Zaćmienie Księżyca – 4.4.2015 r.

Zamieszczony przez dnia Kwi 1, 2015 | 0 komentarzy

Zaćmienie Księżyca – 4.4.2015 r.

W Wielką Sobotę, 4 kwietnia o godzinie 14:01 CET nastąpi częściowe zaćmienie Księżyca. Zjawisko nie będzie widoczne w Polsce, nie wzbudzi więc tak ogromnych emocji jak ostatnie zaćmienie Słońca. Z punktu widzenia astrologii jest ono jednak niemniej ważne. Zobaczymy je na Pacyfiku, w zachodniej części Ameryki Północnej, Azji Wschodniej, Australii oraz Nowej Zelandii. Całość potrwa 4 minuty, 43 sekundy. Zaćmienie należy do Sarosu 132 (ostatnie z tego cyklu miało miejsce 24 marca 1997 r.). Zaćmiony Księżyc znajdzie się w drugim dekanacie znaku Wagi, czyli we władztwie Saturna i Wenus. Słońce (15° Barana) utworzy koniunkcję z Uranem. Cały układ, uruchamiając kwadraturę Urana z Plutonem, włączy się w zachodzący proces globalnych transformacji.

 

Aktywowane pasmo

Dla przypomnienia: to samo pasmo było już akcentowane podczas poprzedniego zaćmienia Księżyca (8.10.2014 r.). Wtedy Księżycowi (16° Barana) towarzyszył Uran (15°), a Słońcu w Wadze – Wenus (11°), oba Światła również tworzyły kwadraturę z Plutonem (12° Koziorożca). Wpływu tamtej konfiguracji częściowo doświadczyły już osoby urodzone między 7 a 9 października i 4 a 6 kwietnia oraz mające w swoich horoskopach obsadę 15°-16° znaków kardynalnych [1 ].
Przede wszystkim objawił się on w sferze relacji międzyludzkich, przynosząc gwałtowne zmiany, rozstania, nagłe zauroczenia. Towarzyszyły mu też kryzysy, napięcia i wydarzenia, w których istotną rolę odegrały kobiety (np. Borys Niemcow Słońce 16° Wagi, Władimir Putin Słońce 14° Wagi, Pharrell Williams [2] Słońce 16° Barana, Bruce Jenner [3] Neptun/Ogon Smoka 16° Wagi, Richard von Weizsäcker Słońce 15° Barana, Kamil Durczok Mars 14° Barana).
Tym razem – podczas świąt wielkanocnych – będzie nerwowo, a nawet wybuchowo, pojawią się napięcia, skłonność do narzucania swojej woli i perswazji, a wszystko w imię … spokoju, komfortu oraz zachowania tradycji.

 

Aspekty i znaki

W sobotę, 4 kwietnia, Wenus zajmie 22° Byka, czyli znajdzie się w swojej godności, natomiast Saturn utworzy harmonijne aspekty z Księżycem (sekstyl) i ze Słońcem (trygon). Wprawdzie wzbudzi to nadzieję na konstruktywny obrót zdarzeń i zażegnanie konfliktów, ale ostatnie słowo należy do kwadratury Urana z Plutonem. Ta de facto nada ton biegowi wypadków.
Próby załagodzenia sytuacji i dyplomatycznych rozwiązań nie przyniosą rezultatów, ew. rozbudzą bezpodstawne oczekiwania. Wszystko dlatego, że Wenus (władczyni zaćmienia) przed opuszczeniem znaku nie utworzy już dużych aspektów, a Saturn rozpoczął retrogradację i wróci jeszcze do Skorpiona. Można stąd wnosić, że nadzieje okażą się płonne i oparte na błędnej ocenie sytuacji.

 

Nów 16 lipca

Księżyc w znaku Wagi nasili pragnienie ładu, harmonii, rozwiązania konfliktów na drodze kompromisów, układów, umów, negocjacji.  I to wbrew pozorom czy dyplomatycznym zabiegom. Z kolei obecność jego regentki w Byku wskazuje, że wszelkie zabiegi utrzymania, a raczej przywrócenia równowagi mogą wynikać z praktycyzmu, chęci obrony interesów gospodarczych i zachowania tradycyjnych wartości. Również na poziomie osobistym ostateczną pobudką będzie chęć zabezpieczenia stanu posiadania, wygodnego, dostatniego, „słodkiego, miłego życia”.
Merkury w Baranie, „spalony” przez Słońce, również wskazuje na niezdolność do obiektywnej oceny, zaślepienie, skłonność do dogmatyzmu, zacietrzewienia, „logiczne” uzasadnianie swojego impulsywnego, porywczego działania, propagandę lub agresywną politykę informacyjną.
Znaczące wyładowanie tego zaćmienia dokona się w okolicach nowiu w znaku Raka – 16 lipca br.. Zdarzenia, jakie wówczas nastąpią, spowodują eskalację napięcia i ujawnią ukryte obecnie zamiary.

 

Globalnie

Na poziomie globalnym opisany układ przyniesie zaostrzenie podziałów, pogłębienie kryzysu ekonomicznego, politycznego, kulturowego, a w efekcie niepokoje społeczne, zamieszki i zderzenie różnych światopoglądów. Aspektowi Uran – Pluton towarzyszą wyraźne przyspieszenie i intensyfikacja procesu globalizacji, ale też wzrost nastrojów nacjonalistycznych. Widzimy, że państwo traci kontrolę nad życiem jednostek na rzecz kapitału i wielkich korporacji, a z drugiej strony – nasilają się ksenofobia i izolacjonizm.
Teraz Saturn jako współwładca zaćmienia utworzy kwadraturę z Neptunem. To zapowiedź kolejnego nasilenia (w latach 2015/-16) wojny kultur, zderzenia cywilizacji i systemów wartości. Oprócz aktów wandalizmu, których obecnie dopuszczają się dżihadyści, niszcząc bezcenne, starożytne zabytki, ataków terrorystycznych dokonywanych m.in. przez imigrantów z krajów dotkniętych konfliktami, do głosu dojdą upośledzone, zepchnięte do gett i zmarginalizowane warstwy zachodniego społeczeństwa.
Zaćmieniu Księżyca mogą towarzyszyć huragany, eksplozje, trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów. Na poziomie mundalnym dotyczy ono m.in. horoskopu Chile, gdzie oprócz kataklizmów naturalnych grożą również rewolty i niepokoje polityczne.
W Polsce dominować będą nastroje wojenne podsycane przez bojowniczo nastawione elity i przywódców. Mars w zenicie w Byku wskazuje na wydatki na cele militarne, temat armii, manewrów wojskowych i możliwości obronnych.

 

Indywidualnie

Najbliższe zaćmienie Księżyca odczują głównie osoby mające w swoich horoskopach obsadę 15°-17° znaków kardynalnych. Tranzyty Urana i Plutona przyniosą radykalne, gwałtowne zmiany, wywracające życie do góry nogami. Sam wpływ układu może wiązać się z nagłą ingerencją innych ludzi, kryzysami w związkach, wymuszaniem określonych zachowań, błędną oceną sytuacji czy pogorszeniem stanu zdrowia. Lepiej nie podejmować teraz ważnych decyzji i nie wyciągać ostatecznych wniosków. Największym wyzwaniem będzie zachowanie emocjonalnej równo-Wagi.

 © 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

 

[1] Znaki kardynalne: Baran, Rak, Waga, Koziorożec.
[2] Pharrell Williams jako jeden z twórców „Blurred Lines” oskarżony o plagiat i skazany na zapłatę ok. 7,4 miliona dolarów odszkodowania dla rodziny Gaye’a.
[3] Bruce Jenner – amerykański transgenderowy lekkoatleta, ojczym Kim Kardashian, w 2013 r. postanowił rozpocząć proces zmiany płci i przyjął imię Brigitte. Na początku lutego spowodował wypadek, w którym zginęła kobieta.

Wyślij komentarz

Translate »