Zaćmienie Faraona

Zamieszczony przez dnia Paź 20, 2015

Życie przynosi nam już pierwsze, spektakularne przykłady wyładowania ostatniego zaćmienia Słońca (13 września 2015 r., 21° Panny). I tak znany polski aktor we wrześniu (!) padł ofiarą żartu dziennikarzy Rock Radia, a wokół audycji rozpętała się teraz istna medialna burza.
Publicyści oskarżają Znanego Aktora o kapusiostwo i cwaniactwo, natomiast ten zarzuca dziennikarzom „ubecką prowokację” – twierdzi, że nagrania zostały zmanipulowane i po prostu przekręcono jego słowa.

 

Jerzy Zelnik

Godzina urodzenia Znanego Aktora nie jest znana. Z astrologicznego punktu widzenia jego solarne Słońce znajduje się pod wpływem ostatniego zaćmienia Słońca w znaku Panny (ur. 14 września 1945 r. w Krakowie).
Dodatkowo Jowisz utworzył wtedy koniunkcję, a Neptun opozycję z natywnym Merkurym, który włada Panną i jest kojarzony z szeroko pojmowaną komunikacją.
Jowiszem w Pannie bardziej kieruje pragmatyzm, interesowność i chłodna kalkulacja niż szczytne ideały, wiara czy moralność, które z natury reprezentuje, z kolei Neptun daje iluzje. Ten aspekt zadziałał tym mocniej, że w horoskopie urodzeniowym Zelnika Jowisz tworzy koniunkcję z Neptunem i Chironem w znaku Wagi. Już samo takie połączenie (tu: w kwadraturze z Marsem i węzłami księżycowymi) sprzyja łatwowierności albo nieuczciwości wobec innych, daje podatność na oszustwa lub skłonność do nich. Obecność Chirona sprawia, że związane z tym sytuacje mają paradoksalny, niemożliwy do logicznego wyjaśnienia charakter. W efekcie, jeśli nastąpi jego wyładowanie, to lepiej zaakceptować istniejący stan rzeczy, ponieważ każda próba działania czy zrozumienia, jeszcze bardziej pogrąża właściciela horoskopu.
Dodatkowo w paśmie posadowienia tych sygnifikatorów (5-7°) przypadało wrześniowe zaćmienie Księżyca. Koniunkcja Lilith z Jowiszem, Neptunem i Chironem, jaka mu towarzyszyła, najpewniej zaskutkowała właśnie tą sytuacją – tyleż kuszącą co zwodniczą.

 

Franz Beckenbauer

Co ciekawe, niemal równocześnie wyszła na jaw afera związana z przekupstwem, jakiego ponoć dopuścili się Niemcy, aby zagwarantować sobie możliwość zorganizowania mistrzostw świata w 2006 roku. Zdaniem dziennikarzy tygodnika „Der Spiegel” w 2000 r. zapłacili oni FIFA prawie 7 milionów euro, chcąc zwiększyć swoje szanse na organizację mundialu. Pomóc miała w tym pożyczka od ówczesnego dyrektora operacyjnego firmy Adidas, Robert Louisa-Dreyfusa. Franz Beckenbauer stanowczo zaprzecza. Jako jeden z głównych podejrzanych, 18 października tłumaczył w wywiadzie dla „Spiegla”, że nigdy nie przekazywał żadnych pieniędzy, które miałyby pomóc jego krajowi w wywalczeniu mundialu.
Franz Beckenbauer urodził się 11 września 1945 roku, czyli trzy dni przed Znanym Aktorem.

 

zaćmienie Słońca, Jerzy Zelnik
    zaćmienie Księżyca, Jerzy Zelnik
zaćmienie Słońca, F. Beckenbauer

***

 

Działanie zaćmień

Zaćmienia silnie aktywizują potencjał zakodowany w horoskopie urodzeniowym, działają w sposób nieuchronny, brzemienny w skutki i często – jakby dziwnym zbiegiem okoliczności – ujawniają to, co człowiek chce ukryć przed światem. Charakter oddziaływania zależy jednak od wpływu całego towarzyszącego im układu na sygnifikatory w horoskopie urodzeniowym.
Warto pamiętać, że w przypadku działania na Słońce (a z takim mamy tu do czynienia) wpływ zaćmieniowej konfiguracji trwa przez cały rok.

2 komentarze

  1. Jednym z dziennikarzy Radia Rock przeprowadzających wywiad był Kuba Wojewódzki,którego ascendent znajduje się w 20 st Panny(wg danych z Bazy Horoskopów PTA)

    • Dziękuję za informację. Jeszcze raz potwierdza się stara prawda, że nie ma przypadków! Dany układ – w tym przypadku zaćmieniowy – musi się wyładować, przyciągając stosowne osoby, miejsca i sytuacje.

Wyślij komentarz

Translate »