Z wiarą w przyszłość 18. – 24.11.2019

Zamieszczony przez dnia Lis 17, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: z wiarą w przyszłość /przejście do kolejnego etapu, zastopowanie, zmiana fazy i reorientacja / kobiecość: wzorce oraz podejście do władzy / wymierzyć sprawiedliwość i mieć rację / ryzykanctwo i odwaga / przetestować granice / wspaniałomyślność i tolerancja albo uprzedzenie

 

W trakcie nadchodzącego tygodnia nastąpi przejście do kolejnej fazy
i zmiana tematów wiodących. Dlatego szczególnie ważne jest teraz odpowiednie wyczucie czasu. Jeśli podążycie za zmianą, dostroicie się do niej, to możecie bardzo dużo skorzystać. Wykorzystajcie pierwsze trzy dni na to, aby dokonać podsumowania i zyskać jasny obraz sytuacji w zakresie związków, wartości, pragnień.

Teraz istnieje ogromna potrzeba zgłębienia tych tematów i zrozumienia prawdziwych motywów zachowania. Często będzie przy tym chodzić o podejście do realnych i odczuwalnych zależności (od kogoś), temat władzy i dominacji. W efekcie górę może wziąć potrzeba sprawowania kontroli, posiadania władzy, przełamania tabu albo lęk przed stratą.
Na poziomie zbiorowym trzeba liczyć się z prowokacjami i zrzucaniem winy na innych. Niewykluczone, że kozłami ofiarnymi będą pojedyncze osoby, instytucje lub całe państwa. Istnieje też spore prawdopodobieństwo, że na jaw wyjdą dotychczas skrzętnie ukrywane manipulacje lub bezprawne ingerencje. Przedmiotem zainteresowania staną się również wzorce kobiecości oraz podejście do kwestii wartości.

Na poziomie osobistym to dobra pora, żeby zająć się wewnętrznymi obrazami i treściami, jakie wpojono nam w dzieciństwie. Sporą rolę odegrają związane z nimi przekonania na temat związków, seksualności, lojalności i zależności. Warto zobaczyć, jaki jest ich wpływ na nasze zachowanie. Niektóre osoby muszą dokonać teraz wyboru i zostawić coś, czego czas już minął albo odważnie zaangażować się w rzecz, która jest dla nich szczególnie ważna. Zróbcie gruntowne porządki! Sprawdźcie, co jest Wam naprawdę potrzebne, a co – przy bliższej analizie – stanowi tylko zbędny balast lub nawyk. Dla tego pierwszego poszukajcie odpowiedniego miejsca, a drugiego – pozbądźcie się.

 

Z wiarą w przyszłość!


Od PIĄTKU poczujemy przypływ optymizmu! Chętnie spojrzymy do przodu, weźmiemy pod uwagę nowe perspektywy oraz podejmiemy konkretne decyzje dotyczące przyszłości. Gorliwie zaangażujemy się w realizację jakiejś wizji, ideału lub przekonania. Z drugiej strony wzrośnie też wewnętrzny niepokój, skłonność do wpadania w irytację oraz irracjonalnych zachowań. Te procesy osiągną swoje apogeum i punkt zwrotny podczas WEEKENDU.

Jeśli wykorzystaliście poprzednie dni i tygodnie na wyjaśnienie własnego stanowiska, to możecie teraz sporo zrozumieć. Prawdopodobnie zdołacie też uwolnić się od starych nawyków, wzorców i zależności, odważyć na coś nowego albo obrać kierunek, który bardziej odpowiada Waszej osobowości.
Natomiast wszyscy, którzy zechcą uparcie trwać przy starym, muszą liczyć się z zaskakującymi wydarzeniami, które wymuszą na nich zmianę kierunku.
Na konkretnym poziomie, głównie w sprawach dotyczących finansów, handlu i komunikacji mogą nastąpić nagłe zwroty akcji. Niewykluczone, że niespodziewanie wyładuje się nagromadzona agresja albo sporą sensację wzbudzi jakieś zjawisko przyrodnicze.

 

Tydzień w szczególe


Chociaż czas nie sprzyja jeszcze konkretnym działaniom, to już w PONIEDZIAŁEK i WTOREK zapanuje spory entuzjazm. W tych dniach wyraźnie zaznaczy się potrzeba aktywnego działania. Z jakości czasu skorzystają kreatywne i twórcze projekty oraz erotyka i seksualność.
Prawdopodobnie do głosu dojdzie silna potrzeba poważania i uznania, którą trudno będzie wykorzystać. Dlatego świadomie poszukajcie takich środków i sposobów, które pozwolą Wam wyrazić własne potrzeby i pomysły. Postarajcie się jednak nie szokować oryginalnymi działaniami czy prowokacjami. Czas nie sprzyja projektom wymagającym obiektywnej, pragmatycznej postawy czy zachowaniu wewnętrznego dystansu.

 

Zastopowanie i cała naprzód!


W ŚRODĘ Merkury „zastopuje”, a następnie przejdzie do ruchu prostego. W efekcie zakończy się trwająca od 30 października retrogradacja i sprawy ruszą do przodu. Tego dnia procesy myślowe mogą jednak ulec spowolnieniu, będzie nam doskwierał problem z koncentracją. Jednocześnie do głosu dojdzie silna potrzeba porządku, klarowności, przeanalizowania własnego życia i swojej sytuacji.
Jeśli zdołacie świadomie poświęcić nieco czasu na przemyślenie jakiejś sprawy, nie roszcząc sobie prawa do tego, aby natychmiast znaleźć konkretną odpowiedź lub rozwiązanie, to możecie teraz sporo zrozumieć i zebrać ważne informacje. Nie załatwiajcie jednak niczego konkretnego ani nie wymuszajcie konkretnych rezultatów. Bo wtedy grożą błędy i frustracje. Głównie w sprawach dotyczących komunikacji, informatyki i ruchu mogą nastąpić istotne opóźnienia i niejasności.

W CZWARTEK dużo łatwiej zyskamy jasny obraz sytuacji. To dobry dzień na konkretne zadania związane z planowaniem i organizacją. Wykorzystajcie okazję, aby zadbać o te wszystkie sprawy, które w poprzednich tygodniach nie posuwały się do przodu. Z jakości czasu skorzystają też prace porządkowe, związane ze zdrowiem albo przyrodą.

W czasie PIĄTKU nastrój ulegnie wyraźnej zmianie. Teraz spojrzymy z wiarą w przyszłość. Zapragniemy wraz z innymi poświęcić się jakiemuś nowemu tematowi albo wizji. To dobra pora na burze mózgów czy inspirujące rozmowy, ale z konkretnymi decyzjami warto jeszcze trochę poczekać.

 

Z wiarą w przyszłość – szansa lub nagły kryzys


W SOBOTĘ na pierwszy plan wysuną się kwestie dotyczące związków, prawa i sprawiedliwości. Wyjdźcie innym naprzeciw i rozmawiajcie jak równy z równym! Postarajcie się w trakcie takiej rozmowy wyrazić własne ideały i pragnienia. Jeśli druga strona będzie miała podobną możliwość, to zostaną stworzone solidne podstawy dla wspólnej przyszłości. Gorzej, jeśli jedna z osób zechce uparcie trwać przy swoich wyobrażeniach i przekonaniach albo wykaże zbyt dużą gotowość do pójścia na kompromis.

Z astrologicznego punktu widzenia procesy tego tygodnia osiągną swoje apogeum w NIEDZIELĘ. Tego dnia możemy osiągnąć istotny przełom, zebrać plony pracy, poczynić ciekawe obserwacje, rozpocząć nową, lepszą przyszłość albo liczyć na nagły uśmiech losu. Niestety, teraz może równie nastąpić nieoczekiwany kryzys, dramatyczna zmiana lub gorzka konstatacja, że sprawy nie idą po naszej myśli. Cokolwiek się zdarzy, bądźcie otwarci, gotowi na nowe doświadczenia i wyciągnijcie lekcję z tego, co zaszło.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »