Typowy macho i katastrofa naturalna 3. – 9.8.2020

Zamieszczony przez dnia Sie 2, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: typowy macho i katastrofa naturalna / ważne impulsy oraz zwroty akcji – 1. część: wysondować granice możliwości / instynkty, żądza czynu, wolność, „męskość” / heroiczne czyny, wielkie przygody, wielkie wymagania, wielkie ryzyko; również wielkie lęki, przemoc i zniszczenie / potęga i prawa natury

 

Z astrologicznego punktu widzenia czeka nas bardzo ekscytujący tydzień. Nieoczekiwane zmiany, nagłe zwroty akcji i spektakularne wydarzenia wzbudzą sporą sensację albo wywołają ogromne zamieszanie. Jednocześnie pozornie banalne, mało widowiskowe incydenty dostarczą ważnych bodźców dla dalszego rozwoju sytuacji.

Ogniste, napięciowe konfiguracje wskazują na silne, napierające energie, a także ogromną żądzę czynu. Wyrażą się one w różny sposób. Prawdopodobnie zobaczymy pionierskie, bohaterskie czyny, ryzykowne przedsięwzięcia lub rewolty. Naszą uwagę przykują też ataki, nadużycia, akty przemocy, nadmierne ryzykanctwo i da o sobie znać typowy macho.
Na poziomie politycznym i gospodarczym strony zagrają o wysoką stawkę, czasami skutecznie, ale na dłuższą metę poniosą spore straty. Na poziomie życia codziennego głównie w sporcie i podczas imprez radykalnie wzrośnie skłonność do szalonych, ryzykanckich zachowań. Zarazem głęboko zakorzenione lęki przed niepowodzeniem albo frustracje spowodowane zachowaniem innych bądź wynikające z braku sukcesu mogą wywołać niezwykle gwałtowne, agresywne reakcje.

 

Głos rozsądku


Niewątpliwie głos rozsądku może nas ostrzegać przed niebezpieczeństwem, spróbuje wyznaczyć granice albo wskazać konsekwencje. Radykalne, rewolucyjne energie okażą się jednak silniejsze. Przynajmniej na początku, w następnym tygodniu sytuacja ulegnie zmianie.

 

Typowy macho i Lilith


Na pierwszy plan wysuną się poglądy kulturowe, gospodarcze albo polityczne, związane z nimi oczekiwania oraz uprzedzenia. W centrum zainteresowania znajdzie się też «słuszne» zachowanie. Zadamy sobie pytanie co jest «męskie», a co «kobiece», tematem dyskusji i konfliktów będą związane z tym wzorce ról społecznych.
Prawdopodobnie niektóre osoby zdołają uwolnić się od starych, konwencjonalnych wzorców lub uprzedzeń. Tacy ludzie będą przykładem dla pozostałych, wskażą nowe rozwiązania i perspektywy. Ale trzeba też liczyć się z nieprzyjemnymi, potencjalnie niebezpiecznymi scenariuszami zdarzeń. Prawdopodobnie wystąpią katastrofy przyrodnicze, nieszczęścia i rozmaite dramaty wynikające z bezsensownego działania bądź przemocy. Wszystkie one mocno nas poruszą i skłonią do zmiany sposobu myślenia.

Najlepiej poszukajcie projektów, które Was zachwycają i w które możecie zaangażować się całym sercem. Unikajcie podejmowania nadmiernego ryzyka i zbyt wygórowanych oczekiwań.

 

Tydzień w szczególe


Większość z opisanych powyżej tematów będzie aktualna już w PONIEDZIAŁEK i WTOREK. Na początku tygodnia zapanuje nerwowość i spore rozemocjonowanie. Będziemy gotowi na wspólne eksperymenty i chętnie spróbujemy czegoś nowego. Jednocześnie niektóre osoby usłyszą (w głowach) głos rozsądku i rozwagi, który zepsuje innym «zabawę». Tam, gdzie uda się połączyć inspirację z jasnymi zasadami i odwagę z rozsądkiem, gdzie zdołamy przedyskutować różne rozwiązania i stanowiska, może nastąpić spektakularny przełom.
Sytuacja zrobi się nieprzyjemna, jeśli zlekceważymy istniejące granice albo wygórowane roszczenia, skostniałe koncepcje, ideologie czy uprzedzenia utrudnią nam rozmowę.
W poniedziałek po południu (17:58) nastąpi pełnia. Dlatego znajdźcie trochę czasu, żeby przemyśleć własne poglądy i przekonania oraz to, jaki wpływ mają na Wasze zachowanie i oczekiwania. Dzięki temu łatwiej podejmiecie świadome decyzje.

W ŚRODĘ, CZWARTEK i w PIĄTEK rano zrobi się nieco spokojniej. Prawdopodobnie wzrośnie teraz tęsknota za miłością, pokojem i harmonią, a także potrzeba więzi, ale dynamiczne energie nadal będą silne. W efekcie możemy mieć problem z tym, żeby poddać się biegowi zdarzeń, nic nie robić i po prostu BYĆ. Spróbujcie wykorzystać dostępną fantazję oraz inspirację i zróbcie coś twórczego. Z działających wibracji najbardziej skorzystają twórcy oraz artyści. Czas sprzyja również odpoczynkowi na łonie przyrody i nad wodą.

W PIĄTEK wieczorem nastrój ulegnie wyraźnej zmianie – spokój ustąpi miejsca dynamice. Pod koniec tygodnia do głosu dojdą żądza czynu i potrzeba zorganizowania czegoś. Zapewne chętnie przetestujemy swoje siły i podejmiemy rywalizację.

 

Gorący weekend!


Astrologiczne konfiguracje zapowiadają gorący WEEKEND. Ponieważ w SOBOTĘ i NIEDZIELĘ zacznie nas rozpierać energia, to możemy mieć problem z okiełznaniem własnej impulsywności. Zapewne do głosu dojdzie typowy macho przekonany o niższości kobiet. Przeciwwagę dla takich postaw może stanowić uruchomienie potęgi sił naturalnych.
W niedzielę koniunkcja Marsa z Lilith w kwadraturze do Plutona wielu osobom pokrzyżuje plany. Ostatnie połączenie Marsa z Lilith miało miejsce w 1 października 2018 roku. Przede wszystkim jego oddziaływania doświadczyły osoby urodzone tego dnia oraz mające w swoich horoskopach obsadę 7° Wodnika.
Więcej o tym aspekcie w książce Vereny Bachmann „POTĘGA KOBIECOŚCI”.
Najlepszym kanałem dla działających teraz potężnych mocy będzie świadome podjęcie jakiegoś wyzwania. Możecie też osiągnąć przełom w trwającym od dłuższego czasu projekcie albo wykonać pierwszy ważny krok w kierunku zainicjowania jakiegoś przedsięwzięcia. Doskonałym wentylem będzie też aktywność sportowa lub inne działania wymagające przetestowania własnych granic. Jeśli sami nie chcecie lub nie możecie być aktywni, to przygotujcie się na wszelką ewentualność. Katastrofa naturalna, rozmaite dramaty i burze mogą nas przerazić, ale również ożywić i wnieść w nasze życie powiew świeżego powietrza.

 

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

5 komentarzy

  1. Trafione z wybuchem w Bejrucie wczoraj…. Napierające energie i katastrofa spowodowana m.in głupotą …. Małgorzata

    • Tak, jesteśmy po BARDZO gwałtownej pełni w kwadraturze z Uranem (fajerwerki, eksplozja), wiele osób, które w swoich horoskopach mają zaakcentowany 10/12 stopień Lwa, Wodnika i Byka pewnie doświadczyło napięcia na własnej skórze. Przed nami jeszcze konfiguracja Mars/Lilith kwadrat Pluton. Tę poczują szczególnie wszyscy z obsadą 23/24 stopnia Barana i Koziorożca.

  2. O kurka, mój ascendent 10 stopni Lew, księżyc 12 st Lew…Kozio blisko 24 tez się gdzieś znajdzie… Tak dzieje się bardzo intensywnie to czuć plus duża polaryzacją odczuć plus stare traumy widoczne na nowo, duża ciężkość ale też szybsze wychodzenie z tego.. Pozdrawiam😄

    • Dzień dobry, w takim razie pora na zmianę! Życzę pełnego wykorzystania jakości czasu 🙂 Pozdrawiam serdecznie, MJD

  3. Dzięki 🙂

Wyślij komentarz

Translate »