Zaćmienie Księżyca 7 sierpnia 2017

Zamieszczony przez dnia Sie 2, 2017

7 sierpnia o 20:21 nastąpi częściowe zaćmienie Księżyca. Satelita Ziemi zacznie akurat wschodzić nad Polską, a po przeciwległej stronie horyzontu znajdą się Słońce z Marsem.

Zaćmienie będzie widoczne w Azji Środkowej, na Oceanie Indyjskim, we wschodniej Afryce, prawie w całej Australii i na Antarktydzie. Przy zachodzie Księżyca zobaczą je obserwatorzy we wschodniej Azji, w Nowej Zelandii, na wschodnim wybrzeżu Australii i w zachodniej części Oceanu Spokojnego. Przy wschodzie Księżyca zjawisko można będzie podziwiać w pozostałej części Afryki i Azji, w Europie i na Atlantyku. Jest to 62 (z 83) zaćmienie w cyklu Saros 119.

 

Wolność – kocham i rozumiem!


Astrologicznie zaćmienie przypada w 16° Wodnika, w pobliżu zstępującego węzła księżycowego. Zatem możemy spodziewać się uaktywnienia starych wzorców emocjonalnych, zwłaszcza związanych z potrzebą wolności.
W jaki sposób zjawisko wpłynie na nas, zależy od tego, które sygnifikatory w naszym natywniku będą w tym czasie aspektowane oraz jak ogólnie radzimy sobie ze zmianą. 

Reguła głosi, że efekty zaćmienia Księżyca pojawiają się przez kolejne trzy miesiące, choć mogą i dłużej. Dla sporej grupy osób nadchodzi więc dość niełatwy czas, który jednak – koniec końców – przyniesie radykalną zmianę, oczyszczenie i uzdrowienie albo narodziny czegoś nowego.

 

Oczyszczenie z siłą wodospadu


Zaćmienia Księżyca mają złą sławę, ponieważ ludzie automatycznie opierają się nowościom, niechętnie rezygnują ze swoich nawyków i reagują nerwowo na wszelkie nieoczekiwane zmiany. W takim przypadku nieprzewidywalna energia zawsze wyładuje się w postaci gwałtownej erupcji, która wymusi oczyszczenie. Jednak tak naprawdę nie ma w tym nic strasznego. Czas okołozaćmieniowy cechuje większa skłonność do nadpobudliwych zachowań, dlatego warto wtedy zadbać o wyciszenie i nie dać się porwać emocjom.

Zaćmienia Księżyca, podobnie jak pełnie, oddziałują głównie na sferę związków i relacji międzyludzkich, na kobiety, emocje i podstawowe potrzeby. Najbliższe w pierwszym rzędzie przyniesie oczyszczenie i uwolnienie, ożywi wyobraźnię, pobudzi nas towarzysko i zachęci do wspaniałomyślnych gestów, ale również niekonwencjonalnych reakcji. Wiele spraw zostanie w tym czasie naświetlonych, wyjdzie na jaw i osiągnie swoje apogeum. Pamiętajmy jednak, że zdarzenia następujące podczas zaćmień i decyzje wtedy podjęte mogą mieć mocno nieprzewidywalne skutki, zupełnie inne od oczekiwanych. Należy więc zachować ostrożność!

 

Sunny boy albo awanturnik


Tym bardziej, że tym razem w pobliżu Słońca pojawi się Mars, który dodatkowo podgrzeje atmosferę, doda brawury, przedsiębiorczości i polotu, ale również nasili butę i skłonność do dramatycznych, ostentacyjnych, hałaśliwych zachowań. Gwałtowanie zareagujemy na wszelką krytykę, będziemy skorzy do porywów serca i teatralnych uniesień.
Nasilą się ekstremizmy, nieprzewidywalność, samowola. Zaobserwujemy akty heroicznej odwagi, ale również agresji, wybuchy złości i szału.
Możemy teraz przejawiać potrzebę nadmiernej ekstrawagancji i szokować pomysłami. Z drugiej strony możemy mieć problem z koncentracją, odczuwać wewnętrzne rozedrganie i skłonność do nierozsądnych zachowań. W skrajnym przypadkach zaobserwujemy akty szaleństwa i desperacji, nasilenie chorób (zwłaszcza psychicznych) albo ataki wymierzone zwłaszcza w kobiety.

Napięcia, poważne konflikty, a nawet zerwania pojawią się tam, gdzie jedna ze stron będzie nadmiernie egotyczna, skoncentrowana na sobie i forsowaniu własnych celów, zarozumiała i przekonana o własnej wyższości, zechce odegrać wyjątkową rolę w teatrze jednego aktora i zawalczyć o należną jej uwagę. Druga poczuje się ograniczana, pozbawiona powietrza i przestrzeni do życia. Ewentualnie odwrotnie: wolnościowe zapędy, nadmierna koncentracja na ideach, kwestiach społecznych czy sprawach grupy, do której czujemy się przynależni, oziębłość, brak troski i zainteresowania partnerem/-ką, rozjuszą tych ostatnich, doprowadzą do gwałtownych konfrontacji, nieprzyjemnych, a nawet dramatycznych scen.

 

Nie ulec emocjom – konstruktywnie wykorzystać energie


Cały zaćmieniowy układ jest korzystnie aspektowany, istnieje więc spora szansa, że zdołamy konstruktywnie skanalizować działające energie i namiętności targające naszym sercem. Jowisz da trygon do Księżyca i sekstyl do koniunkcji Słońca z Marsem, a Saturn/Lilith trygon do Słońca i Marsa oraz sekstyl do Księżyca.

W sukurs przyjdą nam dalekie podróże, zainteresowanie wyższym światopoglądem, innymi kulturami, religią, poszukiwanie odpowiedzi na zasadnicze pytanie o sens. Napięcia i antagonizmy załagodzą też mediatorzy i rozjemcy, zabiegi dyplomatyczne, wspólne zaangażowanie w sztukę, modę, muzykę, artystyczne i kreatywne przedsięwzięcia, a nawet kwestia sformalizowania wolnych związków. Uwaga: nie czas na ostateczne, życiowe decyzje i definitywne rozwiązania.

 

Globalnie i jednostkowo


Słońce w Lwie w opozycji do Księżyca wymaga równowagi między potrzebą autoekspresji, koncentracji na sobie (Lew) a wolności emocjonalnej, otwarcia na nowe pomysły i innych ludzi (Wodnik).
Na poziomie globalnym grożą katastrofy lotnicze, zmasowane ataki hakerskie, ataki z użyciem broni palnej lub noży oraz klęski żywiołowe. Zaćmieniu Księżyca w Wodniku często towarzyszą też reformy, zmiany w rządzie, ministerstwach, urzędach państwowych.
Astrologicznie zjawisko w pierwszym rzędzie odczują osoby, które w swoich horoskopach mają zaakcentowany 14°-17° Wodnika i Lwa, a także Byka i Skorpiona, w tym wszyscy urodzeni 6-8 sierpnia. Zaćmienie przypada m.in. na Księżycu w horoskopie Angeli Merkel, na Słońcu Neymara (który w tym momencie ma przejść do Paris Saint-Germain za gigantyczne pieniądze) oraz na Słońcu Charlotte Rampling.

 

© 2017 AstroTranslatio. All rights reserved
Zdjęcia źródło: Pixabay

6 komentarzy

 1. witam, zacmienie nastapi dokladnie na moim descendecie. niepokoi mnie ten mars na moim ascendencie w czasie zacmienia. czy moze zwiastowac cos pozytywnego czy raczej to plonne nadzieje? rozumiem ,ze skoro zacmienie wystapi na linii asc-desc to bedzie dotyczyc to relacji damsko – meskich?

  • Dzień dobry,
   opis zaćmienia pojawi się na stronie na przełomie czerwca i lipca. Szczegóły dotyczące jednostkowych wyładowań zawsze zależą od horoskopu urodzeniowego, w tym przypadku na charakter oddziaływania Marsa (pobudzający, zagrzewający do działania albo gorączkowy, agresywny, konfliktowy itp.) też wpłynie posadowienie planety w radixie. Przy zaćmieniach Księżyca możemy spodziewać się ekscytacji, uniesień emocjonalnych bądź kryzysów związanych z innymi osobami lub wywołanych przez nie, ponieważ te są zorientowane na relacje.
   Przede wszystkim warto zachować spokój i nie tworzyć czarnych scenariuszy.
   Pozdrawiam, Monika

 2. witam, dziekuje bardzo za odpowiedz na moj post. czekam z duza niecierpliwoscia na Pani opracowania nadchodzacych zacmien. moj mars jest wladca mc i lezy w 11 domu w bliznietach. zobaczymy co przyniesie to zacmienie ksiezyca. pocieszam sie ze, w styczniu 2018 bedzie kolejne zacmienie na moim asc i tym razem bedzie tam wenus. pozdrawiam serdecznie.

 3. A co jeśli zaćmienie tworzy koniunkcję z Wenus?

  • Przepraszam, że tak późno odpowiadam, ale pytanie trafiło do niewłaściwego folderu. Koniunkcja z Wenus zawsze będzie uruchamiać temat miłości, związków i wartości. Szczegóły zależą od tego, w którym domu przebywa Wenus i jakimi domami włada (gdzie są Byk i Waga). Na koniec oczywiście trzeba uwzględnić aspekty pozostałych sygnifikatorów zaćmienia do natywnika.
   Ogólnie w takim przypadku warto powstrzymać się przed impulsywnym wydawaniem pieniędzy, zrywaniem związków lub rozpoczynaniem nowych.
   Pozdrawiam, Monika

   P.S. W Wodniku to może być również bardziej swobodne zachowanie seksualne, uwolnienie się od pewnych ograniczeń czy więzów.

Wyślij komentarz

Translate »