Zaćmienie Księżyca – chaos albo wizje

Zamieszczony przez dnia maj 15, 2021

ogólne hasła: zaćmienie Księżyca – chaos albo wizje / prawda czy fałsz? / kobieta kontra mężczyzna / demistyfikacja «świętych» / daleka podróż czy krótki wypad? / informacja, «alternatywne fakty» czy konfabulacja? / marzenia, prorocze sny i wizjonerskie pomysły / «budować zamki dla aniołów» / śnić na jawie, oderwać się od ziemi, ale nie stracić kontaktu z rzeczywistością / emocjonalne katharsis

W środę 26 maja nastąpi całkowite zaćmienie Księżyca. Zjawisko można obserwować na Oceanie Spokojnym, w Australii, w Ameryce Północnej i Środkowej przy zachodzie Księżyca. Przy wschodzie Księżyca będzie ono widoczne we wschodniej Azji, wschodniej części Oceanu Indyjskiego i zachodniej Australii. W Polsce zaćmienie przypadnie w ciągu dnia (godz. 13:18), zatem go nie zobaczymy.

 

ZAĆMIENIE KSIĘŻYCA – OGÓLNIE


Do zaćmienia Księżyca dochodzi w momencie, gdy Słońce, Ziemia i Księżyc ustawią się niemal w jednej linii. Wtedy cień Ziemi pada na tarczę Srebrnego Globu. Zaćmienia Księżyca są bardziej intensywną formą pełni. Przede wszystkim emocje i przeżycia psychiczne biorą wtedy górę nad wolą i rozumem. Bez wątpienia skutki działań czy decyzji podjętych w takim okresie mają charakter długotrwały, czasami na stałe zmieniają bieg życia. W astrologii zaćmienia Księżyca są związane głównie z relacjami, przejawiają się w kryzysach związków oraz wszelkich więzi międzyludzkich. Dlatego często towarzyszy im silne trzęsienie ziemi – dosłownie lub w przenośni. Nierzadko oczyszczają z siłą wodospadu i przynoszą emocjonalne katharsis. Przy okazji na jaw wychodzą problemy zdrowotne lub istniejące choroby ulegają nasileniu. Na pierwszy plan wysuwa się temat kobiet, większą uwagę absorbują matki, żony, siostry, partnerki itp.

 

ASPEKTY


Najbliższe zaćmienie przypadnie w znaku Strzelca (6°), który jest związany z dalekimi podróżami, wyższym wykształceniem, poszerzaniem światopoglądu czy poszukiwaniem sensu. Księżyc znajdzie się w pobliżu węzła zstępującego, dlatego ta pełnia może mieć wyjątkowo trwałe następstwa. Utworzy ona kwadraturę
z Jowiszem (2° Ryb). Dodatkowo Wenus (22°) z Merkurym (25°) w Bliźniętach znajdą się w kwadraturze
z Neptunem w Rybach (23°), a Saturn (14° Wodnika) w kwadraturze z Uranem (13° Byka).

 

ZAĆMIENIE KSIĘŻYCA – CHAOS CZY WIZJA


Dlatego ogólnie ten czas może nam przynieść ciekawe wglądy, informacje i pozwolić zrozumieć rzeczy, które do tej pory były niezrozumiałe. To dobra pora na rozwój duchowy, poszukiwanie sensu, wizji, introspekcję czy przeżycia transcendentne.
Osoby, które postawią na materię, konkret i zysk, mogą jednak łatwo paść ofiarą oszustwa, iluzji czy ulec mistyfikacji. Taki układ sprzyja kłamstwom, błędom, konfabulacji albo przekroczeniu granic i straceniu umiaru. W efekcie możemy mieć kłopot z odróżnieniem kłamstwa od prawdy, oryginału od falsyfikatu
i łatwo uwierzymy w obietnicę gruszek na wierzbie. Nasilone będzie myślenie życzeniowe i ucieczka w świat wyobraźni, dlatego lepiej szukać teraz dostępu do własnego wnętrza, otworzyć się na świat wizji, niż materii. Nie ulegajmy opinii innych, nawet jeśli są w pozornej większości, słuchajmy siebie. Jeśli znaleźliśmy swoją duchową drogę, to bądźmy jej wierni. Rzeczy, których teraz doświadczymy, nie da się wyrazić w słowach, ale na zawsze pozostaną one naszym skarbem.

 

MOŻLIWE MANIFESTACJE


Obfite opady deszczu mogą przynieść zalania czy podtopienia, prowadzące do utraty dobytku całego życia.
Grozi utrata prywatności na skutek inwigilacji albo kłamliwej dezinformacji.
Na jaw może wyjść długo skrywana, bolesna prawda.
Grożą zamieszanie, zakłamania, niejasności związane z prawodawstwem, religią, duchowieństwem i dalekimi podróżami.

 

KOGO SZCZEGÓLNIE DOTYCZY?


Przede wszystkim zaćmienie dotyczy urodzonych w okolicach 26 maja, a także wszystkich horoskopów
z obsadą 6° Bliźniąt, Panny, Strzelca oraz Ryb. Dodatkowo testowi zostaną poddane zodiakalne Byki
i Wodniki z początku maja i lutego. Tutaj do głosu dojdzie rozziew między chęcią zachowania status quo a potrzebą zmiany i wolności. Zastanówcie się, co wymaga zmiany, a co – po przejściu próby wytrzymałości – powinno zostać umocnione?
Ostatnie zaćmienie Księżyca w tym obszarze miało miejsce 25.5.2013 roku – ta informacja może być szczególnie istotna dla urodzonych pod koniec maja i listopada. Jakie zmiany w relacjach z bliskimi zaszły wtedy w Waszym życiu? Na czym polegały ówczesne iluzje? Do czego doprowadziły? Teraz warto sięgnąć pamięcią wstecz i wyciągnąć stosowne wnioski. Ponieważ Merkury znajduje się w paśmie przyszłej retrogradacji, którą rozpocznie 29 maja, z podjęciem ważnych, ostatecznych decyzji warto poczekać do początku lipca.

 

Zdjęcie: Pixabay
© 2021 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »