Zaćmienie Księżyca 5 lipca 2020 r.

Zamieszczony przez dnia Cze 30, 2020

5 lipca, w najbliższą niedzielę, o 6:29 nastąpi półcieniowe zaćmienie Księżyca. Zjawisko będzie widoczne w całej Ameryce Południowej,
w środkowej i wschodniej części Ameryki Północnej, w zachodniej Afryce, we wschodniej części Oceanu Spokojnego i prawie na całym Atlantyku.
W pozostałej części Afryki, w zachodniej Europie, na północnym Atlantyku i w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego można je podziwiać przy zachodzie Księżyca, a w pozostałej części Ameryki Północnej (z wyjątkiem Alaski) oraz na środkowym Pacyfiku przy wschodzie Księżyca. W Polsce nie będzie ono widoczne.

 

Zaćmienie Księżyca – ogólnie


Do zaćmienia Księżyca dochodzi w momencie, gdy Słońce, Ziemia i Księżyc ustawią się niemal w jednej linii. Wtedy cień Ziemi pada na tarczę Srebrnego Globu.
Zaćmienia Księżyca są bardziej intensywną formą pełni. Przede wszystkim emocje i przeżycia psychiczne biorą wtedy górę nad wolą i rozumem. Bez wątpienia skutki działań czy decyzji podjętych w takim okresie mają charakter długotrwały, czasami na stałe zmieniają bieg życia.
W astrologii zaćmienia Księżyca są związane głównie z relacjami, przejawiają się w kryzysach związków oraz wszelkich więzi międzyludzkich. Dlatego często towarzyszy im silne trzęsienie ziemi – dosłownie lub w przenośni. Nierzadko oczyszczają z siłą wodospadu i przynoszą emocjonalne katharsis. Przy okazji na jaw wychodzą problemy zdrowotne lub istniejące choroby ulegają zaostrzeniu.

 

Zaćmienie Księżyca 5 lipca


Po zaćmieniu Księżyca 5 czerwca i zaćmieniu Słońca z 21 czerwca nadchodzi trzecie – wyjątkowo, bo zwykle są dwa – i ostatnie z wiosenno-letnich zaćmień.
Zaćmienie Księżyca 5 lipca przypada w 13°29 Koziorożca – będzie to Burzowa Pełnia z turbudoładowaniem. Znak Raka jeszcze bardziej zintensyfikuje emocjonalne podejście do życia. Trzeba pamiętać, że nawet błahe wydarzenia podczas zaćmień są znaczące w skutkach. Warto więc powstrzymać się z podejmowaniem istotnych decyzji, ferowaniem wyroków i działaniem pod wpływem emocji. Do 12 lipca Merkury retrograduje, tym bardziej jest więc problem z właściwym osądem sytuacji, dodatkowo łatwo ulegniemy teraz złudzeniom i iluzjom.
Weźmy pod uwagę, że w ruchu wstecznym przebywa obecnie aż pięć planet, dlatego ogólnie jakość czasu ma charakter regresywny. Jesteśmy bardziej skłonni patrzeć w przeszłość, rozpamiętujemy to, co było, kierujemy się starymi lękami, schematami postępowania i wzorcami myślenia. Zachowawcze, konserwatywne postawy akcentuje dodatkowo silna obsada znaku Koziorożca.

 

 

Globalnie i indywidualnie


Na poziomie globalnym wydarzenia, które nastąpią, znacząco wpłyną na trwający proces transformacji struktur, dopisując w tym zakresie kolejny rozdział.
W życiu jednostkowym na pierwszy plan wysuną się relacje z MATKĄ, żoną lub ważną kobietą, osobami, które nas karmią i o nas dbają.
Czy i jak zaćmienie Księżyca 5 lipca wpłynie na nasze życie, zależy od tego, w jakim polu horoskopu przypada, jakie planety będą w tym czasie aspektowane w naszym horoskopie urodzeniowym oraz jak generalnie człowiek radzi sobie ze zmianą.

Konfrontacja Raka z Koziorożcem wskazuje na zderzenie emocjonalności ze strukturą. Księżyc w Koziorożcu potrzebuje klarownych zasad, kontroluje, powstrzymuje i reglamentuje ekspresję własnych emocji. Ze strachu przed zranieniem rozgrzewa się bardzo powoli. Natomiast Słońce w Raku powoduje, że wola jest nieco słaba i chwiejna, zaś serce niezwykle czułe. W takim czasie nasza wrażliwość może więc natrafiać na mur. W efekcie powstanie silne napięcie, łatwo ulegniemy irytacji.
Szczególnie doświadczą tego urodzeni od 4 do 6 lipca oraz wszystkie osoby z obsadą 14° Barana, Raka, Wagi i Koziorożca.

Zaćmienie przypadnie również w horoskopie Stanów Zjednoczonych – analogiczny układ solarny jak w 2001 roku. Prawdopodobnie nie będzie to więc łatwy rok dla USA.

 

Zaćmienie Księżyca 5 lipca – strategia działania


Astrologicznie Księżyc jest powiązany ze światem naszych potrzeb i emocji. Kiedy ulega zaćmieniu, wtedy zaćmione zostają również nasze samopoczucie, nasz stan ducha i nastrój. Zwykle w takim okresie jesteśmy bardziej kapryśni, niezrównoważeni, łatwo popadamy w smutek lub melancholię. Powodem tego są najczęściej konflikty w związkach, problemy rodzinne, zdrowotne lub finansowe. Więcej uwagi wymagają też sprawy domu i dnia codziennego. Tym razem dodatkowo życie utrudnią nam niezałatwione sprawy i rozmaite zaległości, które wywołają irytację.
Bądźmy otwarci na wszystko, co nas teraz spotka. Spróbujmy trzymać nerwy na wodzy i nie reagujmy pochopnie. W ten sposób oszczędzimy sobie wielu kłopotów. W relacjach z innymi ludźmi nie oczekujmy zbyt wiele – wyrażajmy swoje emocje, ale nie zrażajmy się, napotykając ścianę. Za nią też jest człowiek.

Zdjęcie: Pixabay
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »