Wojna czy pokój? 13.– 19.1.2020

Zamieszczony przez dnia Sty 12, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: wojna czy pokój? / początek nowego świata: reorientacja, nowe cele, nowi przywódcy – kto weźmie na siebie odpowiedzialność? Kto jest gotowy nieść brzemię władzy? / piękny, nowy (cyfrowy) świat

 

Wojna czy pokój?


Nadchodzący tydzień pod względem tematów i wydarzeń będzie kontynuacją poprzedniego. I w takim kontekście należy patrzeć na to, co teraz nastąpi. W pierwszym rzędzie trzeba uświadomić sobie zainicjowane w czasie ostatniego weekendu procesy. Warto nadać im konkretną, namacalną postać, wcielić w życie impulsy, które napłynęły, i odpowiednio się ukierunkować.

Nawet jeśli teraz nie będzie tego widać, to potem, patrząc wstecz, wyraźnie zobaczymy, że doświadczenia, wydarzenia i decyzje tego czasu w szerszej perspektywie miały istotne znaczenie i coś ważnego uruchomiły. Zasadniczą rolę odegrają struktury władzy, przywództwo, dominacja i autorytet, to jak i w jakim celu są wykorzystywane instytucje, władza oraz siła.

 

Globalnie


W tym kontekście naszą uwagę przykują bardzo konkretne sprawy. Zadamy sobie następujące pytania:
• Wojna czy pokój?
• Które osoby mają wodzowski potencjał i mogą być nowymi liderami?
• Kto jest gotowy rozpoznać znaki czasu i odpowiednio zmienić kierunek?
• Którzy przywódcy mogą dostarczyć prawdziwych impulsów do działania?
• Kto ma jasne intencje i zamiary?
• Czy istnieje gotowość konsekwentnego podążania nową drogą?
• Komu chodzi jedynie o utrzymanie władzy i zachowanie stołka oraz majątku?
Prawdopodobnie wyłonią się też nowe osobowości, które w dłuższej perspektywie czasowej znacząco wpłyną na bieg zdarzeń. Poza tym w centrum uwagi znajdą się dotychczasowi przywódcy, władcy i monarchowie. Jedni doprowadzą do zwrotu w polityce, inni zostaną zdymisjonowani czy obaleni i sięgną po radykalne środki, aby utrzymać swoją pozycję.

 

Na poziomie osobistym


Do zmiany kierunku zostaną zmuszone zwłaszcza Barany, Raki, Wagi i Koziorożce z trzeciej dekady oraz osoby, które w swoich horoskopach mają obsadę pasma 20°-30° wymienionych znaków. Przemyślcie swoją postawę względem autorytetów i struktur władzy. W wielu przypadkach chodzi o podjęcie zasadniczej decyzji, o wybór między różnymi opcjami czy drogami – bez możliwości wcześniejszego oszacowania jego konkretnych konsekwencji.
Jeżeli znajdziecie się w takiej sytuacji, to słuchajcie swojego wewnętrznego głosu, trzymajcie się tego, co jest dla Was prawdziwe i istotne. Bądźcie autentyczni i gotowi bronić swoich wyborów lub obranej drogi oraz weźcie odpowiedzialność za to, co robicie albo czego zaniechacie.

 

Nowoczesne technologie i związki


Oprócz uruchomienia długofalowych procesów ten tydzień zaakcentuje też inne zagadnienia. Między innymi znacząco wzrośnie teraz zainteresowanie niezwykłymi tematami, kreatywnymi pomysłami i nowymi technologiami. Wiodącym tematem będzie przyspieszająca digitalizacja dnia codziennego oraz jej skutki dla środowiska naturalnego i ludzi. W komunikacji, mediach i transporcie mogą wystąpić nagłe incydenty lub zakłócenia.

Z kolei we wszelkiego rodzaju związkach do głosu dojdą tęsknoty i pragnienia. W tym przypadku na pierwszy plan wysunie się pytanie, jak dalece można pogodzić potrzebę miłości, więzi i harmonii z dążeniem do samodzielności, przekonaniem innych o słuszności własnego światopoglądu albo chęcią pospierania się. W stałych związkach działające wibracje pozwolą też na romantyczno-erotyczne uniesienia, w niektórych rozbudzą chęć flirtu albo przeżycia przygody. Poza tym jakość czasu sprzyja artystycznym i twórczym projektom.

 

Tydzień w szczególe


Energetyczne apogeum tego tygodnia przypadnie w PONIEDZIAŁEK. Aktualności znowu nabiorą doświadczenia i wydarzenia poprzednich dni. Przede wszystkim naszą uwagę skupią opisane na wstępie kwestie dotyczące władzy i autorytetu. Na globalnym i indywidualnym poziomie nasunie się pytanie: wojna czy pokój, struktura czy rozpad? Napłyną również istotne impulsy dotyczące przyszłych projektów i nowych celów.
Dzień dostarczy nam bezcennych informacji związanych z tym, co dla nas ważne, ale również pierwszych bodźców w zakresie konkretnej realizacji nowo powziętych zamiarów. Nie upierajcie się przy skostniałych wyobrażeniach dotyczących przestrzegania prawa czy zachowania struktur, przy trwaniu na swojej dotychczasowej pozycji albo przy władzy. Ale nie bądźcie też nadmiernie ulegli ze strachu przed konsekwencjami. W pierwszym przypadku istnieje niebezpieczeństwo usztywnienia frontów lub eskalacji konfliktu, w drugim – będziecie ofiarą innych.

We WTOREK i w ŚRODĘ zechcemy przejść do rzeczy, przeanalizować skutki podjętych decyzji i zadbać o to wszystko, co realnie wykonalne. Jeśli będziecie działać małymi krokami i nie pozwolicie, żeby zdekoncentrowały Was błahe szczegóły czy zbyt idealistyczne pomysły, to możecie zdumiewająco dużo osiągnąć. Wykorzystajcie okazję, aby zadbać o wszystkie tematy, które są dla Was ważne. Czas sprzyja również aktywności na łonie natury, dla natury lub z naturą oraz wszystkiemu, co ma związek ze zdrowiem. Z działających wibracji skorzystają też działania organizacyjne i akcje porządkowe.

W CZWARTEK wzrośnie otwartość na świat, potrzeba kontaktów i rozmów. Wykorzystajcie okazję, żeby spotkać się z innymi i porozmawiać na najróżniejsze tematy. Omówcie sprawy, które uważacie za szczególnie interesujące i pozwólcie, aby cudze reakcje czy komentarze zainspirowały Was do dalszych przemyśleń. Jeśli będziecie dostatecznie otwarci, to spotkania okażą się nad wyraz owocne.

 

Nerwowość albo nagłe zwroty akcji


W PIĄTEK i w SOBOTĘ w powietrzu zawiśnie napięcie. W tych dniach wzrośnie potrzeba, poważnego rozprawienia się z jakimś tematem. Jednocześnie chętnie zakwestionujemy postawę i pomysły innych, zareagujemy oporem lub przekorą na konstruktywne propozycje. W efekcie niewiele potrzeba, aby uruchomić uśpione napięcie i konflikty. Postarajcie się powściągnąć irytację, agresję albo lęk, bądźcie uczciwi i szczerzy, uszanujcie postawę drugiej strony. Wtedy zdobędziecie sporo ciekawych informacji i sytuacja w zaskakujący sposób zmieni się na lepsze. W negocjacjach może nastąpić ważny przełom. Tak czy owak, w tych dniach górę wezmą gwałtowne reakcje i nagłe zwroty akcji.

W NIEDZIELĘ emocje nieco opadną. Teraz z łatwością stworzymy przestrzeń dla autentycznych spotkań, zbadamy głębsze procesy i uczucia. To dobra pora, żeby przetrawić wydarzenia i doświadczenia mijającego tygodnia. Poszukajcie ludzi i miejsc, wśród których możecie być sobą, czujecie się bezpiecznie i jesteście akceptowani. Wykorzystajcie okazję, żeby zatankować paliwo. Pary zakochanych mogą liczyć na głębokie, poruszające, romantyczne i namiętne doznania.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
Fotografia: Pixabay


© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »