W drodze do nowego świata 8. – 14.2.2021

Zamieszczony przez dnia lut 7, 2021

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: w drodze do nowego świata – wyciągnąć lekcję
z przeszłości / rozmowy i negocjacje / stare wyobrażenia plus niekonwencjonalne pomysły / przedyskutować informacje, wizje oraz inspiracje / otwartość i kreatywność opłacą się

 

Ten tydzień stoi pod znakiem komunikacji i rozmów. Napięcia, które dominowały przez długi czas, powoli zaczną opadać i stopniowo wkroczymy w spokojniejszą fazę. Dlatego to korzystna pora na uzyskanie jasnego obrazu sytuacji. Warto zobaczyć, co tak naprawdę zaszło i przetrawić minione doświadczenia.

Jednocześnie w drodze do nowego świata znowu przyjdzie nam podjąć ważne decyzje. Przede wszystkim chodzi o społeczne, etyczne i polityczne przekonania, ale również o osobiste podejście do aktualnych wyzwań. Na pierwszy plan wysuną się ideologie, założenia, koncepcje i utrwalone wyobrażenia na temat tego, co jest do zrobienia, a czego można zaniechać. W tym względzie nie zabraknie nam kreatywnych, innowacyjnych pomysłów ani teorii na temat nowych możliwości. To samo dotyczy wartości oraz modeli społecznych. Jednak gotowość do zbadania nieznanych obszarów, podejmowania konkretnych działań czy dokonywania zmian będzie dosyć ograniczona.
Poza tym istnieje bardzo silna tendencja do patrzenia na to co nowe, interpretowania ciekawych pomysłów, opcji i możliwości przez pryzmat starych doświadczeń, uwarunkowań bądź poglądów (retrograd Merkurego). Do tej sytuacji doskonale pasuje biblijna metafora o nowym winie w starych bukłakach
(Mt 9,17). Dlatego wiele koncepcji i wniosków, jakie się pojawią, może być dość niekonwencjonalnych czy ekstrawaganckich, ale nie doprowadzi nas jeszcze do celu.

 

Burzliwe dyskusje


Zważywszy silnie zarysowaną teraz odmienność postaw oraz związane z nimi sprzeczne wnioski czy sformułowania, trzeba liczyć się z nieporozumieniami i gwałtownymi dyskusjami dotyczącymi «właściwego» podejścia do wyzwań, jakie generuje aktualna sytuacja. Jeśli w takiej chwili zainteresowani będą uparcie trwać przy swoim stanowisku, to nastąpi eskalacja konfliktu albo blokada. Jednak tam, gdzie pojawi się gotowość wyjrzenia poza czubek własnego nosa, będziemy rzeczowi, przynajmniej weźmiemy pod uwagę inne punkty widzenia i potraktujemy krytyczne uwagi jako okazję do skorygowania własnych pomysłów czy wyobrażeń, możemy przeprowadzić owocne dyskusje, które przyniosą pożyteczne rezultaty. Ale nie oczekujcie, że znalezione rozwiązania zostaną natychmiast wcielone w życie.

Nadal istnieje duże prawdopodobieństwo pomyłek podczas przekazywania informacji i wyciągania wniosków . Poza tym dziwna opieszałość i powściągliwość, jeśli idzie o prawdziwe zmiany albo rozstanie ze starymi nawykami czy (rzekomymi) pewnikami, odwlecze konkretne działania i skuteczną realizację planów. Dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość. Prawdopodobnie nadchodzący tydzień rzuci jednak światło na wiele spraw. Jakość czasu sprzyja burzom mózgów, szukaniu nowych możliwości i podejmowaniu pierwszych eksperymentów.

 

Starzy znajomi


W ciągu tygodnia coraz bardziej ujawnią się korzyści wynikające z rozważnego, pragmatycznego, opanowanego podejścia do życia. Wszyscy, którzy wykażą się spokojem, cierpliwością i wytrwałością,
jak w przyrodzie pozwolą sprawom wzrastać i dojrzewać w swoim tempie, nie będą nikogo naciskać ani ponaglać, stopniowo poczują twardy grunt pod stopami i zobaczą, że powoli, lecz systematycznie zmierzają do celu.

Zgodnie z innym odpowiednikiem czas sprzyja również odnowieniu starych znajomości i kontaktów, spotkaniom z przyjaciółmi, szukaniu sojuszników i omówieniu z nimi nowych pomysłów. Jeżeli zdołacie porozmawiać z drugim człowiekiem bez uprzedzeń, jak równy z równym, to wiele może się wydarzyć.
W związkach, a także jeśli idzie o umowy i wcześniejsze ustalenia, w trakcie tygodnia nastąpi nieoczekiwany zwrot. Nagłe zbliżenia i porozumienia są równie możliwe, co rozstania.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i WTOREK dominować będą ostrożność i powściągliwość. Teraz wzrośnie potrzeba wyjaśnienia sytuacji, bezpieczeństwa oraz kontroli. Warto coś uporządkować w swoim życiu. Spójrzcie wstecz na to, co ostatnio zaszło, a także podsumujcie wydarzenia minionego miesiąca. Zadajcie sobie pytanie: co z nich wyrosło i czego się nauczyliście. Skoncentrujcie uwagę na tym, co dojrzało albo co jest istotne i bądźcie gotowi pożegnać wszystko, co straciło już aktualność albo rację bytu. Czas sprzyja również porządkom – w domu, w biurze lub we własnym wnętrzu.

 

W drodze do nowego świata


W ŚRODĘ atmosfera ulegnie zmianie. Teraz poczujemy potrzebę kontaktów i rozmów. Tego dnia mogą jednak wyraźnie zaznaczyć się istniejące przeciwności i sprzeczności. Wzrośnie też skłonność do prowokowania innych i wywoływania burzliwych polemik. Będziemy uparcie trwać przy własnym zdaniu, dlatego nawet otwarte rozmowy szybko przejdą w gwałtowne potyczki słowne. Jeśli nie boicie się takiej konfrontacji, poważnie potraktujecie drugą stronę, będziecie otwarci i uczciwi, to możecie teraz zyskać wiele ważnych informacji. Prawdopodobnie uda się też wyjaśnić jakiś stary konflikt i znaleźć wspólny mianownik.

 

Czas Wodnika


CZWARTEK przyniesie przesilenie i zmianę trendów. Nasz wzrok powoli skieruje się w przyszłość, bardziej optymistycznie spojrzymy na świat, wzrośnie też skłonność do uwzględnienia nowych możliwości.
Wieczorem (20.05) nastąpi nów, który dostarczy nam niebanalnych impulsów do działania.
Przede wszystkim w relacjach, ale również w sferze gospodarki, finansów oraz polityki nastąpią istotne zmiany i zapadną ważne decyzje. Niezależnie od tego, czy chodzi o coś spektakularnego, czy o błahostkę, efekt wydarzeń tego dnia może mieć istotny wpływ na dalszy obrót spraw. Powściągnijcie skłonność do nadgorliwości i pochopnych osądów. Dopiero za dwa tygodnie zobaczymy, o co tak naprawdę chodzi.

W PIĄTEK do głosu dojdzie tęsknota za piękniejszym, lepszym światem. Jednocześnie tego dnia i podczas WEEKENDU wzrosną wrażliwość, podatność na zranienie, potrzeba miłości i więzi. Wewnętrzny napęd do działania będzie mocno ograniczony. Jakości czasu odpowiadają doświadczenia głębokiej empatii albo ból świata, prace związane z humanistycznymi ideałami, kreatywne, twórcze wizje. Nie bierzcie na siebie zbyt wiele. Najlepiej poświęćcie na wszystko, co zamierzacie zrobić, więcej czasu niż zwykle, dajcie odpocząć swojej duszy, oddajcie się marzeniom, medytujcie albo muzykujcie. To również dobra pora na kontakt z naturą.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2021 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »