Walentynki – żądza i seks 10. – 16.2.2020

Zamieszczony przez dnia Lut 9, 2020

Walentynki

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: walentynki – żądza i seks / raz w prawo, raz w lewo – trudność z podjęciem decyzji / sprzeczne impulsy / mieszane uczucia i niejasne informacje jako punkt wyjścia do podjęcia kolejnych działań / „ogniem i mieczem” albo „najlepszą formą obrony jest atak” / niepewność, urazy, rany / warto unikać pochopnych wniosków i nieprzemyślanych decyzji

 

Konfiguracje tego tygodnia zawierają w sobie bardzo różne energie i sprzeczne impulsy. Na pierwszy rzut oka pojawi się sporo dynamiki. W efekcie poczujemy silną potrzebę działania, z łatwością zapalimy się do nowych pomysłów, coś nas rozemocjonuje albo zirytuje. Jednocześnie będziemy wyczuleni na punkcie subtelnych komunikatów i tego, co niewypowiedziane.

Teraz mocno wzrośnie wrażliwość i niewiele będzie potrzeba, żeby wywołać silne reakcje. Dodatkowo możemy mieć problem z koncentracją, spowolnieniu ulegnie również logiczne, racjonalne myślenie.
Po trzecie, w podświadomości ożyją silne, intensywne obrazy z dawnych czasów. Te zabarwią nasz odbiór aktualnych wydarzeń i ocenę teraźniejszości. Mogą one zamanifestować się w formie potrzeby kontrolowania wszystkiego lub ukrytego poczucia zagrożenia.

 

Jak w kalejdoskopie


Taka kombinacja tematyczna stworzy dość niestabilną mieszankę. Dlatego nasze nastroje będą ulegać sporym wahaniom: od radości, zachwytu, inspiracji, fantazji i twórczych impulsów przez głębokie poruszenie, wielkie współczucie, aż po niejasne lęki, a nawet gwałtowne wybuchy agresji, fanatyczny zapał, przejawy nienawiści i przedwczesne osądy.
Głównie w sferze związków, ale również spraw dotyczących wartości w końcu trzeba będzie jednoznacznie określić swoją pozycję, dokonać oceny sytuacji i ew. zmienić kierunek. Pamiętajcie, w piątek Walentynki!

W trudnych chwilach, ale również w przypadku początkowo zwykłego konfliktu znowu ożyją stare, nieprzepracowane problemy. Te mogą pociągnąć za sobą nadspodziewanie gwałtowne reakcje. W takich momentach powściągnijcie skłonność do tłumaczenia się lub usprawiedliwiania.
Jeżeli wszyscy zaangażowani zdołają zachować spokój i powstrzymać się od działania, to powstanie przestrzeń dla ważnych obserwacji. Wtedy możecie uleczyć stare urazy i znaleźć kreatywne rozwiązanie problemów. Niewykluczone, że poważny kryzys okaże się błogosławieństwem na przyszłość albo zobaczycie nową, wspólną drogę.
Gorzej, jeżeli górę wezmą lęki, niepewność czy wątpliwości. Wtedy nastąpi eskalacja konfliktu, a jej skutki będą długofalowe i trudne do przewidzenia.

 

Klamka nie zapadnie


Na konkretnym, codziennym poziomie zrobicie najlepiej, jeśli każdego dnia postawicie sobie pytanie: co planuję dzisiaj zrobić? Poświęćcie na wszystko dostatecznie dużo czasu. Zadbajcie o ruch fizyczny, o swoje przyjaźnie i uważajcie na zdrowie. Poza tym pora sprzyja działaniom związanym z tematem wellness i uzdrawianie. Natomiast nie jest to moment na projekty wymagające logicznego myślenia i klarownego, zdroworozsądkowego podejścia.

Podczas prowadzenia negocjacji i zbierania informacji warto zachować ostrożność. Zanim wyciągniecie daleko idące wnioski albo zaczniecie coś planować, upewnijcie się, że wszystko zostało dobrze zrozumiane. Tak czy owak na wydarzenia, doświadczenia i sprawy tego tygodnia należy spojrzeć w szerszym kontekście. Z jednej strony ożywią one tematy z przeszłości, z drugiej są zapowiedzią tego, co przyniosą kolejne dni.

 

Tydzień w szczególe


Opisane na wstępie procesy nabiorą aktualności już na początku tygodnia. Ogólnie w PONIEDZIAŁEK i we WTOREK wyraźnie wzrośnie poziom wrażliwości. W poniedziałek różne błahostki mogą wywołać niesnaski w związkach, spowodować irytację, gwałtowne reakcje i bolesne spory.
W takiej sytuacji powściągnijcie przemożną skłonność do (samo)krytyki, ironii czy wysuwania oskarżeń. Zamiast tego najlepiej wycofajcie się. Z wibracji dnia skorzystają również porządki oraz odpoczynek na łonie natury. We wtorek istnieją znacznie większe szanse na przeprowadzenie konstruktywnej rozmowy, która coś wyjaśni.

 

RównoWaga, czyli dyplomatyczne rozwiązania


W ŚRODĘ i w CZWARTEK poczujemy ogromną potrzebę rozmów i kontaktów z innymi ludźmi, wzrośnie też gotowość do tego, żeby porozumieć się w jakiejś sprawie. Wykorzystajcie okazję, żeby wyjaśnić kwestie, które pojawiły się na początku tygodnia, i doprowadzić do pojednania. W czwartek znowu wzrośnie napięcie, do głosu dojdą stare lęki, poczucie, że źle wypadamy lub z kimś przegrywamy. W takiej chwili bądźcie uczciwi i nie dajcie się sprowokować do zachowań, który potem pożałujecie. Jeśli postanowicie w sposób jasny i zdecydowany bronić swojej pozycji, nie dacie się do niczego zmusić, ale też sami nie będziecie manipulować, to możecie wykorzystać ten dzień, żeby rozwiązać stare konflikty. Warto poszukać teraz wspólnego mianownika dla różnych interesów. Osoby pracujące twórczo i artyści mogą skorzystać z przypływu inspiracji.

 

Walentynki – żądze, namiętność, seks


W PIĄTEK (Walentynki) i w SOBOTĘ w centrum zainteresowania znajdą się uczucia. Teraz wzrośnie potrzeba wiążących zobowiązań i lojalności. Osoby, które będą gotowe zajrzeć do swojego wnętrza, a jednocześnie wezmą od uwagę samopoczucie innych, nie przestraszą się nawet najtrudniejszych kwestii, mogą znaleźć wsparcie dla swojej wizji lub nowej drogi, a nawet przyjaciół na całe życie. Unikajcie jednak gierek o władzę, prób tłumienia czegoś lub tuszowania. To, co na krótką metę wydaje się sukcesem, w szerszej perspektywie wróci jak bumerang.
Jakość czasu zapowiada Walentynki na pełnych obrotach. Księżyc w Skorpionie to m.in. żądze, namiętności, seks i tajemnice. Można więc bardzo konstruktywnie skanalizować te wibracje.

W NIEDZIELĘ energie wiodące ulegną zmianie. Z jednej strony wstąpi w nas wiara w lepsze jutro, poczujemy chęć wybadania – najlepiej wspólnie z innymi – nowych dróg i możliwości. Jednocześnie wzrośnie potrzeba konkretu i zrobienia tego, co konieczne dla realizacji, ew. sfinalizowania jakiegoś pomysłu lub przedsięwzięcia. Świadomie wybierzcie teraz takie projekty lub działania, które pozwolą Wam skutecznie wykorzystać jakość czasu.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »