Ujawnienie tajemnic, ostre spięcia i jesień 21. – 28.9.2020

Zamieszczony przez dnia Wrz 20, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: ujawnienie tajemnic, ostre spięcia i przełamanie tabu / na ostrzu noża / wstępne decyzje dotyczące dalszej drogi / zyskać jasny obraz sytuacji / wybór wraz z konsekwencjami / umowy, negocjacje, związki, dyplomacja i mediacje – w centrum uwagi / taniec albo walka płci, cz. 2

 

Również ten tydzień przyniesie różne i częściowo sprzeczne wydarzenia. Nadal na pierwszym planie pozostają związki, rozmaite formy partnerstwa oraz wszelkiego rodzaju umowy. Dążąc do prawdy, postawimy nieprzyjemne pytania, przeprowadzimy burzliwe dyskusje, zostaną przełamane tabu i nastąpi ujawnienie tajemnic, które dotychczas były skrzętnie skrywane.

 

Ujawnienie tajemnic


Jeżeli odważnie stawimy czoło problemom, to mamy szansę wykorzystać najbliższy tydzień, żeby dokonać oceny sytuacji. Gotowość podjęcia rozmów, ujawnienie tajemnic, otwarte, obiektywne podejście do tematów tabu, lęków czy wypartych treści odsłoni ich prawdziwe oblicze, wspólne podstawy oraz owoce minionych wydarzeń i procesów. W efekcie zobaczymy, gdzie stare historie, przestarzałe struktury, nawyki i wzorce są przeszkodą dla dalszego rozwoju. Tego rodzaju wiedza pozwoli stworzyć solidne podstawy dla decyzji, które przyjdzie nam podejmować od końca tygodnia. W związku z tym powrócą impulsy, historie i zdarzenia z okresu od stycznia do marca br.

Ruch planet wskazuje jednak, że negocjacje, wnioski, wydarzenia i decyzje tego tygodnia wprawdzie odegrają ważną rolę dla dalszego biegu wypadków, ale ostateczne rezultaty i definitywne rozwiązania nastąpią dopiero pod koniec października. Bądźcie tego świadomi, zróbcie wszystko, co w danej chwili jest możliwe, ale nie oczekujcie ostatecznych rezultatów.

 

Na ostrzu noża


Niebagatelną rolę odegrają również rozmaite światopoglądy i ich podejście do forsowania interesów jednostki bądź dopasowanie do wspólnoty. Prawdopodobnie ważne będą też społeczne wzorce ról, związane z nimi sposoby zachowań, temat władzy i dominacji. W związku z tym uwagę przykuje kwestia seksualności.
W najlepszym razie w procesie mediacji uda się zebrać rozmaite interesy i postawy oraz wykonać pierwsze kroki na drodze do konstruktywnej współpracy albo rozstania.
Napięcia, napady agresji lub lęku, żądza władzy czy dominacji mogą jednak sprawić, że pozorne błahostki wpłyną na zmianę nastroju. W efekcie początkowo konstruktywne podejście do sprawy nagle zmieni się o 180 stopni. Jeżeli znajdziecie się w takiej sytuacji, to brońcie swojej pozycji, ale uszanujcie stanowisko innych. Nie dajcie się sprowokować do walki o władzę.

Na codziennym poziomie naszą uwagę przykują media (społecznościowe), a ujawnione informacje wywołają ogromne poruszenie.
Z jakości czasu skorzystają działania w sferze literatury, mody i sztuki. Również w związkach może mocno zaiskrzyć. Nie pora na dalekosiężne plany czy przedsięwzięcia wymagające cierpliwości, spokoju lub rzeczowości. Zadbajcie o odpowiednią dawkę ruchu.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK poczujemy spore napięcie – zechcemy zgłębić jakiś temat i dotrzeć do sedna problemu. W efekcie nawet codzienne rozmowy nie ograniczą się do zwykłej konwersacji czy wymiany uprzejmości. Przez konkretne pytania bądź uwagi będziemy chcieli wysondować innych lub rzucić im wyzwanie. Niewykluczone, że zostaną teraz ujawnione tajemnice lub przełamane tabu. Osoby, które będą gotowe stawić czoło nawet najbardziej nieprzyjemnym kwestiom, mogą uzyskać ważne informacje. Poza tym czas sprzyja wszelkiego rodzaju dociekaniom, natomiast nie nadaje się do zadań wymagających staranności i delikatności.

 

Astronomiczna jesień


We WTOREK równonoc wyznaczy początek astronomicznej jesieni. Poza tym wtorek i ŚRODA dostarczą nam wszystkich składników do podjęcia ważnych decyzji, będą też obfitować w zaskakujące zwroty akcji i przedziwne incydenty. Teraz wzrośnie potrzeba aktywnego działania oraz znalezienia przestrzeni do realizacji własnych pomysłów. Energie sprzyjają ekscytującym dyskusjom z przyjaciółmi i kolegami, wspólnym przedsięwzięciom i przygodom.
Jednocześnie wydarzenia, spotkania i doświadczenia tych dni mogą nam dostarczyć istotnych impulsów o ważnych, dalekosiężnych skutkach albo pomóc na nowo zdefiniować priorytety i wytyczyć kierunek na przyszłość. Niewykluczone, że właśnie teraz zapadnie istotna (wstępna) decyzja albo będziemy musieli zająć się konsekwencjami umów, słów i gestów z przeszłości.
Gorzej, jeżeli górę wezmą ideologiczne, polityczne czy religijne przekonania, które utrudnią otwartą rozmowę. Druga z trzech w tym cyklu koniunkcja Lilith z Marsem zapewne odgrzeje emocje wokół tematu gender. Wróci kwestia Margot i walki płci.
Bądźcie czujni, uważni i otwarci na to wszystko, co teraz zobaczycie. Wtedy macie spore szanse na inspirujące doznania. Na drodze i w kontakcie z bronią trzeba zachować szczególną ostrożność.

 

Na ostrzu noża


W CZWARTEK i PIĄTEK zrobi się poważnie. Prawdopodobnie wzrośnie potrzeba porządku i struktury,
a także bezpośrednich, jasnych, wiążących wypowiedzi i ustaleń. Jednocześnie naszą uwagę przykują rozmaite incydenty, sprawy i doświadczenia z przeszłości. Jakość czasu sprzyja koncentracji na konkretnych zadaniach, a także zadbaniu o rzeczy, na które w minionych tygodniach zabrakło czasu. Warto też wyjaśnić powstałe konflikty, skorygować błędy albo przepracować to, czego nie udało się dokonać przy pierwszym podejściu. To również korzystna pora na zrobienie porządków oraz wzmocnienie własnego ciała.

W czasie WEEKENDU nastroje ulegną poprawie – będzie bardziej swobodnie i przyjemnie. Dlatego możemy teraz spotkać się z przyjaciółmi, poświęcić własnemu hobby oraz porozmawiać z innymi na najróżniejsze tematy. Zajmijmy się czymś, co nas interesuje i inspiruje. Bądźcie otwarci na nowe rozwiązania, nie przekraczajcie jednak istniejących granic i nie przesadzajcie, inaczej w kolejnych dniach poniesiecie surowe konsekwencje swojego zachowania.

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »