Wielkanoc w cieniu pandemii 6. – 12.4.2020

Zamieszczony przez dnia Kwi 5, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: niepokój, bunt / przełom, nowy początek czy załamanie? / opuścić stare, przetarte szlaki i poszukać nowych rozwiązań / wyciągnąć wnioski na przyszłość / rozmowy i znajomi / przygotować się na podjęcie kolejnych decyzji dotyczących dalszej strategii działania

 

W powietrzu pojawi się teraz spore napięcie. Poczujemy rosnący niepokój, pobudzenie oraz potrzebę działania. Co gorsza, możemy mieć problem z zapanowaniem nad silnymi impulsami i gwałtownymi reakcjami, które z tego wynikają. Astrologiczne konfiguracje będą jednak wyrażane w różny sposób, zależnie od dotychczasowego biegu zdarzeń oraz horoskopu urodzeniowego.

Tam, gdzie w minionych tygodniach dokonano obiektywnej, rzeczowej oceny sytuacji i dostrzeżono nowe rozwiązania, teraz zapanuje euforia. Dotychczas obowiązujące reguły zostaną zakwestionowane i sprawdzone pod kątem ich dalszej użyteczności. Pojawi się pragnienie eksperymentowania z nowymi pomysłami. Dodatkowo podejmiemy pierwsze kroki w kierunku realizacji nowych pomysłów. Jeśli zrobicie to w sposób odpowiedzialny, mając na względzie dobro społeczne, to w tych dniach nastąpi pierwszy istotny przełom.
Gorzej, jeśli górę wezmą skostniałe ideologiczne koncepcje albo wygórowane żądania. Wtedy struna zostanie przegięta, co – szczególnie za tydzień – może wywołać gwałtowny sprzeciw. Natomiast tam, gdzie zabraknie gotowości do podjęcia otwartych rozmów na temat zmiany albo z własnej inicjatywy nie zostanie dokonana reorientacja, nagłe incydenty wzbudzą przerażenie i w dość nieprzyjemny sposób wymuszą przełom.

 

Mars z Uranem = bunt i zmiana


Na znaczeniu zyskają teraz rewolucyjne, buntownicze ruchy, które siłą podejmą próbę dokonania przewrotu. Te procesy mogą jednocześnie oddziaływać na politykę, gospodarkę i sferę społeczną.

Na poziomie indywidualnym pojawi się znacznie więcej możliwości, żeby świadomie wpływać na bieg swojego życia i własne zachowanie. Jakość czasu skłoni nas do tego, abyśmy zakwestionowali swoją dotychczasową drogę i stare nawyki. Działające teraz energie sprawią, że chętnie uwolnimy się od starych wzorców zachowań, nacisków i presji, ale nasilą też skłonność do impulsywnych, nieprzemyślanych działań. Chodzi o to, aby świadomie wykorzystać silne wibracje albo stworzyć im możliwie jak najbardziej konstruktywną przestrzeń do wyładowania się. Jeśli pozostaniemy bierni i pasywni, to istnieje niebezpieczeństwo, że dojdą one do głosu w gwałtowny, niekontrolowany, a nawet wybuchowy sposób. Dlatego wybierzcie taką formę aktywności, która pozwoli Wam wyjść poza rutynę, eksperymentujcie z oryginalnymi, zwariowanymi pomysłami. W razie spięć i kłótni nie wylewajcie jednak dziecka z kąpielą ani nie forsujcie swoich interesów w zbyt radykalny sposób.
Z jakości czasu skorzysta też aktywność sportowa. Uwaga: skłonność do nieprzemyślanych posunięć nasili niebezpieczeństwo wypadku. Również w kontakcie z urządzeniami elektronicznymi zaleca się wyjątkową ostrożność – grożą spięcia, zakłócenia i zwarcia.

Przede wszystkim w związkach (różnych formach partnerstwa, w przyjaźni, w zespołach roboczych) wyznaczymy kierunek na przyszłość. Na tym polu warto wykorzystać najbliższy czas na to, aby – przy zachowaniu obowiązujących przepisów – nawiązać kontakt z innymi i porozmawiać o własnych doświadczeniach, marzeniach, zamiarach. Wykorzystajcie okazję, żeby przyjrzeć się i wyjaśnić status quo swojego związku. Jeśli będziecie otwarci i elastyczni, gotowi w kreatywny sposób wysondować istniejące możliwości, to możecie zainicjować konstruktywną zmianę i stworzyć solidne podstawy do podjęcia w kolejnych tygodniach ważnych działań oraz decyzji. W najlepszym razie zdołamy też zamknąć stare sprawy, które od dawna tkwią w zawieszeniu, oraz uleczyć niezabliźnione rany. Osoby kreatywne i artyści mogą teraz liczyć na nagły przypływ twórczej inspiracji.

 

Tydzień w szczególe


Tydzień rozpocznie się raczej powściągliwie. Naszą uwagę przykują codzienne obowiązki, kwestie organizacyjne, ale również ciało i zdrowie. Jednocześnie do głosu dojdą ukryte tęsknoty, wzrośnie też poziom wrażliwości. Dlatego byle błahostki mogą nas zirytować i odwracać naszą uwagę od rzeczy istotnych czy oczywistych. Zadbajcie o to wszystko, co macie do zrobienia i świadomie poświęćcie na to więcej czasu niż zwykle.

We WTOREK i w ŚRODĘ wzrośnie wspomniana na wstępie potrzeba spotkań i rozmów. Jednocześnie poczujemy wielką chęć wyrwania się z banalnej codzienności, dadzą o sobie znać również niepokój, wewnętrzne poruszenie oraz skłonność do irytacji.
Na pierwszy plan wysuną się pytania dotyczące sprawiedliwości i związków. W środę wczesnym rankiem nastąpi pełnia (o 4:35), która dodatkowo podkreśli opisane tematy. W efekcie niewiele będzie potrzeba, aby w napiętej atmosferze doszło do nagłego wyładowania. Możecie wykorzystać ten czas, żeby uświadomić sobie swoje doświadczenia, pragnienia i pomysły, a także je omówić. Jeśli zrobicie to po partnersku, w lekki, niezobowiązujący sposób, to sporo zrozumiecie. Niewykluczone, że uda się odpowiedzieć na otwarte pytania, wysondować różnice oraz to, co nas łączy i w ten sposób stworzyć podstawę dla powstania nowej płaszczyzny w związku. Gorzej, a nawet niebezpiecznie zrobi się wtedy, jeśli spróbujecie osiągnąć swój cel groźbami, wymuszeniami czy manipulacjami. Nieciekawie będzie również wówczas, jeśli z fałszywie rozumianej potrzeby harmonii spróbujecie uniknąć konfliktu. W obu przypadkach początkowo spokojna sytuacja będzie szybko eskalować.

 

Wielkanoc w cieniu pandemii


W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek zrobi się poważnie i refleksyjnie. Teraz wzrośnie potrzeba zgłębienia jakiegoś tematu oraz dotarcia do prawdziwego sedna sprawy. Ale w czwartek nadal będziemy odczuwać ogromne napięcie, dlatego wystarczy byle błahostka, aby ktoś został sprowokowany i eksplodował.
Spróbujcie panować nad nerwami i nie buntujcie się przeciwko wszystkim i wszystkiemu. W piątek emocje powinny opaść. To dobry dzień, żeby zająć się głębszą treścią i ważnymi pytaniami na temat życia. Poświęćcie dostatecznie dużo czasu zwykle zaniedbywanym tematom. Albo po prostu bądźcie – tu i teraz.

Stosownie do atmosfery świąt Wielkiejnocy w czasie WEEKENDU wzrośnie ekstrawertyzm i pragnienie refleksji nad przyszłością. Wyraźnie da o sobie znać także potrzeba działania i wolności. Poszukajcie możliwości ruchu dla swojego ciała i umysłu. Tegoroczna Wielkanoc zapewne upłynie w cieniu pandemii, ale mimo wszystko postarajcie się konstruktywnie wykorzystać ten czas. Wesołego alleluja!

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »