Zaćmienie Księżyca 21 stycznia 2019 rok

Zamieszczony przez dnia Sty 18, 2019

 

W poniedziałek (21 stycznia) podczas pełni nastąpi całkowite zaćmienie Księżyca. Jeśli dopisze nam pogoda i chmury nie zakryją nieba, będziemy mogli podziwiać to spektakularne zjawisko w Polsce.

Około 4.30 Księżyc zacznie powoli wchodzić w cień Ziemi i nieco później sprawi wrażenie, jakby pozostała z niego tylko połowa. Zaćmienie potrwa 1 godzinę i 2 minuty, a swoje apogeum osiągnie o 6:12.

 

Szansa na obserwację


Początek zaćmienia półcieniowego: 03:35 czasu polskiego
Początek zaćmienia częściowego: 04:34 czasu polskiego
Początek zaćmienia całkowitego: 05:41 czasu polskiego
Maksymalna faza zaćmienia 100%: 06:12 czasu polskiego
Koniec zaćmienia całkowitego:06:44 czasu polskiego
Koniec zaćmienia częściowego: 07:51 czasu polskiego
Koniec zaćmienia półcieniowego: 08:50 czasu polskiego

 

Zaćmienie Księżyca astronomicznie


Zaćmienie Księżyca ma miejsce wówczas, gdy Ziemia wejdzie pomiędzy Słońce a Księżyc w pełni, uniemożliwiając dotarcie promieni słonecznych do Srebrnego Globu. Cień Ziemi zasłania wtedy tarczę Księżyca, promienie słoneczne w ogóle nie dochodzą do jego powierzchni, a on sam przybiera nienaturalny brunatno-pomarańczowy kolor. Kolejna okazja do podziwiania całkowitego zaćmienia Księżyca w naszym kraju nadarzy się dopiero 7 września 2025 roku.

 

Zaćmienie Księżyca astrologicznie


Ogólnie zaćmienia Księżyca są bardziej intensywną formą pełni. Emocje i przeżycia psychiczne biorą wtedy górę nad wolą i rozumem, a skutki działań czy decyzji podjętych w takim okresie mają charakter długotrwały, często na stałe zmieniają bieg życia danej osoby. W astrologii zaćmienia Księżyca są związane z oddziaływaniem interpersonalnym, przejawiają się w kryzysach związków oraz wszelkich relacji. Ale również oczyszczają z siłą wodospadu i przynoszą emocjonalne katharsis.

Zaćmienia Księżyca mają złą reputację, ponieważ ludzie chętnie trwają przy swoich nawykach czy przyzwyczajeniach i uparcie opierają się nowościom, reagując nerwowo na nieoczekiwane zmiany. Jeśli przeciwstawiasz się rozwojowi i nie dopuszczasz do wzrostu, to możesz odnieść wrażenie, że energia zaćmienia Księżyca wyładuje się w Twoim życiu w postaci gwałtownej erupcji. To manifestacja potrzeby oczyszczenia. Na pierwszy plan znowu wysuną się relacje z matką (Księżyc), żoną, osobami, które nas karmią i o nas dbają. To również czas silnych, gorących, niepohamowanych emocji, wyrażanych w teatralny sposób.

 

 

Z perspektywy astrologa


Słońce w znaku Wodnika i Księżyc w Lwie wskazują na dość wyraźną rozbieżność między wolą a emocją. Pierwsza będzie skłonna do działań wspólnotowych, niekonwencjonalnych, a nawet ekscentrycznych, dla dobra ogółu, ale również nasili chęć uwolnienia się i niezależności.

Z kolei Księżyc, chcąc zwrócić na siebie uwagę, będzie sprzyjał dramatyzowaniu uczuć, królewskim, władczym gestom, dramatycznym deklaracjom miłości i zerwaniom. Dlatego postarajcie się o równowagę w swoich najbliższych związkach, bądźcie świadomi własnych oraz cudzych uczuć i intencji, wtedy zobaczycie i poczujecie, jakie czynniki tak naprawdę wywołują dysharmonię albo destabilizują Wasze relacje.

W okresie zaćmienia ogólnie możemy mieć problem z obiektywną oceną sytuacji, skłonność do podejmowania nieprzemyślanych, pochopnych i – często – niefortunnych decyzji, ponieważ emocje i przeżycia dominują wtedy nad rozumem.

 

Jakość czasu


Dodatkowo w poniedziałek Wenus będzie w nieharmonijnym aspekcie z Neptunem, a Mars – z Saturnem. Mogą zatem spiętrzyć się niespodziewane trudności i przeszkody, natrafimy na opór materii albo po prosto odniesiemy wrażenie jazdy na zaciągniętym hamulcu ręcznym.

W związkach oraz sprawach dotyczących finansów pojawi się skłonność do podejmowania niekorzystnych decyzji, ulegania iluzjom lub oszustom.

 

Warto:


• powstrzymać się od kupowania i sprzedawania luksusowych przedmiotów
• nie nawiązywać znajomości o stricte erotycznym charakterze i finansowym podłożu
• działać w sposób prosty i jednoznaczny
• „tankować” słońce, podkręcić ogrzewanie, iść do sauny, umieścić termofor w łóżku, kupić sobie koc elektryczny, pójść do teatru albo na plac zabaw – w ten sposób energetycznie zasilimy Księżyc w Lwie
• obejrzeć film „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” (jeśli ktoś jeszcze nie widział)

 

Szczególnie dotyczy


Zaćmienie Księżyca w pierwszym rzędzie odczują osoby, które w swoich horoskopach mają obsadę 1° Lwa i Wodnika, dalej 1° Byka i Skorpiona, 29° Barana, Raka, Wagi i Koziorożca, w nieco mniejszym Księżyc w Lwie lub osobistą pełnię w tym znaku.

Pozostanie ono aktywne w horoskopach rocznych wszystkich urodzonych między 20 a 22 stycznia, a także uruchomi napięcie, którego doświadczyli już urodzeni między 26 a 28 lipca.

Pamiętajmy, że 6 marca Uran definitywnie wejdzie do znaku Byka i pod koniec miesiąca poruszy stopień zaćmienia. W efekcie wiele aktualnych teraz spraw, powróci i w sposób spektakularny wymusi ostateczne rozwiązanie. Jeśli w najbliższym czasie pojawią się bolesne tarcia w związkach, zawrzemy niekorzystne umowy lub wejdziemy w nowe relacje, to na przełomie marca i kwietnia trzeba będzie stawić czoło problemom z tego wynikającym i wyciągnąć stosowne konsekwencje. Przy tym zaćmieniu nie ma szansy zamieść czegokolwiek pod dywan.

Życzę nam wszystkim spokoju i tolerancji w tym trudnym czasie, abyśmy zgodnie z ideą Wodnika zdołali wznieść się ponad podziałami i zobaczyli, że jednak więcej nas łączy niż dzieli.

 

 

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved Zdjęcia źródło: Pixabay

Wyślij komentarz

Translate »