Zaćmienie Księżyca 5.6.2020 r.

Zamieszczony przez dnia Maj 12, 2020

Niewątpliwie bieżący rok rozpoczęło wyjątkowe pod względem astrologicznym zjawisko: zaćmienie Księżyca w Raku, któremu towarzyszyła koniunkcja Saturn/Pluton. Jak pisałam w poście z końca grudnia: Nadchodzący rok rozpocznie się z przytupem – jak w filmie Hitchcocka: na początek trzęsienie ziemi, a potem napięcie rośnie!

No i faktycznie wzrosło! Wszyscy przekonaliśmy się o tym na własnej skórze. Proces transformacji nabrał niesamowitego tempa i rozmiaru. Świat nie będzie już taki sam, jak wcześniej, nie ma powrotu do tego, co było.

Ewidentnie dokonuje się zapowiadana od dłuższego czasu „transformacja struktur”. Samo słowo transformacja oznacza przekształcenie jednej formy w inną, po uprzedniej śmierci tej pierwszej. Stara jakość umiera, aby mogła narodzić się nowa. Ani chybi jest to bolesne.

 

Zaćmienie Księżyca 5.6.


5 czerwca nastąpi częściowe półcieniowe zaćmienie Księżyca.
● Początek o 17:46
● Maksimum o 19:26
● Koniec o 21:4

Zjawisko będzie widoczne prawie w całej Afryce (za wyjątkiem części północno-zachodniej), we wschodniej Europie, w południowej Azji, prawie w całej Australii oraz na Oceanie Indyjskim i południowym Atlantyku; w północnej i wschodniej Azji, we wschodniej Australii oraz w zachodniej części Oceanu Spokojnego przy zachodzie Księżyca. W pozostałej części Europy, Afryki i Atlantyku zobaczymy je przy wschodzie Księżyca.
Jest to 67 (z 71) zaćmienie w cyklu Saros 111.

 

Zaćmienie Księżyca – ogólnie


Zjawisko ma miejsce wówczas, gdy Ziemia wejdzie pomiędzy Słońce a Księżyc w pełni i jej cień przesłoni tarczę Srebrnego Globu.
Zaćmienia Księżyca są bardziej intensywną formą pełni. Przede wszystkim emocje i przeżycia psychiczne biorą wtedy górę nad wolą i rozumem. Bez wątpienia skutki działań czy decyzji podjętych w takim okresie mają charakter długotrwały, czasami na stałe zmieniają bieg życia.
W astrologii zaćmienia Księżyca są związane głównie z relacjami, przejawiają się w kryzysach związków oraz wszelkich więzi międzyludzkich. Dlatego często towarzyszy im silne trzęsienie ziemi – dosłownie lub w przenośni. Nierzadko oczyszczają z siłą wodospadu i przynoszą emocjonalne katharsis. W związku z tym na jaw wychodzą też problemy zdrowotne lub istniejące choroby ulegają zaostrzeniu.

 

Zła reputacja


Niewątpliwie ludzie chętnie trwają przy swoich nawykach i uparcie opierają się nowościom, reagując nerwowo na nieoczekiwane zmiany. W efekcie, jeśli przeciwstawiasz się rozwojowi i nie dopuszczasz do wzrostu, to odniesiesz wrażenie, że teraz w Twoim życiu nastąpi gwałtowna erupcja. Właśnie tak zamanifestuje się potrzeba oczyszczenia. Na pierwszy plan wysuną się relacje z MATKĄ, żoną lub ważną kobietą, osobami, które nas karmią i o nas dbają.

 

 

Miłosne zaćmienie Księżyca 5.6.


Półcieniowe zaćmienie Księżyca 5.6. nastąpi w 15°41 Strzelca. Słońce będzie w koniunkcji z Wenus (13° Bliźniąt). Takie połączenie jeszcze mocniej zaakcentuje temat związków. Ponieważ Wenus jest w ruchu wstecznym, to akcent pada głównie na sprawy i związki z przeszłości. Prawdopodobnie w życiu wielu z nas zawitają dawno niewidziane osoby, przypadkowo spotkamy starych znajomych, którzy przyprawią nas o szybsze bicie serca, albo do drzwi zapuka dawna miłość.
Trudne, niekiedy wręcz dramatyczne relacje interpersonalne mogą spowodować cierpienie, a nawet prowadzić do tragedii.

Również Jowisz, Saturn i Pluton będą w ruchu wstecznym, a Merkury w fazie swojej przyszłej retrogradacji. W rezultacie nie wydarzy się nic nowego – będziemy wałkować przeszłość, a życie często zaserwuje nam odgrzewane kotlety. Dodatkowo kwadratura Neptuna do Słońca i Księżyca wprowadzi sporo chaosu i zamieszania, a Mars zaogni sytuację.

 

Zaćmienie astrologicznie


Przy pełni w Strzelcu chodzi o potrzebę szukania głębszego sensu i dogłębnego zrozumienia. Bliźnięta spróbują te wglądy wyrazić w słowach i przekazać innym.
Bez wątpienia Księżyc w Strzelcu jest idealistyczny, entuzjastyczny i skłonny do popadania w hurraoptymizm. W przeciwieństwie do niego Słońce będzie dystansować się, podchodzić neutralnie do sprawy, szukać logicznych wyjaśnień i zbierać wszelkie możliwe informacje na dany temat. Sfrustruje się, widząc, że to niemożliwe. W efekcie powstanie spore napięcie, które zostanie spotęgowane przez rozmaite (niejasne) trudności i przeszkody.

 

Zaćmienie negatywnie


Bezsprzecznie czas sprzyja przeoczeniom, zakłamaniom, iluzjom i błędnej ocenie sytuacji. Prawdopodobnie dojdzie do dużych napięć, konfliktów, a nawet aktów agresji. Możliwe są ataki szaleńców, akty okrucieństwa i desperacji, zwłaszcza na tle światopoglądowym i religijnym oraz dokonane pod wpływem środków odurzających.

 

…And the Justice for All


Na pierwszy plan wysuną się stare kwestie dotyczące prawa i sprawiedliwości (Strzelec), sprawy w tym zakresie wymagające uregulowania, skorygowania lub poprawienia.
Warto wykorzystać ten czas na kreatywne działania, płynąć z prądem, medytować. Uwolnioną teraz sporą dawkę energii najlepiej skanalizujemy, tworząc coś, uprawiając sport albo… seks. Forsowanie własnej woli i szukanie logicznych wyjaśnień nie przyniesie spodziewanych efektów. Prawdopodobnie niewiele pójdzie po naszej myśli. Najlepiej po prostu zaufać w mądrość Wyższego Porządku, a z czasem sprawy same przyjmą właściwy obrót.

Przede wszystkim spróbujmy uwolnić się od negatywnych uczuć, stawić czoło własnym lękom i demonom przeszłości oraz odnaleźć sens w zachodzących zdarzeniach. Oczywiście bądźmy też empatyczni i gotowi wysłuchać drugiej strony. Wtedy najlepiej wykorzystamy te dni.
Z pewnością nie pora na walkę czy istotne decyzje. Przede wszystkim w sprawach dotyczących nowych związków czy zawierania małżeństwa trzeba zachować ostrożność. Podsumowując, dopiero na przełomie lipca i sierpnia sytuacja się znormalizuje i wyjaśni.

 

Zaćmienie – na celowniku


Godnym uwagi jest fakt, że powyższe głównie dotyczy urodzonych między 4 a 6 czerwca. W Waszych horoskopach zjawisko będzie „aktywne” przez cały rok, dlatego aż do kolejnych urodzin mogą manifestować się opisane powyżej tematy. Niewątpliwie zaćmienie Księżyca 5.6. odczują też wszystkie osoby, które w swoich horoskopach mają obsadę 15°-17° Strzelca, Bliźniąt, Panny i Ryb.

W astrologii politycznej zaćmienie w pierwszym rzędzie będzie oddziaływać na horoskopy Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii.

 

Nie będziemy się nudzić


Na zakończenie kilka słów o jakości czasu. Bez wątpienia czerwiec i początek lipca zapowiadają się bardzo ciekawie pod względem astrologicznym:
● 4.6. węzły księżycowe przejdą do Bliźniąt i Strzelca
● 17.6. Merkury rozpocznie retrogradację
● 21.6. zaćmienie Słońca 1° Raka
● 26.6. Wenus przejdzie do ruchu prostego
● 30.6. druga koniunkcja Jowisza z Plutonem
● 5.7. zaćmienie Księżyca 14° Koziorożca

 

Foto: Pixabay
Info astronomiczne: Urania
©2020 AstroTranslatio. All rights reserved

2 komentarze

  1. 5 lipca… A to na moim ascendencie 14.44 Koziorożca…
    Boże, daj, co najlepsze i dla najwyższego dobra!

    • Również życzę tego, co najlepsze! 🙂
      pozdrawiam, Monika

Wyślij komentarz

Translate »