Uwolnienie vs. Przywiązanie 28.10. – 3.11.2019

Zamieszczony przez dnia Paź 27, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: uwolnienie vs. przywiązanie / zryw / nowe perspektywy i informacje / wolność i-albo wiążące zobowiązana / skorygować i poprawić ustalenia oraz umowy / wyciągnąć wnioski
i ponieść konsekwencje

 

Nadchodzący tydzień przyniesie kolejne punkty zwrotne i ważne impulsy do działania. Teraz z jednej strony poczujemy potrzebę jasnych, wiążących ustaleń, z drugiej – wzrośnie dążenie do niezależności i wolności. Bardziej niż zwykle zechcemy zgłębić jakiś temat, sondując przy tym granice możliwości. W takim polu napięć zrealizują się bardzo różne scenariusze zdarzeń.

 

Przywiązanie vs. uwolnienie


Na poziomie osobistym, społecznym i politycznym zaostrzą się konflikty między tymi, którzy pragną bezpieczeństwa i lojalności, a tymi, którzy domagają się swobód, między osobami, które za wszelką cenę chcą utrzymać lub przejąć kontrolę nad sytuacją oraz tymi, które występują z otwartym buntem. Pierwsza grupa może wstrzymywać, utrudniać lub odmawiać czegoś, druga będzie postrzegana jako zdrajcy lub ludzie psujący zabawę. Takiego scenariusza możemy oczekiwać wszędzie tam, gdzie o zachowaniu zainteresowanych decydują lęki czy utrwalone wyobrażenia i koncepcje, co jest słuszne i ważne.
Uran z Byka znajdzie się naprzeciwko nowiu w Skorpionie – zatem intensywność i przywiązanie kontra uwolnienie. Czas na małą rewolucję!

Zupełnie inne wydarzenia nastąpią tam, gdzie zaangażowani będą wyraźnie bronić swoich wartości i zasad, jednak w odniesieniu do konkretnych szczegółów i realizacji pozostaną elastyczni, otwarci oraz będą gotowi wziąć pod uwagę niebanalne, kreatywne rozwiązania.

Jeśli rozwiążemy konflikty i napięcia w sposób uczciwy i po partnersku, to zostanie osiągnięty istotny przełom i kompromis możliwy do zaakceptowania przez wszystkich zainteresowanych. Czasami w takich przypadkach będziemy musieli dokonać wyboru między różnymi opcjami, początkowo nie wiedząc dokładnie, jakie przyniesie to konsekwencje.
Jeżeli sami znajdziecie się w takiej sytuacji, to bądźcie wobec siebie absolutnie szczerzy, okażcie gotowość podjęcia wiążących zobowiązań oraz ustalcie stosowne priorytety. Pora na uwolnienie się od starych wyobrażeń – bądźcie otwarci na eksperymenty i niekonwencjonalne pomysły. Jeśli uszanujecie reakcje, zachowanie i priorytety drugiej strony, która ma odmienne zdanie, to istnieją spore szanse na długofalowe, owocne i konstruktywne rezultaty.

 

Czas na korektę


31 października Merkury, patrząc z perspektywy Ziemi, przejdzie do ruchu wstecznego. Jego retrogradacja potrwa do 20 listopada. Jak zawsze w takim czasie istnieje wyraźnie większe niebezpieczeństwo nieporozumień i uciążliwych błędów, przede wszystkim w informacji, komunikacji, handlu i transporcie.

Dlatego podczas ważnych rozmów czy negocjacji zachowajcie szczególną ostrożność. Lepiej zapytajcie o coś dwa razy, aby mieć pewność, że wszystko jest jasne. Jednocześnie ten okres sprzyja zrewidowaniu i skorygowaniu istniejących już planów, podpisanych umów, zebranych informacji, przeprowadzonych kwerend i dokonanych wypowiedzi. W mediach, handlu, podróżach i transporcie wyjdą na jaw i zostaną usunięte popełnione wcześniej błędy. Lepiej jednak wstrzymać się z inicjowaniem nowych projektów, podpisywaniem nowych umów i dokonywaniem ważnych ustaleń. Poza tym warto teraz zachować szczególną ostrożność przy podłączaniu nowych urządzeń.

 

Tydzień w szczególe


Początek tygodnia przyniesie nam istne fajerwerki pomysłów oraz informacji. Trzeba jednak liczyć się z nagłymi wydarzeniami i zwrotami akcji. W PONIEDZIAŁEK wczesnym rankiem (o 4:38) nastąpi nów. Połączenie Księżyca ze Słońcem w Skorpionie skłoni nas do koncentracji na tym, co najważniejsze. Jednocześnie da o sobie znać opisane na wstępie napięcie między potrzebą dotarcia do sedna sprawy i podjęcia wiążących zobowiązań, a pozbycia się ograniczeń. Pora na uwolnienie! Jeśli poświęcicie dostatecznie dużo czasu, żeby poznać głębsze motywy swojego zachowania i swoje prawdziwe zamiary, to możecie teraz sporo zrozumieć. Impulsy, jakie napłyną tego dnia, skrywają w sobie potencjał umożliwiający dokonanie długofalowych, trwałych zmian!
Koniunkcja Słońca z Uranem miała miejsce 23 kwietnia. Zapewne osoby urodzone w okolicach tego dnia już doświadczyły jakiejś życiowej turbulencji. Rzecz dotyczy też wszystkich horoskopów z obsadą 2-5 Byka, Skorpiona, Lwa i Wodnika. Cdn.

We WTOREK warto porozmawiać z przyjaciółmi i znajomymi o wydarzeniach minionych dni. Jeśli będziecie szczerzy i wierni temu, co w głębi duszy ma dla Was duże znaczenie, to spotkacie się ze zrozumieniem. Niewykluczone, że uzyskacie także wsparcie dla swoich działań. Czas sprzyja też dociekaniom i zbieraniu informacji. Nie pora na small talk czy pustą paplaninę.

 

Spowolnienie…


W ŚRODĘ i CZWARTEK zrobi się bardziej dynamicznie. Prawdopodobnie wzrośnie potrzeba fizycznej i duchowej aktywności, gotowość wyjścia innym naprzeciw. Dodatkowo chętnie porozmawiamy teraz na najróżniejsze tematy. Przede wszystkim w środę wykorzystajcie okazję, aby wyjaśnić otwarte kwestie. Niewykluczone, że zrozumiecie coś bardzo ważnego.
W czwartek Merkury „zatrzyma się”, aby przejść do ruchu wstecznego. W efekcie procesy myślowe mogą ulec spowolnieniu i będzie nam trudno wyrazić jakiś pomysł w odpowiednich słowach. Jednocześnie chętnie zanurzymy się w fantastycznych krainach albo będziemy szerzyć podszyte ideologią koncepcje. Tak czy owak, łatwo stracimy odniesienie do konkretnej rzeczywistości.
Pozwólcie się zainspirować i pobudzić, nie wyciągajcie jednak przedwczesnych wniosków. Dopiero za kilka tygodni będzie można jednoznacznie odróżnić prawdę od fikcji, wizję od iluzji. Liczcie się z możliwością wystąpienia niejasności i nieporozumień.

W PIĄTEK i w SOBOTĘ wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa, porządku, struktury, jasnych reguł i ustaleń. Warto teraz intensywnie zająć się aktualną sytuacją. Zobaczmy, co jest O.K., a co straciło już rację bytu i znaczenie. To dobra pora na usunięcie niepotrzebnych obciążeń, przestarzałych nawyków i lęków. Z jakości czasu skorzystają też wszelkie prace porządkowe. Uważajcie na skłonność do kierowania się potrzebą kontroli, poczuciem bezsilności albo utrwalonymi wyobrażeniami, jak coś powinno wyglądać. W ten sposób możecie stracić twardy grunt pod stopami.

W NIEDZIELĘ po południu astrologiczne niebo rozpogodzi się! Poczujemy chęć działania i z łatwością otwarcie podyskutujemy na każdy temat. Wykorzystajcie okazję, żeby zorganizować coś wspólnie z przyjaciółmi. Jeśli będziecie gotowi rzeczowo i obiektywnie porozmawiać o swoich pragnieniach, to nadarzy się możliwość, aby wyjaśnić w związkach nieporozumienia czy jakąś nieprzetrawioną sprawę.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »