Wenus w Bliźniętach, czyli z kwiatka na kwiatek

Zamieszczony przez dnia 10 maja, 2012

15 maja, patrząc z perspektywy Ziemi, Wenus zatrzyma się (23°59 Bliźniąt), a następnie przejdzie do retrogradacji, która potrwa do 28 czerwca (7°30 Bliźniąt). W tym czasie na pierwszy plan wysuną się następujące tematy: związki, system wartości, umowy, sojusze, zasoby naturalne, pożywienie, nieruchomości, własność i wysuwane w stosunku do niej roszczenia. Będą one wymagały ponownego rozpatrzenia i omówienia, zwłaszcza jeśli szczególnie absorbowały naszą uwagę od 12 kwietnia. Pora na wyjaśnienie wszelkich niejasnych spraw dotyczących wymienionych zagadnień i podjęcie konstruktywnej dyskusji w tym zakresie.

Wenus kojarzymy z uczuciami i finansami. W świecie obowiązuje często zasada „bez pieniędzy nie ma miłości”, ale de facto jest odwrotnie, to „bez miłości nie ma pieniędzy”. Niewykluczone, że teraz przekonamy się, jaka wersja tego powiedzenia dotyczy naszego związku.

Dodatkowo odgrzaniu może ulec jakaś stara, „niezardzewiała” lub niespełniona miłość, spotkamy dawne/-ych partnerki/-ów, kochanki/-ów, osoby niegdyś darzone uczuciem albo powrócą kwestie niezrealizowanych umów i zobowiązań finansowych. W efekcie odnowione zostaną stare zadry i rany (17 czerwca Wenus w pobliżu węzła księżycowego w kwadraturze do Chirona). To dobra okazja na przepracowanie tematów zamiecionych wcześniej pod dywan, rozliczenie się i pożegnanie z przeszłością.

Wenus w Bliźniętach sygnifikuje kobiety inteligentne, oczytane i ciekawe świata, ale również plotkary i flirciary. Dlatego należy uważać, aby nie dać się zanadto rozproszyć, odciągnąć od rzeczy naprawdę istotnych, ponieważ pokusa ulegania pięknym słowom i gestom może być naprawdę duża.

6 czerwca nastąpi bardzo rzadkie i ciekawe przejście Wenus przez tarczę słoneczną. W Polsce zobaczymy je o wschodzie Słońca (ok. 4:30, zależnie od położenia geograficznego obserwatora) i będziemy mogli podziwiać przez 2,5 godziny. Następna taka możliwość pojawi się dopiero 11 grudnia 2117 roku, a w naszym kraju za 235 lat – 11 czerwca 2247 roku. Zjawisko to odpowiada zaćmieniu i z punktu widzenia astrologii stanowi zapowiedź istotnych – niekiedy dramatycznych w swoim przebiegu – zdarzeń, które będą dotyczyły związków, pieniędzy oraz systemu wartości. Ponieważ w czerwcu (24.6.) dojdzie do uściślenia pierwszej z siedmiu kwadratur Uran-Pluton, to na poziomie globalnym możemy oczekiwać gwałtownych zmian w polityce i gospodarce, eksplozji długów, tąpnięć na giełdach, radykalnych wystąpień i wybuchów niezadowolenia.

Ogólnie warto teraz uporządkować wszelkie sprawy związane z finansami i partnerstwem, przedyskutować je i wyrazić to, co leży nam na sercu (Wenus w Bliźniętach; 1.6. w koniunkcji z Merkurym), ponieważ 26 czerwca Saturn, przechodząc do ruchu prostego, rozpocznie czas konsolidacji.

Wyślij komentarz

Translate »