Wielki Zderzacz – zaćmienie i reaktywacja

Zamieszczony przez dnia Kwi 13, 2015 | 2 komentarze

Wielki Zderzacz – zaćmienie i reaktywacja

W pierwszych dniach kwietnia dokonano ponownego uruchomienia Wielkiego Zderzacza Hadronów. Wydarzenie przeszło jakby zupełnie niezauważone, ale o LHC będzie jeszcze głośno. Zderzacz ruszył po dwóch latach przerwy, podczas których został unowocześniony i przebudowany. Rozpoczęcie prac zaplanowano na marzec, ale naukowcy natrafili wówczas na problemy techniczne – doszło do zwarcia w jednym z magnesów. Ostatecznie reaktywacja akceleratora nastąpiła 5 kwietnia, dzień po zaćmieniu Księżyca. Z astrologicznego punktu widzenia ten fakt jest szczególnie ważny oraz godny uwagi.

 

Wielki Wybuch

Ogólnie urządzenie ma pomóc w odtworzeniu warunków zbliżonych do tych, jakie panowały w momencie Wielkiego Wybuchu. Dzięki temu naukowcy chcą rozwiązać pewne fundamentalne problemy. Pragną oni zgłębić tajemnicę materii i antymaterii, a tym samym znaleźć odpowiedzi na pytania o naturę otaczającego nas świata.
Wydaje się, że osiągnęli już pierwszy z postawionych sobie celów – znaleźli bozon Higgsa. Jest to cząstka, która wszystkim innym nadaje masę, najważniejszą cechę. Jeszcze w 2012 roku fizycy z instytutu CERN w Genewie, gdzie znajduje się ta maszyna, ogłosili wstępne wyniki analizy danych wskazujące na odkrycie „boskiej cząstki”, a w 2013 roku potwierdzili jej otrzymanie.

 

Zabawa w Pana Boga

Niektórzy zwracają jednak uwagę, że tego rodzaju eksperymenty wkraczają na obszary, które mogą być zupełnie nieprzewidywalne, oskarżają naukowców o zabawę w Pana Boga, wskazują na niebezpieczeństwo stworzenia czarnej dziury albo tak zwanych osobliwości kwantowych; pojawiły się też teorie spiskowe głoszące jakoby poszukiwanie bozonu Higgsa było tylko przykrywką dla odtworzenia starożytnej technologii umożliwiającej generowanie tuneli podprzestrzennych.
Nawet jeśli te teorie są kompletnie niedorzeczne, a wszelkie obawy bezzasadne, to trzeba pamiętać, że LHC stanowi największe zbudowane przez człowieka źródło pola magnetycznego. Detektory CERN porażają gigantycznymi rozmiarami: ATLAS jest największym urządzeniem naukowym zbudowanym kiedykolwiek na potrzeby fizyki wysokich energii – wielkością przypomina siedmiopiętrowy budynek, a CMS – najcięższym, waży 12,5 tysiąca ton, czyli tyle samo co 45 samolotów airbus A380.
W związku z tym zmianie może ulec m.in. aktywność sejsmiczna Ziemi.

 20.3.2015 r., zaćmienie Słońca, Szwajcaria zaćmienie Księżyca, Szwajcaria 13.9.2015 r., zaćmienie Słońca, Szwajcaria

 

Szwajcaria

Z punktu widzenia astrologii sytuacja wygląda o tyle ciekawie, że w kolejnym solariuszu Szwajcarii Merkury przypada w 15° Wagi, czyli właśnie w punkcie ostatniego zaćmienia Księżyca, podczas którego nastąpiło ponowne uruchomienie Wielkiego Zderzacza Hadronów (medium coeli wspomnianego zaćmienia Księżyca było w koniunkcji z Uranem w horoskopie Szwajcarii; środkowa grafika).
Trzeba podkreślić, że tenże Merkury będzie dodatkowo władcą zaćmienia Słońca w Pannie (13.9.2015 r., godz. 8:54), które utworzy koniunkcję ze Słońcem radix Szwajcarii (12.9.1848, 11:14 Bern).
Poza tym dwaj władcy Ryb – znaku genialnych matematyków i fizyków, boskości, teorii wielkiej unifikacji, miejsc odosobnienia (a do takich należy CERN) i „rozpuszczenia” rzeczywistości materialnej – Jowisz oraz Neptun będą w solariuszu Szwajcarii w opozycji, na osiach MC/IC, natomiast Uran – regent Wodnika, planeta znaku nagłych olśnień, odkryć, przełomowych eksperymentów oraz rewolucji – dotrze do Urana radix.
Z doświadczenia wiadomo, że państwa, które mają w swoich solariuszach zaćmienie, w ciągu danego roku są szczególnie narażone na kłopoty, gwałtowne zmiany, niepokoje czy przykre wydarzenia (więcej o zaćmieniu z 13 września br. wkrótce).

W 2015 roku naukowcy zamierzają lepiej zrozumieć zmodernizowane urządzenie, aby móc w pełni przeprowadzać eksperymenty fizyczne w latach 2016-2018. Warto śledzić wszystkie doniesienia w tym zakresie.
Szczegóły przedsięwzięcia i najnowsze informacje na stronie CERN. Źródło: Forum 23/2008, internet.

 

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

2 komentarze

  1. W horoskopie Szwajcarii punkt lustrzany władcy ascendentu Mars w 0,55 st Wagi jest punktem lustrzanym punktu zaćmienia z 20 marca 2015 roku a Merkury w 28,37 st Panny znajduje się w opozycji do punktu zaćmienia. W zaćmieniu z 13 września o którym Pani pisze węzeł wschodzący będzie w koniunkcji z Marsem horoskopu Szwajcarii.

    • Dziękuję, cenne spostrzeżenie! Nie wymieniłam tutaj wszystkich aspektów, żeby nadmiernie nie komplikować wpisu, ograniczyłam też liczbę informacji, np. w czasie odnalezienia Bozonu Higgsa w progresywnym horoskopie Szwajcarii miał miejsce nów w Rybach – zaćmienie Słońca. Obszerne fragmenty tekstu zostaną zamieszczone w kolejnym numerze „Astrologie Heute”. O wybranych ciekawostkach jeszcze napiszę. Warto śledzić ten temat. Pozdrawiam, Monika

Wyślij komentarz

Translate »