Turbulencje na giełdach

Zamieszczony przez dnia Sie 9, 2011 | 0 komentarzy

Turbulencje na giełdach

Nowojorska giełda zanotowała największe spadki od grudnia 2008 roku. W ostatniej godzinie handlu zapanowała prawdziwa panika. Giełdy nurkują po obniżce ratingu USA. Nerwy puściły! (9 sierpnia 2011, GW)

Zdrowy rozsądek jest teraz towarem deficytowym na rynkach finansowych (i nie tylko). Merkury znajduje się obecnie w retrogradacji (vide: Merkury w ruchu wstecznym), tak więc Chart Pattern, wskaźniki techniczne, linie wsparcia i oporu mogą dostarczać niewiarygodnych rezultatów.

Mars przebywa w znaku Raka, gdzie nie tylko jest słaby, ale również utworzy silne napięciowe aspekty z Uranem (we wtorek, 9. sierpnia), a także z Plutonem (w środę oraz czwartek, 10 i 11 sierpnia). Taki układ w astrologii nosi nazwę półkrzyża. Przed rokiem te same, początkowe stopnie znaków kardynalnych (Barana, Raka, Wagi, Koziorożca), były aktywizowane przez opozycję Saturna/Marsa/Wenus do Jowisza/Urana oraz kwadraturę z Plutonem.

Oprócz perturbacji na rynkach finansowych taki układ może przynieść nasilenie anomalii pogodowych i zjawisk przyrodniczych, np. huraganów, trzęsień ziemi blackoutów, pożarów, w jednych rejonach Ziemi susz, w innych gwałtownych opadów deszczu.

Warto unikać spięć i prowokacji, zwłaszcza nie drażnić osób, które są skore do gwałtownych reakcji, ponieważ niewiele potrzeba, aby nastąpił wybuch. Ogólnie odnotujemy więcej sytuacji napięciowych, niejednemu puszczą nerwy.

Ten czas (1-11 sierpnia) daje nam przedsmak zdarzeń i doświadczeń, jakie przyniesie ze sobą przyszłoroczna kwadratura Uran/Pluton (pamiętajmy, że pomiędzy rokiem 2012 a 2015 uściśli się ona siedmiokrotnie).

Aspekt między Uranem i Plutonem jest obecnie najściślejszy (orba 1 stopień), dodatkowo atmosferę „podgrzewa“ Mars. Można przypuszczać, że wraz z rozejściem się tej kwadratury sytuacja wróci „do normy“, a jesienny retrograd Jowisza (powrót do 0 stopnia Byka) przyniesie nawet zwyżkę na giełdach. Ale będzie to tymczasowe złagodzenie sytuacji, stosowne kroki, których teraz nie podjęto, zostaną wymuszone w nadchodzącym roku. Gospodarka i giełda muszą przygotować się na ciężkie czasy. Jak ciężkie? Wystarczy wspomnieć, że Uran i Pluton ostatni analogiczny aspekt tworzyły w latach 1932-1933, a wcześniej  1876-1877.

Niektóre informacje pochodzą z prognozy finansowej Raymonda Merrimana.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »