Zaćmienie Księżyca 28.9.2015 r.

Zamieszczony przez dnia wrz. 21, 2015

28 września o godzinie 4:47 nastąpi całkowite zaćmienie Księżyca. Satelita Ziemi zabarwi się na kolor czerwono-pomarańczowy, stąd określenie „krwawy Księżyc”. Zjawisko będzie można podziwiać w środkowej i wschodniej Ameryce Północnej (na wschód od linii Houston w Teksasie do Winnipeg w Manitobie). Obserwatorzy w zachodniej Europie zobaczą je przed zachodem Księżyca, natomiast we wschodniej Europie i Azji Księżyc zniknie wczesnym rankiem za zachodnim horyzontem przed zakończeniem.
W tę noc Srebrny Glob będzie sprawiał wrażenie większego niż zwykle. Znajdzie się on maksymalnie blisko naszej planety (w perygeum) – takie zjawisko nazywamy Superksiężycem. Całkowite zaćmienie Księżyca zdarza się raz na kilka lat, następne będzie miało miejsce 31 stycznia 2018 roku. Jego połączenie z Superksiężycem jest jeszcze rzadsze.

 

Aspekty

Księżyc utworzy koniunkcję z Ogonem Smoka, a Słońce z Głową i Lilith oraz sekstyl z Saturnem i kwadraturę z Plutonem. Władca zaćmienia, Mars znajdzie się w 2° Panny, w kwadraturze z Saturnem w Strzelcu. Wpływ tego zjawiska będzie więc wyjątkowo potężny i trwale skutkujący.

 

Oddziaływanie

Na poziomie ogólnoświatowym może ono przynieść pucze, bunty, zamieszki, skandale, choroby i ataki szaleńców, a także niezwykłe wydarzenia lub katastrofy przyrodnicze. Przede wszystkim będzie dotyczyć wojska i żołnierzy, dyktatorów, rewolucjonistów, wszelkiego rodzaju działaczy, odkrywców, pionierów.
W przypadku jednostek pełnia wywoła wewnętrzne napięcie, pobudzenie, głębokie, gwałtowne emocje, zachęci do (zbyt) śmiałych i ryzykownych działań, których efekty będą miały nieodwracalny charakter i trwale zmienią trajektorię życia.
Zaćmienie Księżyca działa na podświadomość, jest związane z codziennością, relacjami interpersonalnymi i wszelkiego rodzaju związkami. Zjawisko może sprzyjać nagłym uniesieniom, porywczości, atakom gniewu, wymuszaniu pierwszeństwa, niebezpiecznym sytuacjom związanym z ogniem oraz użyciem broni palnej. Skutki tego będą znacznie bardziej poważne od zwykłych zawirowań życiowych. Zaćmieniu mogą mu też towarzyszyć poważne problemy zdrowotne, głównie związane z głową, wszelkie choroby o gwałtownym przebiegu oraz nagłe wypadki. Uwaga, to nie jest korzystna pora na zawieranie związków małżeńskich ani podpisywanie umów.

 

Lilith

Bliskość Lilith (koniunkcja ze Słońcem) może sprawić, że sytuacje i zachowania będą bardziej irracjonalne i intensywne niż zazwyczaj. Istotną (przewrotną) rolę odegrają kwestia kobiecości oraz żeński pierwiastek, archetypowe obrazy i symbole z nimi związane, potęga przyrody i jej cykli. Mogą też pojawić się nieodparte pokusy mamiące łatwością osiągnięcia celu. Jednak goniąc za ułudą tylko stracimy cenny czas i stworzymy sobie mnóstwo nowych problemów.
Oczywiście z astrologicznego punktu widzenia wpływ zjawiska na nasze życie zależy od tego, w jakim obszarze horoskopu radix ono przypada oraz jakie sygnifikatory (i przez co) są w tym czasie aspektowane.

 

Porządki

Ogólnie zaćmienie wskazuje na konieczność przeprowadzenia „generalnych porządków” w sprawach sygnifikowanych przez dany dom. Zapowiada ono czas, w którym coś kończymy, sprzątamy, wyzbywamy się starych, nieadekwatnych postaw czy oczekiwań, uwalniamy się od pewnych zadań czy osób, które kiedyś uważaliśmy za ważne. Zaćmienie zadziała konstruktywnie, jeśli wymusi porzucenie tego, co  trzyma nas w przeszłości, wtedy możemy otworzyć się na nowe wyzwania, relacje z ludźmi albo nagłe zrozumieć jakąś sprawę.

 

Kto odczuje to najbardziej?

Powyższe szczególnie dotyczy horoskopów z obsadą 4-6° Barana, Raka, Wagi i Koziorożca, a także początku znaków zmiennych (Bliźniąt, Panny, Strzelca i Ryb). Warto zauważyć, że zaćmienie przypada na Słońcu osób urodzonych między 23 a 26 marca, natomiast 23 marca 2016 roku w tym samym paśmie nastąpi zaćmienie Księżyca w Wadze.
Układ działa natomiast przez cały rok w horoskopach osób urodzonych 28-29 września. Do najbardziej znanych z nich należą: Lech Wałęsa, Silvio Berlusconi, Martyna Wojciechowska, Brigitte Bardot, Naomi Watts, Edmund Stoiber, Miloš Zeman.
Jeśli idzie o państwa, to nadchodzące (i kolejne) zaćmienie Księżyca wywrze istotny wpływ na horoskop Grecji (najbliższy rok na pewno nie przyniesie tu spokoju), Bangladeszu, Indonezji, Iranu, Monako, Rosji, Słowacji, Tybetu, Wietnamu i Zimbabwe.

 

Zdjęcie: ©vi.sualize.us
© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

4 komentarze

 1. Dobry wieczór. Chciałabym zapytać, czy można powiązać oczekiwane zaćmienie Księżyca z tragiczną, samobójczą śmiercią reżysera Marcina Wrony (ur.25.03.1973, Tarnów) ?

  • Dzień dobry, istnieje taka możliwość – aktualne zaćmienie Księżyca uruchamia natywną opozycję Słońca w Baranie do Plutona w Wadze, a w chwili śmierci Lilith doszła do Plutona radix, natomiast Pluton do Głowy Smoka radix, rozbudzając rozmaite demony (nomen omen najnowszy film p. Marcina nosi tytuł „Demon”). Pewną rolę mogło tu też odegrać marcowe zaćmienie Słońca, które przypadało w koniunkcji (1 stopień) z natywną Wenus. Do tragicznego zdarzenia doszło w chwili, kiedy do Wenus dotarł węzeł księżycowy. Ze względu na brak godziny urodzenia trudno jednak wyciągać definitywne wnioski.
   Pozdrawiam, Monika

 2. Leon Zawadzki

  30 września 2015 można uznać za dzień rozpoczęcia wojny światowej.

  30 сентября 2015 года Совет Федерации разрешил президенту России применение вооруженных сил за пределами страны.

  30 września 2015 roku Rada Federacji zezwoliła prezydentowi Rosji na użycie sił zbrojnych poza granicami kraju.

  Poniżej: Kronika rosyjskiej operacji wojennej na Bliskim Wschodzie.
  Warto uważnie wczytać się w ten szczegółowy KOMUNIKAT WOJENNY. Podane są w nim informacje o wydarzeniach w państwach KONFLIKTU ŚWIATOWEGO.

  Terroryzm tzw. Państwa Islamskiego osiągnął swój cel: rozpoczął się „eksport” działań wojennych na skalę ŚWIATOWĄ.

  http://lenta.ru/chronicles/levant/

Wyślij komentarz

Translate »