Zaćmienie Księżyca 16.9.2016 r. (Mars napada)

Zamieszczony przez dnia Wrz 8, 2016

Słowa kluczowe: z głową w chmurach i stopami twardo na ziemi, rusałka Amelka i pan Proper, atak w obronie wiary, erotyczne fascynacje, niezabliźniona rana, windą do nieba, zderzenie marzeń z jawą, House of Cards, chroń swoją kobietę, brawura i odwaga, diabeł tkwi w szczegółach, nauka i intuicja, życie z wojną w tle…

 

16 września o 20:55 nastąpi półcieniowe zaćmienie Księżyca. Będzie ono widoczne w Australii, Azji, wschodniej Afryce i Europie, w tym również w Polsce.  Zjawisko należy do Saros 147, jest 8 z 62 w serii, która została zapoczątkowana 2 lipca 1890 r.

 

Symbole sabiańskie

Słońce: faza 175
Opuszczona do połowy flaga masztu przed rządowym gmachem.
Społeczne uznanie za dobrze wykonaną pracę i wypełnienie swego przeznaczenia.
Księżyc: faza 355
Organizacji religijnej udaje się przezwyciężyć negatywny wpływ materialistycznych ideałów oraz zdeprawowanych praktyk.
Zdolność duszy do ingerowania w życie osobiste i powodowania koniecznego oczyszczenia (katharsis).

 

Astrologicznie

Zaćmienie przypada w 24°13 Ryb w koniunkcji z Chironem i w kwadraturze z Marsem (23°16 Strzelca). Słońce w Pannie tworzy koniunkcję z retrogradującym Merkurym (17°05), a Neptun (władca Ryb) ze zstępującym węzłem księżycowym (11°51). Wenus będzie wtedy w opozycji, a Mars w trygonie z Uranem.
Wpływu zjawiska szczególnie doświadczą więc osoby, które w swoich horoskopach mają obsadę 24°-25° znaków zmiennych, Księżyc w Rybach oraz wszyscy urodzeni w połowie września.

 

Zaćmieniu Księżyca

często towarzyszą niepozorne wydarzenia (upadek, skaleczenie, spotkanie z kimś). Wywierają one jednak ogromny wpływ na dalsze życie jednostki, a nawet radykalnie zmieniają jego bieg. Zatem nie wolno teraz niczego bagatelizować. W tym czasie pojawią się też głębokie, intensywne przeżycia emocjonalne albo dziwne, irracjonalne doświadczenia.
W domu horoskopowym, w którym zaćmienie ma miejsce, następuje generalne oczyszczenie – kończymy jakieś sprawy, zmieniamy nastawienie do kogoś lub czegoś, uwalniamy się od pewnych osób i obowiązków, które do tej pory uważaliśmy za ważne. Zaćmienie może działać wyzwalająco w tym sensie, że zmusza do porzucenia spraw czy ludzi, które/którzy trzymali nas w przeszłości, i pozwala ruszyć do przodu bez zbędnego „balastu”.
Księżyc symbolizuje naszą podświadomość, nawyki, emocje, sferę rodzinną, dom, matkę, macicę, to co nas karmi i troszczy się o nas. Moment jego zaćmienia był przez starożytnych postrzegany jako zły omen, zwłaszcza dla spraw związanych z tymi zagadnieniami.
Podczas pełni ludzie zazwyczaj są mocno pobudzeni, dlatego postępują w sposób nieadekwatny i nadmiernie emocjonalny. Teraz pojawi się mnóstwo najróżniejszych planów, pomysłów, pragnień, które – z uwagi na zaćmienie – mogą mieć nieobliczalne, a nawet tragiczne skutki.

 

16.9.2016 r. zaćmienie Księżyca

 

Znaczenie

Najbliższemu zaćmieniu Księżyca będą towarzyszyć gwałtowne zmiany nastroju. Do głosu dojdą chwiejne, niestabilne emocje, melancholia, kapryśność, z powodu których ucierpią wszelkiego rodzaju związki i formy partnerstwa, w przypadku mężczyzn – ważne dla nich kobiety, w przypadku kobiet – one same albo ich matki. Mogą pojawić się nieporozumienia, zawirowania, rozterki, a nawet problem z utrzymaniem relacji.
Księżyc w Rybach wywoła chaos uczuciowy, poruszy w nas bardzo delikatną nutę, uruchomi subtelne mechanizmy, potrzebę poświęcenia, empatii i wrażliwości, ale też skłonność do samoułudy, indolencji, smutku, żalu, chorobliwej tęsknoty, niepokoju wewnętrznego i ogromnych napięć psychicznych.
Niektóre osoby mogą być teraz skłonne do odgrywania roli ofiary i tragicznych uwikłań. Pojawi się poczucie bycia wydanym na pastwę losu i problem z wyznaczeniem własnych granic. Wzrosną tendencje do eskapizmu i zaniedbywania siebie.

 

Mars napada!

Już 13 września Mars uściśli kwadraturę ze Słońcem. Na arenie międzynarodowej może temu towarzyszyć atak na przywódcę państwa, autorytety czy znane osoby, a podczas wyładowania zaćmienia – zamach terrorystyczny i wybuch rebelii.
W życiu osobistym ostre aspekty sprzyjają napaściom, aktom agresji, a nawet – biorąc pod uwagę nadchodzące zaćmienie – prowadzą do dramatów. Postarajcie się unikać gwałtownych emocji, napadów złości i działania pod wpływem impulsu, ale też prowokowania innych. W szale łatwo będzie stracić świadomość tego, co się dzieje z nami i wokół nas.
Kwadratura Marsa do pełni nasili i tak dużą skłonność do wybuchów namiętności lub gniewu bądź nieokiełznanych popędów. W efekcie będzie trudno zapanować nad nimi. To aspekt namiętny, porywczy i pełen pasji. Intensywne emocje sięgną zenitu. Dodatkowo opozycja Wenus do Urana będzie sprzyjać zerwaniom albo chybionym inwestycjom finansowym.
Można jednak konstruktywnie skanalizować te zasady: na podstawowym poziomie, dokonując romantycznych podbojów. U mężczyzn wzrośnie ochota na nowe zdobycze, a kobiety – zapragną wyrazić swój popęd. Jeśli seksualna energia zostanie stłumiona, wtedy do głosu dojdzie druga strona medalu – złość czy furia. I albo staniemy się katem, albo ofiarą.
Bezczelność, arogancja lub namolność mogą być brzemienne w skutki, podobnie jak przesadne ambicje, niecierpliwość czy kłótnie. Lepiej unikać teraz nieczystych zagrywek i nie strzelać z armaty do muchy. Wszelkie negatywne reakcje i emocje mogą bardzo skomplikować nasze życie. Zwłaszcza, że Merkury nadal jest w ruchu wstecznym, i trudno o logikę oraz zdrowy rozsądek.

 

Zraniony nauczyciel

Zaćmiony Księżyc połączy się z Chironem, co dodatkowo podkreśla, że pewne sprawy czy reakcje emocjonalne będą miały paradoksalny, niezrozumiały charakter i wywołają w nas bezradność.
Koniunkcja Chirona z Księżycem zaakcentuje temat uczuć, troskliwość, bliskość, delikatność i wskaże na trudny aspekt z nimi związany – wewnętrzny ból, jaki wywołują, oraz konieczność akceptacji istniejącego stanu rzeczy.
To tylko potwierdza wymowę zaćmienia – mówi o skomplikowanych, niekiedy wręcz dramatycznych relacjach z innymi ludźmi, które spowodują cierpienie.

 

Na koniec nuta optymizmu

Koniec końców, jeśli uda się nam poskromić emocje, zachować zdrowy rozsądek i zaakceptować to, co konieczne, to wyjdziemy z każdej opresji. Zaćmieniem w Rybach włada Jowisz, który od 9 września znajduje się w Wadze. W tym znaku przebywa również jej regentka, Wenera. Wenus będzie więc „u siebie”, a po gwałtownej opozycji z Uranem (18.9.), da jeszcze sekstyl do Marsa (19.9.). Jest więc szansa, że wszelkiego rodzaju związki, kwestie finansowe czy twórcze, które ucierpią na skutek zaćmieniowych turbulencji, zostaną zasilone nową, konstruktywną energią.

© 2016 AstroTranslatio. All rights reserved
Zdjęcie źródło: Pixabay

Wyślij komentarz

Translate »