W polu napięć, konflikty 12. – 18.10.2020

Zamieszczony przez dnia Paź 11, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: w polu napięć / perspektywy na przyszłość, spojrzenie wstecz / wojna i pokój / walka o przywództwo i autorytet / granice władzy / wizja i rzeczywistość w związkach / wartości w fazie zmian – komunikacja wyjaśni nieporozumienia i wskaże nowe rozwiązania

 

Również w tym tygodniu nie będziemy narzekać na nudę – najbliższe dni zapowiadają się burzowo. Wiele trwających od dłuższego czasu procesów osiągnie teraz kolejne apogeum i punkt zwrotny. W centrum uwagi znajdą się głównie konflikty
o władzę. Walka o dominację, która dała o sobie znać już przed tygodniem, teraz wkroczy w kolejną i pod wieloma względami decydującą fazę.

 

Ojcowie – test na wytrzymałość


Przy tym nieco przesunie się punkt nacisku. Wcześniej chodziło głównie o pierwotny strach, instynkt i próbę sił, teraz na pierwszy plan wysuną się roszczenia do przywództwa, kontroli oraz władzy. Przede wszystkim autorytety i wszelkiego rodzaju ojcowie muszą przygotować się na próbę sił i zostaną poddani testowi na wytrzymałość. Ich rola, pozycja, kompetencje oraz roszczenia będą zakwestionowane.
Zapewne różnie zareagują na taką sytuację. Niektórzy zainteresowani spróbują za wszelką cenę utrzymać się przy władzy, sięgną po groźby, wymuszenia czy przemoc. W efekcie nastąpi spektakularny upadek albo ujrzymy słabości czy rysy na nieskazitelnym obrazie. Trzeci opcja zakłada, że walka początkowo zakończy się na korzyść «władcy». W żadnym z tych scenariuszy klamka jednak nie zapadnie. Ostateczne decyzje zostaną podjęte dopiero na przełomie roku oraz w styczniu 2021.

Zgodnie z innym wariantem wodzowie, ojcowie i przywódcy mogą doskonale zdać test na wytrzymałość, udowadniając swoje kompetencje. W optymalnym przypadku będą dostatecznie silni, aby zachować się fair wobec napastników czy «przegranych». W ten sposób położą podwaliny pod pokojową przyszłość.

 

Decyzje i strategia działania


Na poziomie indywidualnym sporo osób będzie musiało podjąć decyzje dotyczące swoich celów i dalszej strategii działania. Generalnie trzeba zobaczyć, w co tak naprawdę warto się angażować, gdzie są granice naszych możliwości, co przerasta nasze siły i kompetencje. Niewykluczone, że pożegnamy się z czymś, co kiedyś było dla nas ważne, lecz straciło już znaczenie. Najlepiej, gdybyście w takiej sytuacji mogli zareagować nie tylko impulsywnie i instynktownie. Słuchajcie swojego rozumu, ale również serca.
Jeśli otworzycie się na te głosy, to dokonacie słusznego wyboru i znajdziecie właściwe rozwiązanie. Pamiętajcie jednak, że również w tym zakresie nie padnie jeszcze ostatnie słowo.

 

Związki, partnerstwa i wartości


Także we wszelkiego rodzaju związkach nastąpią ważne zmiany. Tutaj chodzi o rozziew między pragnieniem a realiami. W efekcie wyraźnie zobaczymy, na ile możemy urzeczywistnić swoje wizje i ideały, a gdzie trzeba pogodzić się z twardą rzeczywistością i wykorzystać ją najlepiej, jak się da.
Niewykluczone, że w zupełnie nowym, pełniejszym świetle ujrzymy wydarzenia i doświadczenia ze stycznia oraz procesy, jakie te za sobą pociągnęły. W tych kwestiach warto wyjaśnić fakty i okoliczności oraz zadać sobie pytanie, na ile wywiązaliśmy się ze zobowiązań i umów. Dzięki temu stworzymy solidne podstawy dla podjęcia dalszych działań.

Na zbiorowym poziomie w centrum uwagi znajdą się kwestie dotyczące dyplomacji, międzynarodowych
i instytucjonalnych stosunków. Również w kontekście wartości chodzi o zrewidowanie i dokonanie oglądu sytuacji oraz odróżnienie pobożnych życzeń od fikcji. Na pierwszy plan wysuną się konkretne fakty, temat «realnych» wartości, zrównoważonego rozwoju, ekologii, klimatu oraz środowiska naturalnego.

 

Poprawki, renegocjacje, spojrzenie wstecz


14.10 Merkury, patrząc z perspektyw Ziemi, zatrzyma się, a następnie przejdzie do ruchu wstecznego, który potrwa do 3.11. Dlatego naszą uwagę przykują głównie sprawy z przeszłości. W efekcie czas sprzyja m.in. ponownemu podjęciu starych negocjacji oraz zrewidowaniu podpisanych umów. Niewykluczone, że na jaw wyjdą zapomniane albo pominięte informacje, które rzucą zupełnie nowe światło na wcześniejsze doświadczenia. Do nowych kontaktów i informacji lepiej podchodzić z rozwagą. Najczęściej będą one zabarwione obrazami i doświadczeniami z przeszłości. Liczcie się z możliwością wystąpienia błędów, pomyłek, nieporozumień.

 

Tydzień w szczególe


Tydzień rozpocznie się dość spokojnie, ale to tylko cisza przed burzą. W PONIEDZIAŁEK warto naładować akumulatory i dojść do siebie po doświadczeniach minionych dni. Zastanówcie się nad swoją aktualną sytuacją, ewentualnie porozmawiajcie o niej z innymi. Możecie też wykorzystać energię, żeby zrobić coś dobrego dla siebie i/lub innych, upiększyć lub poprawić swoje najbliższe otoczenie.

 

W polu napięć


We WTOREK sytuacja ulegnie zmianie. Teraz na pierwszy plan wysuną się codzienność i istniejące ograniczenia. Z drugiej strony wzrośnie napięcie, a naszą uwagę przykuje to, co jest nie tak, co odbieramy jako niesprawiedliwe lub niedoskonałe.


Od ŚRODY w centrum zainteresowania znajdą się tematy opisane na wstępie. Jednocześnie tego dnia Merkury „zatrzyma się” a następnie przejdzie w retrogradację. Teraz możemy mieć problem z logicznym myśleniem, będą nas rozpraszać niezałatwione sprawy i otwarte kwestie. Spróbujcie zatrzymać się na chwilę i zastanowić się nad wszystkim, co już od dłuższego czasu upomina się o Waszą uwagę. Świadomie stwórzcie sobie wentyle, które pozwolą Wam rozładować silne napięcie.

 

Nów w Wadze


W CZWARTEK i w PIĄTEK trzeba będzie przejść do rzeczy. Teraz wzrośnie potrzeba kontaktów, spotkań oraz rozmów. Prawdopodobnie naszą uwagę przykują kwestie prawa, sprawiedliwości, a także władzy
i bezsilności w związkach. Warto przyjrzeć się swoim zamiarom, zweryfikować własną rolę oraz zachowanie i odważnie stawić czoło wszystkim kwestiom, które zwykle pomijamy, tłumimy bądź ukrywamy. Niewykluczone, że ponownie znajdziemy się w polu napięć. Na nowo rozgorzeją stare konflikty, do głosu dojdą frustracje, lęki oraz urazy. Spróbujcie zachować równowagę między potrzebą pośredniczenia albo odpuszczania dla świętego spokoju, a skłonnością do walki o własne lub cudze interesy przy pomocy wszelkich możliwych środków, ewentualnie – niepotrzebnego prowokowania innych.
W piątek (21:31) nastąpi nów. Ten wieczór dostarczy nam ważnych impulsów do dalszego działania. Dlatego wygospodarujcie trochę czasu, żeby przemyśleć, w co chcecie zaangażować swoje siły. Wasz wybór będzie miał długofalowe konsekwencje.

 

W polu napięć – 2 cz.


WEEKEND przyniesie kontynuację procesów minionych dni. Wysoka intensywność emocjonalna oraz podatność na zranienie sprawią, że łatwo zaleją nas fale namiętności i otworzą przez nami czeluść psychiki. Jeśli zdołacie zachować spokój, to zyskacie sporo ciekawych informacji na temat siebie i świata.
W kontaktach, a nawet w konfliktach z innymi bądźcie zdecydowani, ale również uczciwi, wtedy spotkania okażą się nad wyraz owocne i konstruktywne dla dalszego biegu wypadków. Gorzej, jeżeli górę wezmą emocje, uzależnienia albo dążenie do władzy. Wtedy trzeba liczyć się z – mówiąc dyplomatycznie – nieprzyjemnymi, a nawet destrukcyjnymi scenariuszami. Znowu będziemy w polu napięć.

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »