Victor Orban, Philipp Hildebrand i Christian Wulff a zaćmienia

Zamieszczony przez dnia Sty 6, 2012

Astrologiczny wątek w nowym roku postanowiłam rozpocząć od trzech – mam nadzieję dosyć ciekawych – przykładów wyładowań ubiegłorocznych zaćmień.

Życzę wszystkim astrologom, zwolennikom, miłośnikom oraz pasjonatom astrologii wnikliwych obserwacji i głębokich wglądów w 2012 roku!

Philipp HILDEBRAND, ur. 19.09.1963 w Bernie – prezes Szwajcarskiego Banku Narodowego. W grudniu 2011 roku wyszło na jaw, że jego żona, Kashya, zaledwie kilka dni przed powiązaniem franka z euro (które spowodowało dewaluację), sprzedała znaczną ilość szwajcarskiej waluty. Dzięki tej transakcji rodzina Hildebrandów zyskała ok. 50 tys. USD netto. Biorąc pod uwagę, że prezes banku narodowego zarabia rocznie równowartość 950 tys. USD, nie jest to kwota, dla której warto ryzykować dobre imię. Szwajcarski nadzór orzekł, że nie doszło do „insider trading”, czyli wykorzystania informacji poufnych, niemniej jednak Hildebrand znalazł się pod obstrzałem.
Zaćmienie Słońca 1.7.2012 w koniunkcji z Księżycem radix w 10° Raka w horoskopie Hildebranda.

Christian WULFF, ur. 19 czerwca 1959 w Osnabrück (5.28, źródło: Meridian). W połowie grudnia ujawniono, że małżeństwo Wulffów uzyskało w 2008 roku od zaprzyjaźnionej żony biznesmena Egona Geerkensa, pożyczkę w wysokości pół miliona euro z rocznym oprocentowaniem wynoszącym 4%. Pieniądze miały zostać przeznaczone na zakup domu.
Okazało się również, że prezydent wraz z małżonką wielokrotnie korzystał z zagranicznych urlopów na koszt znajomych biznesmenów. Czy złamał w ten sposób przepisy dolnosaksońskiej ustawy o ministrach, rozstrzygnie parlament.
Zaćmienie Słońca 25.12.2011 r. w koniunkcji z Księżycem radix w 3°54 Strzelca (grafika obok).

Księżyc w horoskopie mężczyzny symbolizuje m.in. żonę, typ partnerki, z którą mężczyzna czuje się dobrze; poczucie troski i doznawania matczynej opieki ze strony kobiety, Rak: dom; znak Strzelca: zagranicę. W tym radiksie prezydenta Niemiec Luna jest również władcą AC oraz 2. domu (środki finansowe).


Viktor ORBAN, ur. 31.05.1963 (14.00 źródło: asztrologia.blog.hu) w Székesfehérvárze – premier Węgier podjął w ostatnim czasie szereg mniej lub bardziej kontrowersyjnych decyzji: znacjonalizował fundusze emerytalne, zamroził kurs franka dla spłacających raty, opodatkował śmieciową żywność, podniósł VAT do poziomu najwyższej stawki w Unii. 1 stycznia 2012 roku weszła w życie nowa konstytucja Węgier. Wraz z pomniejszymi ustawami zatwierdzonymi przez parlament pod koniec roku praktycznie likwiduje ona system kontroli i równowagi między trzema gałęziami władzy, zwiększając uprawnienia rządu i rządzącej partii (obecnie Fidesz, na czele której stoi Orban).

Zagraniczni komentatorzy piszą o pojawieniu się „reakcyjnej duszy”, faszystowskich pomrukach na Węgrzech i deficycie demokracji. Wg dziennikarza „Corriere della Sera”: „w Budapeszcie zabiją dzwony, zwiastując śmierć demokracji i Europy: demokracji europejskiej”. (GW)

Zaćmienie 1.6.2011 (11°02 Bliźniąt) w koniunkcji ze Słońcem radix (9°21 Bliźniąt) w kwadraturze do Plutona radix (grafika obok). Słońce sygnifikuje ego oraz wolę, Pluton – ideologię, rozpad, zarówno to, co zamierza zniweczyć, jak i to, nad czym zamierza przejąć kontrolę; w kwadraturze do Słońca wskazuje na zapędy dyktatorskie, stosowanie środków przymusu, wywieranie presji.

P.S. We wpisie Nów w znaku Wagi pisałam, że „Osoby, które mają w swoim horoskopie Słońce w 4° Wagi, czeka intensywny i raczej niespokojny rok (np. gwałtowne zmiany, problemy zdrowotne, interwencje losu)”, wśród wymienionych znalazł się m.in. Josef ŠKVORECKÝ – ten jeden z najwybitniejszych pisarzy czeskich,tłumacz literatury i wydawca zmarł 3 stycznia 2012 roku w Toronto.

Zdjęcie: C & ©: Guillaume Blanchard; © 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »