Wyparte traumy 17.– 23.2.2020

Zamieszczony przez dnia Lut 17, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: wyparte traumy / nie rozpoczynać niczego nowego / nadzieje i rozczarowania / wizje i iluzje / okrężna droga i zamieszanie / konfrontacja z bolesnymi informacjami, głęboko zakorzenionym lękiem, starymi urazami i nierozwiązanymi problemami – również jako szansa i możliwość na drodze do nowego świata

 

Teraz w wielu sferach życia w centrum uwagi znajdą się sprawy i doświadczenia z przeszłości. Zależnie od podejścia do tematu, spojrzymy na nie jak na bieżący problem albo na impuls do podjęcia działania.

 

Wyparte traumy


Po pierwsze konstelacje tego (oraz przyszłego tygodnia) zaktywizują nieprzepracowane, nieuzdrowione albo wyparte traumy, związane z nimi reakcje i wzorce zachowań. Tutaj przede wszystkim będzie chodzić o (nie)zdolność do działania, agresję, siłę przebicia, asertywność lub dominację. Istotną rolę odegrają również sprawy związane ze sportem, seksualnością oraz «walką płci». W tym kontekście rozmaite wydarzenia
i doświadczenia wywołają nadspodziewanie silne reakcje. Do głosu dojdą bezradność, bezsilność, złość, nastąpią akty przemocy albo głębokiego poruszenia, empatii czy bezinteresownego bohaterstwa.

Taką jakość czasu można wykorzystać do rozwiązania od dawna istniejących napięć, starych konfliktów oraz uwolnienia zaangażowanych w nie energii. Warunkiem powodzenia są uważność i szacunek. W tym kontekście na pierwszy plan wsuną się wydarzenia naturalne, działania wojskowe, broń, «strażnicy» prawa, psy i choroby.

 

Odnaleźć utracone lub zapomniane


Po drugie, przebywający od 17 lutego (do 10 marca) w ruchu wstecznym Merkury może ponownie udostępnić nam zdolności i umiejętności, z których od dawna nie korzystamy, zapomnianą wiedzę czy informacje, które uznaliśmy za utracone. Warto potraktować je jako uzupełniający element układanki pozwalający zobaczyć i zrozumieć temat w nowym, szerszym kontekście.
Dlatego czas sprzyja skorygowaniu planów, tekstów i umów, zasięgnięciu dalszych informacji albo wprowadzeniu poprawek. Powyższe szczególnie dotyczy mediów (społecznościowych), kontaktów, podróży, nauki, badań i przekazywania wiedzy. W tych dziedzinach istnieje większe prawdopodobieństwo nieporozumień, błędów oraz zakłóceń. Zachowajcie ostrożność i poświęćcie dostatecznie dużo czasu na realizację zadań z tym związanych.

 

Pod wpływem przeszłości


Zasadniczo trzeba pamiętać o jednym: w większości działań, rozmów i przedsięwzięć główną rolę odegra przeszłość, dlatego lepiej nie rozpoczynać teraz niczego nowego. Wykorzystajcie okazję, żeby zebrać informacje, wyjaśnić otwarte kwestie, skorygować to, co nie działa jak należy, i naprawić, co trzeba. Wtedy będziecie dobrze przygotowani do zmian, jakie nastąpią za kilka tygodni.

 

Związki w fazie zmian


Równocześnie zostanie otwarty nowy rozdział dotyczący zupełnie innej kwestii. Otóż w centrum uwagi znajdą się wszelkiego rodzaju wartości (materialne, etyczne, ideowe) w związkach. Partnerzy powinni przyjrzeć się swoim oczekiwaniom, przekonaniom i wzorcom ról i skorygować je pod kątem codziennej praktyczności. W tym zakresie wzrośnie gotowość do wypróbowania nowych modeli i możliwości. Uważajcie jednak na skłonność do przesady, przeciągania struny i przekraczania granic. Lepiej nie wyciągajcie pochopnych wniosków i nie podejmujcie długofalowych decyzji. Szczególną ostrożność powinni zachować ci, którzy stwierdzą, że znaleźli szczęście swojego życia oraz ci, którzy uznają, że wszystko stracone. Jeszcze bardzo dużo może się zmienić. Dopiero za jakieś dwa, trzy tygodnie zobaczymy, w czym rzecz i co może zostać wdrożone w długoterminowej perspektywie.

 

Listopad 2019


W niektórych przypadkach dużą rolę odegrają wydarzenia z listopada ubiegłego roku. Teraz zostaną wystawione na próbę doświadczenia tamtego czasu, podjęte wtedy decyzje, ale również życzenia, ideały i nadzieje, które zostały wówczas rozbudzone i nowe możliwości, jakie wyszły na jaw. Głównie w kontekście wartości, kwestii etycznych i dotyczących związków chodzi o to, aby sprawdzić, czy odebrane wtedy impulsy i wizje przejdą surowy test konkretnej rzeczywistości i będą dalej rozwijane.

 

Tydzień w szczególe


W nocy z niedzieli na PONIEDZIAŁEK Merkury, patrząc z perspektywy Ziemi, „zatrzyma się”, a następnie przejdzie do ruchu wstecznego, w którym pozostanie do 10 marca. Jednocześnie tego dnia wzrośnie otwartość na to, co nieuchwytne, irracjonalne i wizjonerskie. Jeżeli znajdziecie czas i miejsce, żeby przemyśleć jakiś temat, ale również podejść do niego z wyobraźnią, to możecie teraz wejrzeć w inne wymiary i sporo zrozumieć.
Na poziomie życia codziennego pojawi się skłonność do patrzenia na świat przez okulary oczekiwań, nadziei i uprzedzeń. Zależnie od wyniku będziemy odpowiednio interpretować pewne rzeczy albo zupełnie je zignorujemy. Pozwólcie się zainspirować, unikajcie jednak pochopnych wyroków i decyzji. Jakość czasu nie sprzyja działaniom wymagającym logicznego myślenia, obiektywności, precyzji oraz wyczucia szczegółu. Zachowajcie ostrożność na drodze i w podejściu do wszelkich mediów. Teraz istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia niejasności, błędów, pomyłek, błędnej oceny sytuacji, a także nieporozumień.

 

Twarde lądowanie


Po poniedziałkowych wzlotach i uniesieniach WTOREK zafunduje nam brutalną konfrontację z realiami. Tego dnia zapanuje powaga, będziemy też bardziej skłonni do (samo)krytyki. Wyraźnie wzrośnie potrzeba porządku, struktury i kontroli nad sytuacją. Do głosu dojdą również opisane na wstępie tematy z przeszłości, w tym nieprzepracowane, wyparte traumy. W efekcie możemy zareagować lękiem, złością, szczególnie wrażliwie albo radykalnie na wszystko, co nie przebiega zgodnie z naszym życzeniem. W takich momentach zachowajcie spokój i – zanim przystąpicie do działania lub podejmiecie decyzję – poświęćcie sprawie odpowiednio dużo czasu, wtedy dowiecie się sporo o tym, jakie motywacje i tematy tworzą podstawy Waszej aktualnej sytuacji i Waszych reakcji. Możecie też wykorzystać ten czas na przeprowadzenie badań, zebranie informacji albo na porządki. Jednak przy wyrzucaniu śmieci uważajcie, żeby nie wyrzucić za dużo.

W ŚRODĘ i w CZWARTEK wzrośnie potrzeba struktury, porządku i kontroli. O naszym podejściu do rzeczywistości zadecydują głęboko zakorzenione, nieświadome lęki, przekonania i kompulsje. Jednocześnie pojawi się okazja, żeby wyjaśnić i oczyścić stare sprawy. Bądźcie autentyczni, uważni i okażcie innym szacunek. Jeśli postawicie na jasny, zdecydowany przekaz, a z drugiej strony okażecie zrozumienie i empatię, to możecie teraz wykonać pierwszy ważny krok w kierunku zamknięcia przeszłości. Pora ruszyć ku nowemu. Nie pozwólcie, aby wywierano na Was presję, bądźcie wierni sobie i poświęćcie na wszystko dostatecznie dużo czasu. To korzystna pora na działania wymagające dyscypliny, koncentracji i uwagi.

 

Odrobina szaleństwa – Księżyc w Wodniku


PIĄTEK i SOBOTA przyniosą nam dość mieszany program. Z jednej strony poczujemy chęć zajęcia się niezwykłymi pomysłami i teoriami albo zechcemy wspólnie z innymi spróbować czegoś nowego. Teraz nie zabraknie również idealizmu ani kreatywności. Jednocześnie będziemy bardzo wyczuleni na punkcie asertywności, egzekwowania swoich praw oraz impulsów do działania. W efekcie byle błahostki mogą wywołać niezwykle silne reakcje, doprowadzić do zatwardziałości lub radykalizacji.
Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, to najlepiej pozwólcie sobie na małą przerwę, na to, żeby przez chwilę nic nie robić lub o niczym nie decydować. Wtedy napięcie zniknie, a nawet nieoczekiwanie zobaczycie nową drogę. Wykorzystajcie te dwa dni, żeby spotkać się z przyjaciółmi, zająć sprawą, która leży Wam na sercu albo swoim hobby. Bądźcie jednak uważni i ostrożni.

 

Nów w Rybach – marzenia, sny i wizje


W NIEDZIELĘ klimat znowu ulegnie zmianie. Tego dnia zatęsknimy za miłością, więzią i pięknem, wzrośnie potrzeba, aby po prostu «być» i ulec prądowi życia. Żyjcie chwilą, zadumajcie się, pomedytujcie nad wybranym tematem albo poświęćcie rzeczom, które poruszają Wasze serce i uskrzydlają fantazję. Po południu (o 16.32) nastąpi nów. Warto zagłębić się w sobie, otworzyć na świat wyobraźni, fantazji i intuicji. Istnieją spore szanse, że w tym czasie napłyną ważne wskazówki zapowiadające wydarzenia nadchodzącego miesiąca. To również dobry moment, aby poczuć, zobaczyć lub przemedytować swoje rany i wyparte traumy.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »