Turbulencje w związkach i na rynkach 23. – 29.11.2020

Zamieszczony przez dnia Lis 22, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: turbulencje w związkach i na rynkach / kiedy stare nawyki i przekonania przestają funkcjonować, a nowe jeszcze się nie ugruntowały: niepokój, ekscytacja, reorientacja / wybór oraz jego konsekwencje: wolność i niepodległość – wierność, posłuszeństwo, przymus – solidarność, współczucie, dostosowanie?

 

Zainicjowany przed tygodniem bieg zdarzeń nabierze teraz tempa. Odczuwane wcześniej napięcie nieco ustąpi, zyskamy większą swobodę ruchu i szerszą możliwość wyboru. Astrologiczne konfiguracje zapowiadają w najbliższych dniach różne, częściowo sprzeczne tendencje.

Również w tym tygodniu w centrum uwagi znajdą się związki i wartości, pytanie, co jest dozwolone, słuszne oraz właściwe. Oprócz albo nawet w miejsce skostniałych koncepcji, wyobrażeń czy przyblokowanych procesów zobaczymy ciekawe perspektywy i rozwiązania. Poza tym nowe informacje lub niekonwencjonalne decyzje przyniosą zaskakujące zwroty akcji.

 

Turbulencje w związkach i na rynkach


We wszelkiego rodzaju związkach, a także kwestiach dotyczących umów i ustaleń, które trwają
w zawieszeniu od ok. dwóch tygodni, w końcu zostaną podjęte ważne decyzje i nastąpi punkt zwrotny.
Tutaj na pierwszy plan wysunie się problem odmiennych, sprzecznych potrzeb. Przede wszystkim do głosu dojdzie kontrast między potrzebą wolności, niezależności i decydowania o sobie, a potrzebą bezpieczeństwa, zobowiązań oraz lojalności.
Prawdopodobnie zaznaczy się też silne napięcie między dążeniem do zmiany, a z drugiej strony – do zachowania tradycji i status quo. W optymalnym przypadku znajdziemy konstruktywne wyjście z sytuacji
i zadowolimy oba bieguny. Będzie to możliwe wówczas, jeśli zainteresowani zechcą poeksperymentować
z nowymi wariantami i wybrać niekonwencjonalne rozwiązania.
Jeżeli jednak zabraknie takiej gotowości i odwagi, to grożą gwałtowne spięcia i konflikty. Trzeba też liczyć się z nagłymi, częściowo dramatycznymi zwrotami akcji, w tym rozstaniami.

 

Wartości i poglądy


Również, jeśli idzie o wartości i światopoglądy, w tym tygodniu zapadną ważne decyzje. Czas określić własną postawę, ustalić priorytety i zająć jednoznaczne stanowisko. Ogólnie rysują się tutaj trzy możliwe warianty: 1. wolna wola, naukowe informacje i teorie, 2. kontrola, władza oraz bezsilność, 3. solidarność i współczucie dla słabszych, miłość, akceptacja. Wybranie jednego z nich określi nasze priorytety i korzyści na przyszłość, natomiast rezygnacja z innych wskaże ewentualne problemy. Wybierzcie konkretną opcję, nie zaniedbujcie jednak pozostałych i w jakiś sposób uwzględnijcie je w swoim życiu.

Kwestie dotyczące forsowania własnej woli, przebicia się, agresji, rywalizacji i sportu oraz wszelkie formy aktywności związane z osiąganiem konkretnego celu wprawdzie nie są teraz najważniejsze, ale buzują na drugim planie. Nadal aktualne są wydarzenia, procesy i doświadczenia, które były naszym udziałem od końca lipca do początku października. Tutaj trzeba podjąć ostateczne decyzje i zdecydować o dalszym kursie.

Dodatkowo na znaczeniu zyskają informacje i odkrycia z dziedziny nauki oraz nowoczesnych technologii, podejście do kwestii erotyki i seksualności, rola i potęga kobiecości. Również w dziedzinie finansów i w gospodarce mogą wystąpić nagłe tąpnięcia i zaskakujące zwroty. Jakość czasu sprzyja kreatywnym, artystycznym i twórczym działaniom.

 

Tydzień w szczególe


Początek tygodnia będzie dość niejasny i mglisty. PONIEDZIAŁEK i WTOREK zdominuje tęsknota za miłością, więzią i solidarnością. Chętnie zanurzymy się teraz we własnym świecie, w swoich marzeniach, ideałach oraz wizjach. Warto poświęcić im dłuższą chwilę. Jakość czasu sprzyja też spacerom, medytacjom, jodze, muzyce. Natomiast nie jest to korzystna pora na projekty wymagające dyscypliny i precyzji czy silnej woli. We wtorek wieczorem zrobi się bardziej dynamicznie.

W ŚRODĘ i w CZWARTEK może nas rozpierać żądza czynu, najchętniej poświęcimy się temu wszystkiemu, co jest dla nas ważne. Wszelkie ograniczenia będą nam ciążyć, wywołają silny opór i sprzeciw. Tam, gdzie uda się wykorzystać energie DLA realizacji jakiegoś celu, zamiast PRZECIWKO czemuś, może nastąpić istotny przełom. Postarajcie się nie działać na zasadzie „albo-albo” czy bez względu na straty, ani nie walić głową w mur. Warto całą siłę i uwagę poświęcić sprawie, która jest dla nas ważna. Przede wszystkim zadbajcie o odpowiednią dawkę ruchu!

 

Turbulencje w związkach i na rynkach finansowych


W PIĄTEK główny temat naszego zainteresowania ulegnie zmianie. W piątek i w SOBOTĘ na pierwszy plan wysuną się opisane na wstępie tematy związane z finansami, wartościami i związkami.
Teraz wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa, wiarygodności i stałości, a jednocześnie dążenie do niezależności, wewnętrzny niepokój i chęć zmiany. Poświęćcie im dostatecznie wiele uwagi. Zadajcie sobie pytanie, co
w Waszym życiu jest istotne i warte zachowania, a co przestało już odpowiadać wymogom chwili obecnej
i musi się zmienić. Jeśli będziecie gotowi na niezwykłe, kreatywne rozwiązania, to istnieją spore szanse na znalezienie konstruktywnej, wspólnej drogi. Na turbulencje w związkach szczególnie narażone są horoskopy z obsadą 8° Byka i Skorpiona, a także Lwa i Wodnika. Dotyczy to m.in. urodzonych 26/27 stycznia, 26/27 kwietnia, 31 lipca/1 sierpnia i 31 października/1 listopada (+/- 1 dzień).

NIEDZIELA to dobry czas na odpoczynek. Odczuwalny wcześniej niepokój minie, a wzrośnie potrzeba spokoju. Warto poświęcić nieco czasu na rozmyślania albo zwykłe bycie – tu i teraz. Do głosu mogą też dojść jakieś ukryte tęsknoty. Nasze myśli będą najchętniej błądzić w przestworzach, dlatego możemy mieć problem z koncentracją na konkretnym temacie. Najlepiej nie bierzcie na siebie zbyt wiele.

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »