Uwierzyć, nie tracąc gruntu pod stopami 9. – 15.3.2020

Zamieszczony przez dnia Mar 8, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: uwierzyć, nie tracąc gruntu pod stopami / przejście do kolejnej fazy / ważne spostrzeżenia i nowe perspektywy / wykorzystać informacje i uzyskać jasny obraz sytuacji / poszukać realnych rozwiązań

 

Po okresie, który dla wielu osób nie był łatwy, w końcu ujrzymy światełko w tunelu. Z astrologicznego punktu widzenia ostatnie tygodnie zostały zdominowane przez trudne konfiguracje planetarne, te zastąpią teraz układy pozwalające na rozładowanie napięcia i rozwiązanie wielu problemów.

Ogólnie zapanują powściągliwe i dość ostrożne nastroje. Brak dynamicznych energii sprawi, że skłonność do aktywnego działania i organizowania czegoś będzie mocno ograniczona. Zamiast tego obowiązuje dewiza: uwierzyć, odczekać, wytrzymać i zobaczyć, jak potoczą się sprawy. Przystąpimy do działania tylko wtedy, jeśli faktycznie zaistnieje taka konieczność. Dlatego czas nie sprzyja projektom, które wymagają mobilizacji, inicjatywy, siły woli i asertywności. Tego rodzaju przedsięwzięcia lepiej przesunąć na ostatni tydzień marca.

 

Szanse i ciekawe okazje


Najbliższy tydzień przyniesie nam jednak sporo korzyści i możliwości. To dobra pora, żeby dokonać oceny panujących realiów, w spokoju przyjrzeć się tematom, wydarzeniom i doświadczeniom minionych tygodni. Poświęćcie odpowiednio dużo czasu, żeby sprawdzić fakty i powoli zacznijcie planować dalszą strategię działania.
Jeśli macie jasny obraz własnej sytuacji, jeśli wiecie, czego chcecie, co jest dla Was ważne, to istnieją szanse, że dostaniecie teraz wsparcie lub znajdziecie sojuszników, którzy Wam pomogą. Wtedy od końca marca możecie z nową odwagą i siłą wziąć sprawy w swoje ręce.

Sytuacja zrobi się bardzo trudna tylko wówczas, jeżeli górę wezmą głęboko zakorzenione, stare lęki i przekonania, zapragniemy działać za wszelką cenę, pochopnie i z nadmierną gorliwością albo odwrotnie – spróbujemy schować głowę w piasek, zawładnie nami fałszywy optymizm albo ślepa wiara. Nie dajcie się zdenerwować, zachowajcie równowagę między zdrowym rozsądkiem i pragmatyzmem a zaufaniem do własnej intuicji i swojego wewnętrznego przewodnika. Bądźcie też gotowi uwierzyć!

Rozładowanie napięcia, jakie teraz nastąpi, może jednak sprawić, że tematy, które dotychczas spychaliśmy na dalszy plan, które były wyparte lub stłumione nagle pojawią się jak nieproszeni goście. Niewykluczone, że dokładnie w chwili, kiedy zapanuje pozorny spokój, dojdą one do głosu w postaci gwałtownych incydentów, tak jak zapowiadałam w poprzednich tygodniach.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK i WTOREK stoją pod znakiem uważności i refleksji. Teraz na pierwszy plan wysuną się potrzeby ciała oraz sprawy dnia codziennego. Jednocześnie – głównie w poniedziałek – wzrośnie poziom wrażliwości, otwartość na to, co eteryczne oraz nienamacalne.

 

Uwierzyć, nie tracą gruntu pod stopami


W poniedziałek o 18:47 nastąpi pełnia. Wyznaczy ona punkt zwrotny w procesach zachodzących od 23,
a w niektórych przypadkach nawet od 2 lutego. Słońce utworzy koniunkcję z Neptunem w Rybach, a Księżyc znajdzie się w pragmatycznej i bojaźliwej Pannie. To spore wyzwanie! Pora zaufać Sile Wyższej, uwierzyć, nie tracąc gruntu pod stopami.
Warto wykorzystać ten czas na refleksję dotyczącą aktualnych zmian. Jeżeli zdołacie ze spokojem i uważnością przyjrzeć się procesom zachodzącym w Waszym wnętrzu, w Waszej psychice i w Waszym otoczeniu, to możecie sporo zrozumieć. Osoby zajmujące się duchowością mogą teraz skorzystać z ogromnej otwartości na inne wymiary. Macie szansę wyraźnie zobaczyć swoją dalszą drogę.

 

Komunikacyjne i umysłowe spowolnienie


We wtorek rano Merkury „stanie”, patrząc z perspektywy Ziemi, a następnie przejdzie do ruchu prostego.
W efekcie na początku tygodnia możemy mieć problem z logicznym myśleniem. Jednocześnie łatwo otworzymy się na informacje z innych poziomów. Dlatego do środy unikajcie pochopnych wniosków i decyzji dotyczących spraw praktycznych, konkretnych i organizacyjnych. Potraktujcie wszystko, co Was teraz spotka, jako metaforę, odbierzcie napływające informacje, ale nie oceniajcie ich, ani nie usiłujcie zrozumieć.
Od wtorkowego popołudnia nastrój ulegnie zmianie, naszą uwagę przykują sprawy dotyczące związków, wzrośnie potrzeba kontaktów i wymiany myśli.

W ŚRODĘ na pierwszy plan wysuną się relacje, dyskusje, umowy i kwestie prawne. Jeżeli otwarcie i bez uprzedzeń wyjdziemy innym naprzeciw, to możemy przeprowadzić bardzo owocne rozmowy. W wielu przypadkach uda się wyjaśnić stare sprawy i znaleźć nową płaszczyznę porozumienia.
Gorzej, jeśli górę wezmą przestarzałe koncepcje, ideologie, lęki, potrzeba sprawowania kontroli albo wyobrażenia dotyczące bezpieczeństwa. W takich przypadkach miejsce konstruktywnych rozwiązań zajmą trudności i problemy. Ewentualnie rozgorzeje walka o to „kto ma rację”. Do czwartkowego przedpołudnia może nastąpić kumulacja napięcia, a konflikty nabrzmieją. Ale niewykluczone, że w tym czasie zapadnie też ważna decyzja o długofalowych skutkach.

 

Od 10:28 Księżyc w Skorpionie


W CZWARTEK chodzi o to, aby określić swoją pozycję, zobaczyć, co tak naprawdę się liczy i w efekcie uwzględnić nowe rozwiązania. Dlatego reprezentujcie swoje stanowisko z rozwagą, bądźcie uważni i bezstronni, wtedy możecie wykorzystać nadarzające się okazje i zyskać zupełnie nową perspektywę.

W PIĄTEK emocje wyraźnie opadną. Tego dnia dadzą o sobie znać uczucia, potrzeba klarowności, zaufania i lojalności. Wykorzystajcie okazję, aby zbadać głębsze pokłady swojej psyche albo ukryte, pominięte aspekty jakiejś sprawy. Jeśli zdołacie zobaczyć rzeczy takimi, jakie są, będziecie absolutnie szczerzy wobec samych siebie, to sporo zrozumiecie. W ten sposób stworzycie też solidne podstawy do podjęcia dalszych działań i decyzji.

W SOBOTĘ około południa do głosu dojdą dynamiczne energie. Teraz zapragniemy spojrzeć do przodu, uwzględnić nowe cele i możliwości. Jednocześnie podczas WEEKENDU wzrośnie skłonność do patrzenia na rzeczywistość przez okulary własnego światopoglądu, ideologicznych i religijnych przekonań. Będziemy też bardziej skorzy do tego, aby idealizować lub potępiać pewne rzeczy. Powściągnijcie takie skłonności, zwłaszcza wtedy, jeżeli zdecydujecie się omówić z kimś otwartą kwestię lub to, co jest dla Was ważne. Jeśli jednak uświadomicie sobie własne ideały i uprzedzenia oraz zobaczycie je w szerszym kontekście, to możecie uzyskać bardzo ważne informacje. W NIEDZIELĘ zadbajcie przynajmniej o minimum ruchu.

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »