Wenus spotyka Lilith

Zamieszczony przez dnia Sie 27, 2014 | 4 komentarze

Wenus spotyka Lilith

Koniec tygodnia stoi pod znakiem żarliwych, namiętnych uniesień, skrajnych emocji, ale również walki o władzę, przetasowań w sferze wartości, a nawet ekstremalnych zjawisk naturalnych; rozbudzony zostanie archetypowy konflikt pierwiastka żeńskiego z męskim, ożyje pytanie: kto na górze, kto na dole.
27 sierpnia, kwadratura Wenus/Mars (Saturn) 19° Skorpiona
28 sierpnia koniunkcja Wenus/Lilith 20° Lwa
30-31 sierpnia Księżyc w Skorpionie

Warto pamiętać, że aspekt Wenus/Lilith kontra Mars/Saturn działa przez kilka dni, a w horoskopach osób urodzonych pomiędzy 24 a 30 sierpnia – nawet przez cały rok, ponieważ pozostanie w solariuszu. Przypadając w znakach Lwa oraz Skorpiona, uruchamia on tematy z pogranicza życia i śmierci (np. choroby i epidemie związane z krwią), wskazuje na bezkompromisową walkę o zasoby energetyczne (np. pieniądze), która – aby osiągnąć cel – nie cofnie się przed wykorzystaniem szantażu, gróźb czy manipulacji, na skrajne żądze lub namiętności, nietypowe relacje o charakterze seksualnym (np. z bardzo dużą różnicą wieku), dramatyczne sceny zazdrości, femme fatale, kochanków/-i, utrzymanków/-i, afery związane z perwersją, narkotykami bądź wykorzystaniem dzieci.

Szczegóły i moment jego manifestacji, jak również możliwość  konstruktywnego spożytkowania, zależą już od indywidualnego horoskopu urodzeniowego. Dla przybliżenia czwartkowego aspektu fragment książki Vereny Bachmann Potęga kobiecości – symbolika astrologiczna w zwierciadle zmian (premiera: wrzesień 2014).

Połączenie Lilith i Wenus w natywniku mocno podkreśla więź kobiety z innymi kobietami – «siostrami». Tego typu związkom przyznawano w matriarchacie pierwszeństwo nad damsko-męskimi, dlatego kobiety posiadające omawiany aspekt w swoich horoskopach  urodzeniowych zazwyczaj miewają przyjaciółki od serca i taką zażyłą przyjaźń cenią sobie nawet bardziej niż małżeństwo. Często to one «wybierają» mężczyzn i są z nimi tak długo, dopóki uważają związek za satysfakcjonujący. Kiedy tracą zainteresowanie partnerem, rzucają go i kontynuują swoją wędrówkę samotnie albo znajdują nowego towarzysza.
W efekcie rzadko rywalizują o mężczyzn, nie próbują robić na nich wrażenia ani ich uwieść – zgodnie z (nieświadomym) obrazem świata, jaki w sobie noszą.
Mężczyźni mający w swoim horoskopie wspomniany aspekt zwykle akceptują ten stan rzeczy jako z góry ustalony i często też nawiązują silne (nie erotyczno-seksualne) relacje z kobietami (siostrzane więzi).
Problem psychologiczny wynika tutaj z faktu, że połączenie Lilith/Wenus po pierwsze obdarza człowieka nieodpartym, magnetycznym urokiem (niezależnie od wyglądu, płci czy wieku), a po drugie przywodzi na myśl stare obrazy rytuałów płodności odprawianych ku czci Wielkiej Bogini. W efekcie zainteresowani często roztaczają wokół siebie silną, erotyczno-zmysłową aurę. W kulturze patriarchalnej jest ona jednoznacznie utożsamiana z uwodzeniem, toteż kobiety mające w radiksie aspekt Lilith/Wenus uchodzą za kusicielki czy wampy, a w oczach mężczyzn, którzy reagują na taki przekaz, są «łatwe» albo «zepsute» (grzeszne).


Obraz: Gabriela d’Estrées i jej siostra księżna de Villars w kąpieli, Szkoła z  Fontainebleau, Luwr.

© 2014 AstroTranslatio. All rights reserved

4 komentarze

 1. Dzięki Moniu za ten artykuł, właśnie dziś dumałam nad tym, że ja i moje dzieci mamy silne połączenie w natywnikach Wenus z Lilith (ja w zerowej kwadraturze, one mają koniunkcje). Do tego mój Mężczyzna także ma koniunkcje tychże. Aleśmy się wszyscy dobrali 😉

  Serdeczności,
  M

  • W horoskopach doskonale widać harmonię natury – dziedziczenie pewnych tematów rodowych, zwłaszcza trudnych kwestii, które przechodzą z rodziców na dzieci, co przejawia się w powielaniu skryptów życiowych. Temat Lilith jest wyjątkowo fascynujący! (ale to już wiesz 🙂
   Pozdrawiam, Monika

 2. Właśnie trafiłam na ten wpis. Doskonale opisuje moj solariusz 2014/2015 (Urodziłam się 31 sierpnia).Właśnie w tym czasie byłam w relacji z 18 lat starszym mężczyzną. Czas upłynął na szarpaninie kto pierwszy ustąpi i zrobi coś dla drugiej osoby. On niestety żonaty, potrzebujący więcej czasu aby ogarynąć swoje sprawy, ja nie wierzyłam w jego zapewnienia i się od niego odsunełam. Pomimo tego że byłam bardzo zakochana nie udało utrzymać tej relacji. Ten rok był bardzo wymagający dla mnie pod względem emocjonalnym.

  • Dzień dobry, dziękuję za podzielenie się z nami tą informacją – każde doświadczenie – nawet, a może zwłaszcza to najtrudniejsze – przybliża nas do samych siebie. Życzę Pani szczęśliwego związku i spełnionego życia, Monika

Wyślij komentarz

Translate »