Więcej empatii, więcej miłości 15. – 21.2.2021

Zamieszczony przez dnia lut 14, 2021

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: więcej empatii, więcej miłości / w drodze ku nowym czasom – punkt zwrotny, zmiana nastawienia – zmiana zdania / ponownie ocenić sytuację, zrewidować i uzupełnić posiadane dane, od teorii do praktyki / czy teorie, iluzje albo lęki decydują o naszym zachowaniu, człowieczeństwie, współczuciu i wizjach? / pragmatyczne działania i rozwiązania kluczem do sukcesu

 

W trakcie tego tygodnia w wielu sferach życia zostanie osiągnięty ważny punkt zwrotny. Dotychczas dominujące napięcia zaczną tracić swoją siłę i znaczenie. Za to więcej uwagi poświęcimy innym aspektom życia, które wcześniej były pomijane lub zaniedbywane.

W efekcie na pierwszy plan wysuną się kontakty, tęsknota za pokojem, zrozumieniem, współczucie oraz chęć twórczego działania. Ogólnie czas Ryb stoi pod znakiem empatii i miłości do całego istnienia. Jednocześnie zobaczymy pierwsze, namacalne sukcesy związane z realizacją zamiarów, ideałów lub wizji, które były aktualne od wiosny minionego roku. W związku z tym rozważymy też podjęcie dalszych kroków.

 

Zderzenie Starego z Nowym


Jeśli idzie o bardziej złożone, społeczne kwestie to najbliższy tydzień w znaczącym stopniu wyznaczy kierunek na przyszłość. Nieoczekiwane informacje i wydarzenia spowodują zmianę perspektywy, częściowo przyczynią się też do całkowitej rewizji sytuacji.

Oprócz aktualnych tematów i pytań, głównie na poziomie zbiorowym na pierwszy plan wysuną się zachodzące od lat 80. procesy. Uwagę przykują związane z nimi globalne, gospodarcze i polityczne struktury, a także nowe trendy, które od 2019/2020 roku powoli zyskują na znaczeniu.
Równolegle do owoców i osiągnięć, jakie pojawią się w tym czasie, na jaw wyjdą też niedociągnięcia oraz wszelkie słabości wspomnianych procesów. Tutaj w centrum zainteresowania znajdą się demokratyczne poglądy, które bazują na wolności i prawach jednostki. Istotne będą też zdobycze nauki i osiągnięcia technologiczne, a także potęga natury. Ważnych impulsów dla zmiany sposobu myślenia, jaka się obecnie dokonuje, dostarczą także pozornie błahe wydarzenia i obserwacje, które początkowo nie przykują zbyt wielkiej uwagi. Prawdziwe skutki tego, co się stało, zobaczymy jednak dopiero pod koniec roku.

 

Koniec z zamiataniem pod dywan!


Wszyscy ci, którzy byli już na świecie pod koniec lat 80., mogą spojrzeć wstecz, przypomnieć sobie, co wtedy zaszło i jak to się dalej rozwinęło. Jednocześnie trzeba będzie zająć się potrzebą stabilności i bezpieczeństwa, dążeniem do indywidualnego wzrostu i rozwoju, a także koniecznością zmiany dotychczasowej, dobrze znanej struktury życia. Nadchodzi pierwsza z trzech kwadratur Saturna z Uranem. Główne pytanie tego czasu powinno brzmieć: Co warto zachować, a co trzeba ZMIENIĆ?
Przede wszystkim urodzeni pod znakiem Koziorożca i Wodnika, ale również osoby mające w swoich horoskopach obsadę Byka, Lwa oraz Skorpiona wkroczą teraz w fazę zmiany sposobu myślenia i życiowego kierunku. Na bardziej konkretnym poziomie informacje, jakie napłyną, mogą nami wstrząsnąć i złamać istniejące tabu. Poza tym incydenty w dziedzinie handlu i komunikacji, a także nagłe zjawiska przyrodnicze uruchomią procesy, które okażą się niezwykle istotne w szerszej perspektywie. Jak bumerang powracać będzie kwestia sprzeczności między teorią a praktyką, między koniecznością zachowania czegoś a potrzebą zmiany.
Do niedzieli jasności nabiorą sprawy, które z całym impetem zamanifestują się za tydzień. Ponieważ Merkury przystanie, a następnie – patrząc z perspektywy Ziemi – ruszy do przodu, będzie nam łatwiej planować przyszłość.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK i WTOREK zdominują dynamiczne energie. Teraz poczujemy chęć osiągnięcia czegoś, nie zabraknie kreatywnych pomysłów ani ciekawych możliwości. Kontrast między impulsem do działania a gotowością do konkretnej realizacji może jednak wywołać liczne frustracje. Dlatego przezwyciężmy własną opieszałość albo wykażmy się wytrwałością i nie rezygnujmy na widok przeszkody.
Najlepiej świadomie wygospodarujcie dostatecznie dużo czasu na rzeczy, które są dla Was ważne. Zadajcie sobie pytanie, co jest możliwe do zrealizowania i pragmatycznie, krok po kroku zabierzcie się do pracy. Poszukajcie możliwości, które pozwolą Wam wykorzystać napierające, szybkie energie. Najlepiej nadają się do tego sport i aktywność fizyczna. Prawdopodobnie teraz wyjdą też na jaw tajemnice, dojdzie do skandali albo nowe informacje skłonią nas do zajęcia się dotychczas lekceważonymi tematami bądź jakimś tabu.

ŚRODA i CZWARTEK zaserwują niełatwy program. Z jednej strony wzrośnie potrzeba spokoju, stabilności, bezpieczeństwa i empatii. Możemy mieć problem ze znalezieniem motywacji do działania. Bez konkretnego powodu niechętnie cokolwiek zrobimy. Z drugiej strony niepokój i wewnętrzne napięcie nie pozwolą nam siedzieć bezczynnie ani beztrosko używać życia. Postarajcie się nieco zmienić swoją rutynę dnia codziennego i poeksperymentować z nowymi możliwościami. Liczcie się z możliwością nieprzewidzianych wypadków i nagłych zwrotów akcji.

 

Więcej empatii


Od czwartkowego przedpołudnia klimat ulegnie wyraźnej zmianie. O godzinie 11:44 Słońce wejdzie do znaku Ryb. Jakość czasu zdominuje potrzeba empatii, miłości i więzi. Ogólnie będziemy bardziej wrażliwi
i podatni na zranienie, możemy też mieć problem z wyznaczeniem jasnych granic między sobą a innymi ludźmi.

W efekcie PIĄTEK i SOBOTA sprzyjają twórczym, kreatywnym działaniom. W piątek po południu wyraźnie da o sobie znać potrzeba rozmów i kontaktów. Również w SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ w centrum wydarzeń znajdą się związki oraz relacje z innymi. W tych dniach zaznaczy się tęsknota za «lekkością bytu», zabawą i flirtem. Fakt, że Merkury – patrząc z perspektywy Ziemi – zatrzyma się pod koniec tygodnia, oznacza, że wiele rzeczy może nie pójść po naszej myśli. Jednocześnie czas sprzyja spotkaniom z przyjaciółmi, znajomymi i partnerami. Warto porozmawiać teraz o sprawach z przeszłości i wyjaśnić wszelkie otwarte kwestie lub nieporozumienia. Zróbcie to na luzie i z humorem, wtedy nawet w przypadku trudnych tematów uda się uniknąć konfliktu. Już w niedzielę wieczorem zasłona niejasności powoli zacznie się przerzedzać. Dzięki temu będzie nam łatwiej wyznaczyć kierunek i zaplanować najbliższą przyszłość.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2021 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »