Uwaga – jesteśmy pod napięciem! 31.5. – 6.6.2021

Zamieszczony przez dnia Maj 30, 2021

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: uwaga – jesteśmy pod napięciem! / tyran i bojownik – konfrontacja / totalne zniszczenie / terroryzm i wandalizm / wizje, tęsknoty i nadzieje – nieporozumienia, lęki i frustracje / wypowiedzi, dyskusje, negocjacje / gra o władzę i bezsilność / rywalizacja o wpływy / jednoznaczna, zdecydowana postawa, szczerość i autentyczność pozwolą osiągnąć przełom

 

Nadchodzący tydzień postawi przed nami spore wyzwania, z wieloma nie będzie łatwo sobie poradzić. Uwaga – jesteśmy pod napięciem! Jednocześnie pojawią się jednak duże możliwości. Jeśli świadomie podejdziecie do zaistniałej sytuacji i wykorzystacie dostępny potencjał, to możecie teraz dużo wyjaśnić, stworzyć podstawy pod nowe porozumienie, a nawet osiągnąć przełom w ważnej sprawie.

Niewątpliwie najbliższy czas wielu osobom zaserwuje emocjonalny roller coaster. Liczcie się z gwałtownymi sytuacjami, które ulegną nasileniu pod koniec tygodnia. Wtedy czekają nas intensywne doświadczenia. Jedno jest pewne: nie będziemy się nudzić! Astrologiczne konfiguracje stworzą mieszankę lekkich chwil, radości ze wspólnego sondowania nowych opcji, a także kreatywnych, wizjonerskich pomysłów. Z drugiej strony rozbudzone zostaną lęki, agresja, potężne emocje oraz dążenie do tego, żeby coś osiągnąć. Dodatkowo retrogradujący Merkury nie ułatwi nam życia, sprzyjając nieporozumieniom i błędom. W efekcie dojdzie do wydarzeń, które trudno kontrolować i przewidzieć.

W optymalnym przypadku doświadczenia z tym związane wywrą pobudzający, inspirujący i ożywiający efekt, stworzą jasny obraz sytuacji i pozwolą nam zrozumieć przeszłość. Ale może też dojść do dramatycznych scen i krytycznych sytuacji. Te, w zależności od zachowania zainteresowanych mogą zaowocować niebezpiecznym rozwojem zdarzeń. Uwaga – jesteśmy pod napięciem!
W najlepszym położeniu będą wszyscy, którzy odważnie stawią czoło konfrontacjom i rozczarowaniom, ale również dostrzegą wynikające z nich możliwości. Osoby pragnące spokoju i harmonii powinny teraz zająć się zadaniami, w które są gotowe zaangażować się całym sobą.
Przede wszystkim nie wyciągajcie pochopnych wniosków. Wiele zachodzących procesów pozostaje pod silnym wpływem przeszłości. Rezultaty i skutki tego, co się teraz dzieje, będą widoczne dopiero za kilka tygodni. Wtedy też zdołamy podjąć dalsze działania.

 

NIEPOROZUMIENIA I ROZCZAROWANIA


Na konkretnym poziomie ważnych wydarzeń można spodziewać się głównie w dwóch sferach życia.
W dziedzinie komunikacji, sieci społecznościowych, mediów, oświaty, ruchu oraz podróży trzeba liczyć się z nieporozumieniami i niejasnościami. Bądźcie tutaj szczególnie uważni, jeśli idzie o kontakty z innymi albo planowanie i organizację. Upewnijcie się, że zostaliście dobrze zrozumiani i tak długo zadawajcie pytania, aż będziecie pewni, że Wasze wnioski są słuszne.

Poza tym to dobra pora na skorygowanie błędów minionych tygodni. Podczas prowadzonych negocjacji warto poruszyć kwestię zawiedzionych oczekiwań i wyjaśnić istniejące nieporozumienia. Jeśli zdołacie rzeczowo oraz obiektywnie przedstawić swoją pozycję i wrazić własne potrzeby, to jest szansa na przeprowadzenie bardzo konstruktywnych rozmów.
Warto też wrócić do starych, wizjonerskich projektów i stworzyć podstawy pod przyszłą współpracę. Poświęćcie wyżej opisanym dziedzinom dostatecznie dużo uwagi, liczcie się z uciążliwymi incydentami, rozczarowaniami, pomyłkami czy koniecznością nadłożenia drogi. Jeśli będziecie elastyczni i otwarci, to w końcu osiągniecie cel. Jakość czasu sprzyja również refleksji i medytacji. Natomiast nie jest to korzystna pora na rozpoczynanie projektów i zadań wymagających koncentracji oraz precyzji.

 

TYRAN I BOJOWNIK – KONFRONTACJA


Ważne wydarzenia nastąpią również w sprawach dotyczących rodziny, narodu, ojczyzny, domu, mieszkania i pożywienia. Tutaj nasunie się pytanie, w jakim imieniu i przy użyciu jakich środków możemy forsować własne zdanie, roszczenia i potrzeby. W efekcie pojawią się uparte, prowokacyjne zachowania, próby manipulacji, groźby, wymuszenia, jak również bezwolna uległość czy syndrom ofiary.
Przede wszystkim tam, gdzie do głosu dojdą osobiste urazy, nieczyste motywy, stare waśnie albo doświadczenia zdrady, napięcia mogą eskalować, przynosząc destrukcyjne skutki. W sobotę zaostrzy się konflikt na linii tyran i bojownik. Zostaną uwolnione potężne energie, które mogą doprowadzić do zniszczenia.
Zgodnie z innym odpowiednikiem może też dojść do przełomu we wzajemnych relacjach i zostanie osiągnięte porozumienie dotyczące dalszej współpracy. To ostatnie uda się przede wszystkim wtedy, jeżeli zainteresowani odważnie stawią czoło odczuwanym napięciom i silnym uczuciom, a także będą uczciwie przestrzegać reguł gry.

 

KONFLIKTY, PRZEMOC, ZNISZCZENIE


Globalnie może dojść do intensywnych konfliktów, gwałtownych i dramatycznych zmian. Przede wszystkim będą one związane ze specyfiką narodową, «siłą ludu», ale także ruchami populistycznymi, narodowymi oraz reżimami autorytarnymi.
Na poziomie indywidualnym również nie unikniemy emocjonalnych wyładowań. W nadchodzącym tygodniu będziemy wyjątkowo podatni na zranienie. Przede wszystkim, jeśli idzie o osobiste wartości i pragnienia, pozorne błahostki mogą wywołać agresywne reakcje, złość, strach, poczucie bezsilności czy panikę. Szczególnie dotyczy to zodiakalnych Baranów, Raków i Skorpionów. Również właściciele horoskopów z obsadą trzeciego dekanatu Wagi i Koziorożca nie pozostaną teraz obojętni. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, to zachowajcie spokój, bądźcie rzeczowi i zdecydowani. Zadbajcie też o odpowiednią dawkę ruchu na świeżym powietrzu. Doskonałym wentylem dla nagromadzonych energii będzie praca w domu czy ogrodzie.

 

TYDZIEŃ W SZCZEGÓLE


Początek tygodnia zapowiada się dość przyjemnie. W PONIEDZIAŁEK i WTOREK będziemy odczuwać potrzebę kontaktów i rozmów z przyjaciółmi oraz osobami o podobnych zapatrywaniach. Wykorzystajcie okazję, żeby podyskutować z innymi o swoich pomysłach, pragnieniach i wizjach. Istnieją spore szanse, że znajdziecie sojuszników i pomocników. Czas sprzyja też ponownemu omówieniu tego, co już zostało przedyskutowane – warto wprowadzić korekty, uzupełnienia i wyjaśnić nieporozumienia.

We wtorek po południu wzrośnie podatność na zranienie, tęsknota za piękniejszym, lepszym światem.
W ŚRODĘ poczujemy potrzebę wspólnoty i więzi. Warto teraz zorganizować coś z ludźmi, których lubimy. Z jakości czasu skorzystają też działania służące naszemu dobremu samopoczuciu. Natomiast nie jest to właściwa pora na prace trudne i uciążliwe.

Również czwartkowy poranek upłynie pod znakiem przyjemności i wspólnoty. Od południa klimat ulegnie jednak zmianie. Teraz wyraźnie da o sobie znać potrzeba aktywnego działania. Chętnie odważymy się na coś i dla zabawy rzucimy innym wyzwanie. Jeśli nastąpi to w serdeczny i przyjazny sposób, to w CZWARTEK i PIĄTEK będziemy mogli przeprowadzić ożywione, ekscytujące rozmowy. Z jakości czasu skorzystają też wspólne przedsięwzięcia oraz projekty. W piątek trzeba jednak pamiętać o podwyższonym poziomie wrażliwości i większej niż zwykle podatności na zranienie. Uwaga – jesteśmy pod napięciem! W efekcie wystarczy rzucone od niechcenia słowo albo mały gest, aby wywołać nadspodziewanie gwałtowną reakcję.

 

UWAGA – jesteśmy POD NAPIĘCIEM!


W czasie WEEKENDU opisane na wstępie procesy osiągną swoje apogeum. Przede wszystkim w SOBOTĘ będziemy odczuwać ogromne napięcie. Teraz wzrośnie emocjonalna drażliwość. Jednocześnie możemy mieć problem z obiektywną oceną tego, co zobaczymy, przeczytamy i usłyszymy. Taka mieszanka energetyczna sprawi, że byle błahostki wywołają emocjonalną «burzę», a pozornie banalne nieporozumienia doprowadzą do ostrych konfliktów. Unikajcie pochopnych reakcji i nie wyciągacie przedwczesnych wniosków, nie obrażajcie się ani nie oddawajcie ciosu. Jeśli zdołacie zachować spokój i bez większego dramatyzowania będziecie trwać przy swoim stanowisku, to może nastąpić przełom.
W sobotę uściśli się opozycja Marsa z Plutonem. Ich aktualny cykl został zapoczątkowany 23 marca 2020 roku. Konfrontacja tych dwóch planet uwolni potężne energie. Jesteśmy pod napięciem i sprawy łatwo mogą wymknąć się spod kontroli!

W NIEDZIELĘ spiętrzone fale emocji nieco opadną. Teraz do głosu dojdzie potrzeba spokoju i stabilności. Bez trudu podejdziemy do problemów w sposób rzeczowy i pragmatyczny. Warto wykorzystać ten dzień na uporządkowanie tematów i jasną ocenę sytuacji. Zbierzcie zebrane w ciągu ostatnich tygodni doświadczenia i informacje, a potem świadomie określcie własne stanowisko. Dzięki temu stworzycie solidne podstawy pod decyzje, które niebawem przyjdzie Wam podjąć.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2021 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »