Węzeł księżycowy – czas na Bliźnięta!

Zamieszczony przez dnia Maj 12, 2020

Najbliższy czas przyniesie nam kilka istotnych wydarzeń astrologicznych:
● 4 czerwca węzły księżycowe wejdą do Bliźniąt i Strzelca
5 czerwca nastąpi zaćmienie Księżyca
21 czerwca nastąpi zaćmienie Słońca
30 czerwca Jowisz po raz drugi utworzy koniunkcję z Plutonem
5 lipca nastąpi zaćmienie Księżyca

Przejście Osi Węzłów do Bliźniąt (płn) i Strzelca (płd) oznacza, że do tych znaków przeniesie się teraz większość zaćmień Słońca i Księżyca.

 

Węzły Księżycowe


Węzły księżycowe są dwoma fikcyjnymi punktami na ekliptyce, w których orbita Księżyca przecina się z orbitą Ziemi. Leżą one naprzeciwko siebie i mają w astrologii istotne znaczenie. Ich cykl trwa 18/19 lat, po tym czasie wracają na swoją pozycję w horoskopie.
Przyjmuje się, że węzeł księżycowy południowy wskazuje na nawyki, cechy i zachowania, które dobrze znamy i których warto się pozbyć, a północny – te, które powinniśmy wykształcić. Pierwszy w wyładowaniu lub tranzycie często oznacza definitywne rozstanie, drugi – spotkania, związki, kontakty mogące zapewnić nam szczęście i pomyślność.

 

Głowa Smoka – Bliźnięta


Czas na Bliźnięta! Wejście węzła północnego znacząco wyeksponuje właściwości tego znaku. Pora zdobywać nowe umiejętności, dokształcać się, szukać informacji i nauczyć zrozumiale komunikować z innymi. W cenie będą otwartość, elastyczność, wszechstronność, intelekt, wiedza i ciekawość świata, a przede wszystkim najbliższego otoczenia.
Jeżeli Bliźnięta są obsadzone w naszym horoskopie i Głowa Smoka (węzeł północny) dojdzie do takiej planety, to mamy szansę na interesujące spotkania i doświadczenia, które w sposób istotny zmienią nasze życie.

 

Oś Węzłów – tranzyt


Oczywiście ważnym momentem jest też powrót Osi Węzłów na pozycje w radix. Wyznacza on swego rodzaju cezurę oraz zamknięcie pewnego etapu w życiu. Możemy wtedy wejść na kolejny szczebel rozwoju w danej dziedzinie albo zainicjować coś zupełnie nowego.
W przypadku odwróconej koniunkcji (tranzytujący węzeł południowy z północnym radix) dochodzi do rozliczenia z przeszłością, wracają stare tematy i właścicielowi horoskopu zostaje wystawiony rachunek za to, co zrobił. Niekiedy taki człowiek musi zapłacić bardzo wysoką cenę.
Ponieważ węzły poruszają się odwrotnie do ruchu planet, to znaczy, że rozpoczną swoją wędrówkę od ostatnich stopni Bliźniąt i Strzelca, czyli na początku poruszą Słońca oraz sygnifikatory umiejscowione w końcówce tych znaków.

 

Bliskie spotkanie


Węzły są również niepodzielnie związane z zaćmieniami. Wedle starych reguł, im bliżej Słońca i Księżyca się znajdują, tym silniejsze i bardziej brzemienne w skutki jest dane zaćmienie.
Właśnie z taką sytuacją będziemy mieli do czynienia 21 czerwca. Podczas nowiu w 00°21 Raka, Północny Węzeł Księżycowy znajdzie się w 29°07 Bliźniąt. Zatem nastąpi podwójna koniunkcja – poprzez klasyczny aspekt i punkt lustrzany.
Możemy stąd wnosić, że przed wszystkimi urodzonymi 20 i 21 czerwca bardzo ważny rok, który przyniesie w ich życiu ogromną zmianę. Kilka przykładów osób urodzonych w tym czasie:
Mateusz Morawiecki, Jean Marie Le Pen
● Nicole Kidman, Tomasz Karolak
● Edward Snowden, Wilhelm (książę Cambridge)
● Michel Platini, Lana Del Rey, Chris Pratt
Cdn.

 

Foto: Pixabay
©2020 AstroTranslatio. All rights reserved

7 komentarzy

 1. A co z bliźniakami z 10 czerwca ? jeśli można zapytać 😉

 2. Do pozycji, którą Słońce zajmuje 10 czerwca, węzeł dotrze w grudniu br.
  Tymczasem, drogi Bliźniaku, możesz cieszyć jeszcze z dwukrotnej wizyty Wenus, która obdarzy Cię swoimi urokami pod koniec maja i lipca, ponieważ jutro rozpocznie retrogradację w Bliźniętach.
  Jest cały rok na to, aby przygotować się na własne zaćmienie Słońca, które nastąpi dokładnie 10 czerwca 2021. Tymczasem warto skorzystać z neptunicznych inspiracji, popłynąć z prądem i dać odpocząć swojej głowie (ta u Bliźniąt działa zwykle na wysokich obrotach).
  Serdecznie pozdrawiam, Monika

 3. Dzień dobry!
  Mój natalny Jowisz znajduje się na 29.28 Bliźniąt w 6. Domu. Węzeł Północny – 7.34 Bliźniąt w 4. Domu. Neptun na Chironie i w opozycji do urodzeniowego Słońca. Pluton i jego Towarzysze obecnie w 1. Domu. We wrześniu mam 55. urodziny. Życie moje – przewrócone do góry nogami. Stoję w drzwiach Nowego i … czekam.
  21 czerwca – to będzie coś ważnego dla mnie???
  Mocno pozdrawiam i dziękuję za Pani wspaniałą pracę!

  • Dzień dobry,
   poruszenie każdego sygnifikatora w horoskopie jest impulsem do zmiany i zapowiada coś ważnego. Ta zmiana wynika z wewnętrznej potrzeby, którą świadomość nie zawsze akceptuje. Proszę przyjrzeć się swojemu życiu – z czym pora się rozstać? To nie gwiazdy nami „rządzą”, nie planety nas ograniczają i nakładają kary.
   Warto w wyjątkowy sposób uświęcić swoje dwie piątki, nie czekać pasywnie, ale zrobić to, co możliwe, żeby godnie je przywitać!
   pozdrawiam, Monika

 4. Według mnie nie każdy horoskop jest dobry. Tylko niektóre w 100% się sprawdzają

  • Horoskop nie może być „dobry” ani „niedobry”, on tylko coś pokazuje. Ale nie każdy człowiek żyje zgodnie z tym wskazaniem. Ludzie mają prawo popełniać grzechy, zaniechanie – czyli rezygnacja z siebie, ze swojego zadania – jest jednym z nich.

Wyślij komentarz

Translate »