Wypełnić Przeznaczenie

Zamieszczony przez dnia Gru 18, 2019

Nie wiemy „co by było, gdyby” – gdybyśmy poszli inną drogą, spotkali inne osoby, dokonali innego wyboru. Chyba, że samolot, na który spóźniliśmy się, uległ katastrofie, autobus, na który zabrakło biletów, miał wypadek albo hotel, gdzie mieliśmy spędzać wakacje – ale zmogła nas choroba – spłonął. Ewentualnie – jest odwrotnie, COŚ nas pchnęło ku „zgubie”…

Z astrologicznego punktu widzenia nie ma przypadków. W efekcie doświadczamy tego, co zostało wpisane w nasz scenariusz i na co akurat mamy [nieświadome] „zapotrzebowanie”.

Celem jest realizacja życiowej misji, czyli dotarcie do samego siebie. Przeznaczenie dba o to, abyśmy od tego zadania nie odstąpili. „Urzeczywistnienie” potencjałów zawartych w horoskopie dokonuje się w czasie.
W określonych fazach życia mocniej dochodzą do głosu pewne archetypy. Cóż, jedne są mniej inne bardziej przyjemne. Jeżeli jednak nie dostosujemy się do określonej jakości czasu, nie uwzględnimy w życiu jej wymogów, wówczas zostanie to na nas wymuszone. W tym miejscu kłania się potęga nieświadomości!

 

Jacy bogowie pukają do naszych drzwi?


„Astrologia nie jest ani sposobem, ani środkiem pozwalającym oszukać los, ale ma nam pomóc wypełnić Przeznaczenie. Już Grecy i Rzymianie znali nasze planeto-zasady, dla nich były one bogami. Starożytni potrafili bezkonfliktowo obchodzić się z bóstwem, wiedzieli bowiem, że dopóki składamy mu ofiary, nie uczyni nam nic złego. Gdy jednak tego przestaniemy, samo zabierze to, co mu należne. Ta sama zasada obowiązuje do dzisiaj i stanowi klucz do astrologii. Pod pojęciem „składania ofiar” należy rozumieć, że konkretnej prazasadzie powinniśmy otworzyć przestrzeń we własnej sferze przeżyć, że mamy ją zintegrować w naszej świadomości. Natomiast ten, kto pozostaje głuchy na „pukanie” bóstwa, może być pewny, że do złożenia ofiary będzie zmuszony siłą”.

 

Wypełnić Przeznaczenie – Pozzo di Borgo


Zapewne widzieliście doskonały film „Nietykalni” w reżyserii Oliviera Nakache i Érica Toledano. Ta historia wydarzyła się naprawdę i jest doskonałym przykładem mechanizmu, o którym mowa. Rzecz dotyczy francuskiego milionera, który został sparaliżowany.
Wystarczy rzut oka na horoskop urodzeniowy Philippe’a Pozzo di Borgo, aby powiedzieć, że w wieku 42 lat mężczyzna wkroczy w nową fazę życia, diametralnie różną od poprzedniej. Będzie ona wymagała zachowania sporej dyscypliny, koncentracji na rzeczach najważniejszych, powściągliwości, powagi, rezygnacji z podejmowania ekspansywnych działań i stania obiema nogami mocno na ziemi.
Wspomniana faza stawia przed zainteresowanym tym większe wymagania, że Saturn – jej władca – znajduje się w jednym z najważniejszych punktów jego horoskopu, niemal wbity w IC.

 

 

Zasada Saturna


Saturn w podejściu klasycznym uchodzi za „Wielkie Zło”. Z punktu widzenia astrologii humanistycznej powiemy, że stawia on po prostu bardzo konkretne wymagania. Dlatego manifestacje tej planety odczuwamy w naszym życiu najdotkliwiej.
Saturnus symbolizuje koncentrację, dyscyplinę, ascezę, przeszkody, skłania do rezygnacji i ograniczeń, a nikt nie lubi się ograniczać. Działa tutaj zasada: przez trudy do gwiazd. Czyli celem, do którego prowadzi ten archetyp, jest osiągnięcie wyższego stopnia doskonałości, osiągnięcie mistrzostwa.

Nie wiemy, jak przed wypadkiem żył Pozzo di Borgo, lecz skoro doszło do incydentu, to zakładam, że do tych zaleceń się nie zastosował. Trzy lata po tragicznym wypadku zmarła też ukochana żona Philippe’a – Beatrice. Wtedy, jak pisze w biografii, pogrążył się w depresji i w mroku.
Śmierć, ciemność, smutek i żałoba w łańcuchu analogii także są odpowiednikami Saturna, podobnie jak urazy i choroby kości. Zatem w życiu Pozzo di Borgo nastał iście saturnowy czas. Ale ponieważ nic nie trwa wiecznie – ani smutek ani radość – dlatego ze stanu rozpaczy i desperacji wyrwał go młody Algierczyk. Właśnie o tym traktuje film „Nietykalni”.

Patrząc na horoskop z perspektywy Münchner Rhytmenlehre nie musimy sięgać po efemerydy planetarne, aby określić poszczególne fazy życia i dominującą w nich jakość. Wystarczy sam natywnik! Przy pomocy tej metody możemy też dokładnie zweryfikować minutę urodzenia. Tutaj musiała to być 14:54 (astro.com podaje 14:45) – właśnie w 42,3 roku życia nastąpiło saturnowe wydarzenie, które przestawiło życie naszego bohatera na zupełnie nowe tory. W przypadku 14:45 musiałoby to nastąpić siedem lat później.

 

Warsztat astrologiczny: styczeń i luty


O MRL będzie traktował Warsztat astrologiczny, który poprowadzę w przyszłym roku w Warszawie oraz Krakowie. Jeśli jesteście zainteresowani innym, bardziej współczesnym spojrzeniem na astrologię i uruchomieniem swoich mocy sprawczych, nie postrzeganiem siebie w kategoriach „niewolników” planet, to serdecznie zapraszam. Zostało kilka wolnych miejsc.

 

Wypełnić Przeznaczenie – czas Koziorożca


W tym momencie tranzytujący Saturn znajduje się w znaku Koziorożca – już „doświadczyły” go osoby urodzone między 22 grudnia a 10 stycznia. W ich życiu mogły zaistnieć różne smutne sytuacje, związane z koniecznością rezygnacji z czegoś, rozstania z kimś lub czymś, a nawet z czyjąś śmiercią, ale również ważne awanse oraz sukcesy. W przyszłym roku przyjdzie pora na urodzonych między 10 a 22 stycznia (końcówka Koziorożca i początek Wodnika). Dla nas wszystkich dominacja Koziorożca w 2020 roku oznacza czas konkretu, powagi i w pewnym sensie zaciskania pasa.

 

 

Korzystałam z książki „Przeznaczenie jest twoją szansą” Thorwalda Dethlefsena, Świat Książki 1995
© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »