W drodze ku nowemu 22. – 28.2.2021

Zamieszczony przez dnia Lut 21, 2021

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: w drodze ku nowemu – zrozumienie i porozumienie, pożegnać stare wyobrażenia, omówić nowe pomysły oraz ideały, znaleźć sprzymierzeńców / rzeczowa, pragmatyczna postawa pozwoli pokonać wszelkie przeszkody

 

Ogólnie pod względem astrologicznym ten tydzień zapowiada dalsze uspokojenie, odprężenie i ocieplenie. Chociaż większość energii wskazuje na progres, nowe szanse i rozwiązania, to jednak możliwe są bardzo różne scenariusze zdarzeń.

Coraz bardziej nasili się tęsknota za pokojem, wspólnotą oraz więzią z innymi ludźmi. Jednocześnie wzrośnie gotowość do empatii, łatwiej wczujemy się w położenie drugiej osoby, weźmiemy pod uwagę jej potrzeby i dostosujemy się do nich.
Dodatkowo otwartość na kreatywne pomysły i nietuzinkowe rozwiązania pozwoli nam poeksperymentować z niekonwencjonalnymi zachowaniami i możliwościami. Jesteśmy w drodze ku nowemu! Wszyscy, którzy świadomie wykorzystają te energie jako zasoby, mogą dokonać w swoim życiu istotnych zmian.
Otwórzcie się na inspirację! Spadek napięcia i wzrost wrażliwości mogą jednak stworzyć więcej przestrzeni dla sił i uczuć, które w minionych tygodniach były tłumione lub frustrowane. Przede wszystkim tam, gdzie nadzieje i oczekiwania nie spełnią się, dadzą o sobie znać zgorzknienie i nienawiść. Wówczas może dojść do potencjalnie nieprzyjemnych, a nawet niebezpiecznych sytuacji.

Wciąż silna jest skłonność do ostrożności i roztropności, zwłaszcza jeśli chodzi o podjęcie konkretnych działań albo osiągnięcie celu. Takie podejście może frustrować osoby, które lubią szybkie tempo. Z drugiej strony pozwoli ono w rzetelny sposób wykonać zadanie i dopracować szczegóły, a w efekcie szybciej dotrzeć do celu. Jeśli rzecz dotyczy Was osobiście, to bądźcie wytrwali! Nie odstępujcie od swoich zamiarów i celów, ale też uzbrójcie się w cierpliwość, a w razie potrzeby nie wahajcie się pójść okrężną drogą.

 

W drodze ku nowemu


Merkury, który właśnie „ruszył do przodu”, będzie sprzyjał sensownemu uporządkowaniu zebranych przez ostatnie trzy tygodnie informacji. W nowym świetle ujrzymy też wszelkie dokonane w tym czasie modyfikacje i wyjaśnienia. Jednocześnie stanie się jasne, gdzie zostały popełnione błędy.
Głównie w dziedzinie komunikacji, mediów, w oświacie, handlu i transporcie łatwiej będzie skorygować pomyłki i planować przyszłość. Wykorzystajcie okazję, żeby porozmawiać z innymi. Jeśli będziecie otwarci na nowe wizje i kreatywne pomysły, ale nie stracicie z oczu realiów, to istnieją szanse na konstruktywne uzgodnienia, umowy czy rozwiązania. Pamiętajcie, jesteśmy w drodze ku nowemu!

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK w centrum uwagi znajdą się rozmaite uczucia oraz wrażliwość emocjonalna. Teraz znacząco wzrośnie potrzeba bliskości, przynależności i rodziny. Prawdopodobnie do głosu dojdą też dotychczas kontrolowane albo zaniedbane emocje. Warto poświęcić chwilę swojej psyche, emocjonalnym doświadczeniom i potrzebom. Spotkajcie się z ludźmi, których lubicie, pozwólcie sobie na coś, co Was wzmacnia i ma na Was korzystny wpływ, świadomie zadbajcie też o zaspokojenie swoich potrzeb. Czas nie sprzyja działaniom o charakterze dynamicznym, konfrontacjom ani projektom wymagającym wewnętrznego dystansu.

W ŚRODĘ rano szybko poczujemy się sprowokowani, zmanipulowani albo kontrolowani. W efekcie zareagujemy uporem bądź przekorą, stawimy opór lub będziemy testować granice innych ludzi. Dlatego częściej niż zwykle może dochodzić do mniej lub bardziej otwartej walki o władzę. W trakcie dnia wzrośnie jednak potrzeba aktywnego działania i chętnie zrobimy coś, co sprawia nam frajdę. Najlepiej poszukajcie takiej formy aktywności, która pozwoli Wam wyrazić silne, napierające energie. Doskonale nadadzą się do tego działania o kreatywnym, artystycznym charakterze oraz aktywność muzyczna.

CZWARTEK i PIĄTEK stoją pod znakiem potrzeby wolności i samorealizacji. Teraz wyraźnie zaznaczy się potrzeba nieskrępowanej realizacji własnych pomysłów, a także gotowość do konfrontacji i rzucania innym wyzwań. Jeśli nastąpi to w luźny, otwarty, niezobowiązujący sposób, w formie zabawy, z zachowaniem szacunku wobec drugiego człowieka i jego granic, to nawet najbardziej burzliwe dyskusje okażą się konstruktywne i dostarczą nam ważnych informacji.
Oba dni sprzyjają również poruszeniu istotnych tematów, które wypłynęły na jaw w ostatnich tygodniach. Odważnie rozmawiajcie o tym, co Was porusza, ale bądźcie też gotowi uwzględnić pomysły, których do tej pory nie braliście pod uwagę. Prawdopodobnie dostrzeżecie wtedy zaskakujące, kreatywne rozwiązania.

 

Imaginarium kontra codzienność


W trakcie WEEKENDU atmosfera zrobi się bardziej poważna i rzeczowa, dadzą o sobie znać odczuwane obecnie tęsknoty i duża wrażliwość. W SOBOTĘ rano o 9.17 nastąpi pełnia. Teraz mamy szansę zrozumieć wydarzenia minionych dwóch tygodni.
Również NIEDZIELA sprzyja ocenie aktualnej sytuacji. Bądźcie gotowi zobaczyć rzeczywistość taką, jaka jest i nawet jeśli sprawy nie pójdą po Waszej myśli, obiektywnie przedstawcie własne stanowisko. Wówczas możecie poruszyć najtrudniejsze tematy i uzyskać zrozumienie lub wsparcie. Niewykluczone, że znajdziecie też nieoczekiwanych sprzymierzeńców dla swoich planów. Z jakości czasu skorzystają prace porządkowe, aktywność służąca przyrodzie lub zdrowiu.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2021 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »