pozwoli optymistycznie spojrzeć do przodu, zapewni nam miłe niespodzianki i stymulujące spotkania.

Harmonijny układ z Saturnem w 26° Strzelca (trygon do Księżyca i sekstyl do Słońca) wzmocni naszą cierpliwość, odpowiedzialność i wytrzymałość, pozwoli w wyważony, konstruktywny sposób rozwiązać problemy emocjonalne i wszelkie napięcia.

 

Księżyc zaćmiony w znaku Lwa


• na obszarach, gdzie będzie widoczny półcień przez następne pół roku może nastąpić wyraźny upadek autorytetu rządzących, dojść do demonstracji, buntów i zamieszek, które zostaną stłumione przez władze przy pomocy wojska
• groźba aktów terrorystycznych
• niebezpieczeństwo pożarów
• problem hackingu i aktywizacja grup hackerskich
• przełomowe odkrycia
• katastrofy naturalne i lotnicze

 

Warto


• powstrzymać się od kupowania i sprzedawania, zwłaszcza luksusowych przedmiotów
• nie nawiązywać znajomości o stricte erotycznym charakterze i finansowym podłożu
• działać w sposób prosty, jednoznaczny i nieskomplikowany
• unikać nagłych zrywów, pokus, nieokiełznanych wybuchów żądzy i zmysłowości (zaćmienie w kwadraturze z Lilith), bo zakończą się dramatem, podobnie jak pycha, nadmierna wielkoduszność i zarozumiałość
• tankować” słońce, podkręcić ogrzewanie, iść do sauny, umieścić termofor w łóżku, kupić sobie koc elektryczny, pójść do teatru albo na plac zabaw – w ten sposób energetycznie zasilimy Księżyc w Lwie
• obejrzeć film „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”
• posłuchać „The Dark Side of the Moon” Pink Floyd.

Zaćmienie Księżyca w pierwszym rzędzie odczują osoby, które w swoich horoskopach mają obsadę 23° Lwa i Wodnika, dalej 23° Byka i Skorpiona, 22°-23° Barana oraz Księżyc w Lwie lub urodzeniową pełnię w tym znaku.

 

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved

Translate »