Wartości czy biznes 31.8. – 6.9.2020

Zamieszczony przez dnia Sie 30, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: czas próby – wartości czy biznes / zobaczyć, w czym rzecz / zdefiniować priorytety w związkach i wytyczyć kierunek na przyszłość / trzeźwa, pragmatyczna postawa opłaci się

 

Po dość intensywnym – przynajmniej dla wielu – tygodniu, emocje nieco opadną. Teraz zapanują spokój i powściągliwość, do głosu dojdzie tęsknota za ciszą, potrzeba porządku oraz bezpieczeństwa.
Ale tylko pozornie, bo pod skórą będzie buzować ogień…

 

Wizje i pragmatyzm


Ogólnie to dobry czas, żeby zyskać jasny obraz własnego życia, obranej drogi, swoich wartości oraz relacji
z innymi. Jak bumerang powracać może kwestia wizji, pragnień, zamiarów czy pomysłów. Z drugiej strony chodzi o to, żeby uwzględnić aktualną sytuację i istniejące uwarunkowania. Jeżeli będziemy mieli na uwadze jedno i drugie, to możemy zaplanować dalszą strategię działania, a także wybadać dostępne możliwości.

 

Solidne podstawy


Nawet jeśli jeszcze nie widać, dokąd to zmierza, istnieje szansa na stworzenie solidnych podstaw pod własną przyszłość. Wszystko, co teraz wyjaśnimy i zrobimy, ustanowi fundament, na którym pod koniec roku zdołamy coś zbudować.
Jednak osoby, które zafiksują się wyłącznie na własnych pragnieniach i zachowaniu swojej strefy komfortu, czekają potem frustracje, uciążliwe ograniczenia i niepowodzenia. Z kolei ci, którzy całą uwagę skupią na sprawach koniecznych, na ciemnych stronach, niedostatkach, regułach i obowiązkach, z rozczarowaniem stwierdzą potem, że inni cieszą się życiem bez dbania o konsekwencje swoich działań.

 

Leitmotiv: wartości czy biznes?


Po wydarzeniach minionego tygodnia również w związkach i kwestiach wartości czas stworzyć przejrzystą sytuację. Zadajcie sobie tutaj pytanie, co jest dla Was istotne, bądźcie gotowi zobaczyć i uszanować istniejące fakty oraz granice. Jeśli w tej materii zachowacie właściwą postawę, to pojawi się szansa, żeby uregulować czy skorygować sporządzone już umowy bądź dokonane ustalenia albo powziąć nowe decyzje.
Ten temat również globalnie odegra istotną rolę. Przed nie lada dylematem stanie Unia Europejska, która musi zdecydować: wartości czy biznes?

Jednocześnie, jakby podskórnie, będziemy odczuwać duże napięcie. Mars, który jest teraz widoczny na nocnym niebie, znacznie zwolni swój ruch. W następnym tygodniu – patrząc z perspektywy Ziemi – planeta zatrzyma się, aby przejść do retrogradacji. Tym samym większą uwagę zaczną przykuwać popędy, instynkty, chęć osiągnięcia czegoś bądź przeforsowania własnych przekonań. Zarazem możemy mieć problem z faktycznym przystąpieniem do działania, dadzą o sobie znać nieuchwytne, często irracjonalne lęki oraz agresja. W efekcie głównie tam, gdzie chodzi o asertywność, forsowanie własnych racji czy postawienie na swoim, byle drobnostki mogą wywołać silne reakcje. Aby nagromadzone energie nie wyładowały się w nieprzyjemny sposób, warto zadbać o odpowiednią dawkę fizycznej aktywności.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i WTOREK przed południem chęć porozmawiania o nowych pomysłach i ideałach stworzy inspirującą, luźną atmosferę. Tę ostatnią może nieco zmącić wysoki poziom drażliwości, skłonność do ideologicznego argumentowania i fiksowania się na własnych, utrwalonych wyobrażeniach. Jeżeli jednak porozmawiacie z drugą osobą jak równy z równym, to warto wykorzystać ten czas na przeprowadzenie burzy mózgów albo doprecyzowanie wspólnej strategii działania.

We WTOREK po południu poczujemy tęsknotę za więzią i zrozumieniem. Jednocześnie wzrośnie poziom wrażliwości i w efekcie niewiele będzie potrzeba, abyśmy poczuli się niezrozumiani lub odtrąceni.

 

Wartości czy biznes – napięcie


W ŚRODĘ rano (o 7:21) nastąpi pełnia. Prawdopodobnie wzmocnieniu ulegną sprawy i klimaty poprzedniego dnia. W środę i w CZWARTEK szczególnie wyraźnie zobaczymy kontrast między pragnieniem a rzeczywistością, wizją a realiami. Jeśli w takim momencie nie będziemy wybierać na zasadzie albo-albo, lecz zarówno-jak również, to możemy wykorzystać pole napięć do poszukania konstruktywnych rozwiązań istniejących problemów. Nie zniechęcajcie się niepowodzeniami, nie rezygnujcie w obliczu trudności! Raczej spróbujecie je potraktować jak wyzwanie do poszukania kreatywnej drogi wyjścia z sytuacji. Wtedy możecie zdumiewająco dużo osiągnąć i znaleźć sojuszników dla realizacji własnych planów.

W PIĄTEK i w SOBOTĘ do głosu dojdą wspomniane już popędy i instynkty. Zapewne zacznie nas rozpierać żądza czynu i potrzeba aktywności. Zechcemy też stawić czoło trudnościom i przeszkodom, niestety – niekiedy podejmując nieprzemyślane działania. Na pierwszy plan wysuną się potrzeba rywalizacji i konkurowania z innymi. Niewykluczone, że dojdzie do walki o władzę i dominację. Nie dajcie się sprowokować do zachowań, których potem pożałujecie. Zadbajcie o odpowiednią dawkę fizycznego ruchu.
Również niedzielny poranek będzie dość napięty i stoi pod znakiem kłótni. Po południu emocje opadną, wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa, rozkoszy i przyjemności. Dlatego czas sprzyja wszelkim twórczym i kreatywnym działaniom (np. tworzenie, gotowanie). Osoby w związkach mogą liczyć na bardzo upojne, przyjemne chwile. Wymyślcie coś fajnego! 🙂

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »