Wielkie zaćmienie Turcji

Zamieszczony przez dnia Lip 24, 2016

Brexit stał się faktem, stawiając pod znakiem zapytania istnienie UE w jej dotychczasowej postaci, na nowo wybuchły walki w Sudanie Południowym i na Ukrainie, doszło do kolejnych strzelanin w USA, mnożą się ataki terrorystyczne, w Turcji i w Armenii przeprowadzono próby puczu… Coraz wyraźniej widać, że znany nam porządek świata przestaje istnieć, a to dopiero połowa roku.

W tym czasie na pierwszy plan wysunęła się kwadratura Saturna z Neptunem – pierwszy  dokładny aspekt miał miejsce 11 listopada 2015 roku, a drugi 18 czerwca br. To nieharmonijne połączenie dwóch przeciwstawnych zasad energetycznych wskazuje m.in. na erozję oraz rozmycie struktur, religijny fanatyzm (Strzelec/Ryby), paranoje, teorie spiskowe, zderzenie fikcji z rzeczywistością i roz-Czarowania.

Wolfgang Döbereiner nazwał je „drzwiami z dymu”, ponieważ łączy materię z tym co nieuchwytne i nienazwane. Dodatkowo aspekt został wzmocniony przez marcowe zaćmienie przypadające w rządzonym przez Neptuna znaku Ryb. Po raz trzeci będzie on dokładny 10 września, czyli w okresie pomiędzy zaćmieniami. 

Jeśli spojrzeć na solarny horoskop Turcji, to wyraźnie widać w nim niepokoje i zawirowania.

 

Solariusz 2015 r.:

• Lilith w koniunkcji z Marsem i w kwadraturze z solarnym Plutonem wskazuje na próbę wojskowego zamachu stanu albo (raczej) mistyfikację w tym zakresie, zwodnicze działania wojska, pokusy, którym ulegają wojskowi
• Mars w 12d w koniunkcji z Wenus i Jowiszem w Pannie – niepokoje w wojsku, skryte plany wojskowych
• Neptun w koniunkcji z Ogonem Smoka – iluzje, niejasne idee, które odwracają bieg rzeczy
• Księżyc (władca MC w 12 radix) w koniunkcji ze złowróżbną Algol
• Wenus/Mars 12d w miejscu zaćmienia Słońca z 13 września 2015 r.

 

Zaćmienie Księżyca 23.3.2016 r.:

• w koniunkcji z AC solar w pobliżu Marsa radix
• kwadratura Jowisz-Saturn w aspekcie do IC/MC radix
• Uran w koniunkcji z Chironem radix w Baranie – rewolucja, która poruszy słaby punkt
• Lilith w koniunkcji z Merkurym/Saturnem – dezinformacja

 

Lunariusz 3.7.2016 r.:

• AC/Mars w koniunkcji z Jowiszem i Wenus w 5d w Skorpionie
• Księżyc w HEKATE 8d = 12/1d radix
• Merkury w koniunkcji z AC radix
• Słońce w koniunkcji z Plutonem (władca Skorpiona!)
• Lilith w koniunkcji ze Słońcem (głowa państwa)
• Jowisz w koniunkcji z IC radix

 

Pucz w Turcji – tranzyt:

• Mars w dokładnej koniunkcji z Jowiszem w Skorpionie (władcy 6d = wojsko, służba) = „popchnął” wojsko do działania
• Uran w opozycji do Merkurego i Saturna radix = rewolta spotkała się z dobrze przygotowaną strukturą – prawdopodobnie listy wrogów były gotowe od dawna, od dnia puczu zawieszono w obowiązkach, zwolniono, zatrzymano, poddano przesłuchaniom lub oskarżono ok. 60 tys. osób – głównie wojskowych, policjantów, sędziów, urzędników i nauczycieli.

 

Solariusz 2015 Turcja
Zaćmienie Księżyca 2015  Zaćmienie Księżyca 2016
Zaćmienie Słońca 2016

 

Armia

„ARMIA. W horoskopie mundalnym o sprawach związanych z wojskiem informuje VI dom. Na korzystny rozwój zdarzeń wskazuje silny Mars, zwłaszcza jeśli jest dobrze aspektowany w I domu, na niekorzystny – Mars w domu XI (i XII).” Kefer J., „Diagnostyka astrologiczna”, Mintaka 2014, str. 12.

Wojskowi mają w takim układzie (Jowisz władca 6d w 5d) silną pozycję, są kastą uprzywilejowaną, która zakulisowo pociąga za sznurki (Skorpion). Wyżej wymieniony, silny wpływ zaćmień na horoskop Turcji, zwłaszcza na Marsa (radix i solarnego), mógł uzewnętrznić się dwojako:
1. puczyści (działając pod wpływem „zaćmienia mózgu”) popełnili błąd i osiągnęli efekt odwrotny do zamierzonego – wzmocnili pozycję Erdogana i narazili się na surowe reperkusje
2. prezydent wiedział o wszystkim, a może nawet częściowo „wspomógł” bieg wypadków; pucz mógł być czystą prowokacją i pomógł Erdoganowi rozprawić się z niewygodnymi osobami w państwie oraz poza nim, a także uzyskać wsparcie społeczeństwa i przywódców całego świata dla własnych zapędów dyktatorskich.

 

Obecność zaćmień w układzie solarnym sugeruje, że nie wszystko jest takie, jakie się wydaje, a skutki zdarzeń są inne od przewidywanych.

 

Trzeba zauważyć, że dyrekcyjny Neptun dopiero dochodzi do Jowisza w horoskopie Turcji i aspekt będzie dokładny mniej więcej za rok. W tym czasie nastąpi więc kompletny reset i ci, którzy mieli największe wpływy, byli beneficjentami istniejącej sytuacji, zostaną usunięci nie tylko ze swoich stanowisk, ale „wymazani z życia, rozpłyną się w niebycie”, nastąpi totalna czystka – Erdogan „zadba o to, by oczyścić wojsko z wirusa” (Skorpion).
Jest rzeczą oczywistą, że winni (także ci domniemani) będą pociągnięci do odpowiedzialności. Koniunkcja Marsa z Saturnem i z Antares – jedną z najbardziej bezlitosnych gwiazd stałych – w kwadraturze do Neptuna w Rybach (24.8.) przypada na Marsie (i prawdopodobnie Księżycu) w horoskopie Erdogana, zodiakalnej Ryby (!).

 

Antares

Antares (grec. rywal Aresa) – „czyni człowieka niebezpiecznym, wojowniczym i kłótliwym. To znacząca gwiazda dla wojskowych, daje sprawność umysłową, zdolności strategiczne i odwagę do śmiałych czynów” [1]; drugi największy malefik zodiaku, gwiazda czarnej magii, mająca naturę Marsa i Saturna (czyli teraz działanie obu planet zostanie wzmocnione). Często jest ona eksponowana w horoskopach morderców i psychopatów albo ich ofiar, na niskim poziomie silnie złoczynna, sygnifikuje m.in. przemoc, drapieżność, chciwość, gwałtowność, ambicje posiadania mocy, nieżyczliwość, autodestrukcję z powodu własnego uporu, tyranizm.
Możemy zatem spodziewać się działań bezkompromisowych, brutalnych i bezwzględnych. Dotyczy to nie tylko Turcji, ale wszystkich osób z obsadą 10 stopnia znaków zmiennych, czyli Bliźniąt, Panny, Strzelca oraz Ryb. W omawianym przypadku najprawdopodobniej zostanie przywrócona kara śmierci i dojdzie do pierwszych egzekucji.
Pierwszy krok w tym kierunku już został podjęty – prezydent zapowiedział, że wprowadzi stan wyjątkowy, który ma pomóc opanować sytuację. To oczywista furtka do nadużyć i niekontrolowanych represji.

 

Algol

Dodatkowo solarny Księżyc Turcji jest w koniunkcji z Algol. U Chińczyków gwiazda ta zwana była Tseih She czyli Stos Zwłok. Ma ona naturę Saturna i Jowisza, powoduje nieszczęście, gwałt, ścięcie głowy, powieszenie, śmierć od prądu elektrycznego. Uchodzi za najbardziej złoczynną ze wszystkich gwiazd.
W koniunkcji z Księżycem daje cierpienie odczuwalne w świadomości zbiorowej, zwłaszcza z powodu szokujących, dramatycznych wydarzeń takich jak atak terrorystyczny czy katastrofa naturalna, również zdławienie praw człowieka, prześladowania i duszną atmosferę wywołaną przez podejrzenia, inwigilacje, zamordyzm.

Pucz w Turcji 15.7.2016
               24.8.2016 r. Erdogan
                  Solar zaćmienie Erdogan 2017 r.

 

Jak pokazuje ostatnia grafika – pod znakiem zaćmienia Słońca stoi również przyszłoroczny solariusz prezydenta Erdogana, ale nie uprzedzajmy wypadków. Od połowy sierpnia czeka nas dostatecznie napięty okres: dwa zaćmienia Księżyca (18.8. i 16.9.) oraz zaćmienie Słońca (1.9.). Dla Europy jest to już annus horribilis.

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

[1] Ebertin & Hoffman, Fixed Stars and their Interpretation, 1971; Vivian E. Robson, The Fixed Stars and Constellations in astrology, Ascella Publications, 1923.

Wyślij komentarz

Translate »