Trzęsienie ziemi w Nepalu

Zamieszczony przez dnia Kwi 28, 2015

W sobotę, 25 kwietnia, około godziny 11:56 czasu lokalnego w Nepalu nastąpiło trzęsienie ziemi o sile 7,8 stopni w skali Richtera. Wstrząs dotknął obszary gęsto zaludnione, w tym stolicę kraju – Katmandu.
Według ostatnich szacunków śmierć poniosło co najmniej 4500 osób, a rannych zostało ponad 7000, ale liczba ofiar wciąż rośnie. Doszło do ogromnych zniszczeń, w gruzach legły cenne zabytki.
Wstrząsy wtórne utrudniają akcję ratunkową. Sytuacja na miejscu katastrofy jest tragiczna – brakuje prądu i wody, na ulicach panuje chaos, szpitale są przepełnione, kończą się leki i miejsce do przechowywania zwłok. To najgorsze trzęsienie ziemi w tym regionie od ponad 80 lat. Wywołało ono też lawinę śnieżną na Mount Evereście, która zasypała jedną z baz himalaistów, zginęło wielu wspinaczy, a baza została całkowicie zniszczona. Pozostali przy życiu tkwią w potrzasku, ponieważ ze względu na panujące warunki nie mogą zejść na dół.

Poniżej cztery bardzo jednoznaczne w swojej wymowie horoskopy, dla których punktem wyjścia był horoskop państwa Nepal.

28 maja 2008 roku Zgromadzenie Narodowe oficjalnie zniosło w tym kraju monarchię i proklamowało federalną republikę demokratyczną. Dokładna godzina nie jest znana, zwykle w takim przypadku za obowiązującą uznaje się 12:00.
Jeśli potraktujemy horoskop wyznaczony na 28.5.2008, 12:00, Katmandu, jako punkt odniesienia, to zobaczymy wyraźne sygnifikacje zapowiadające istotne, tragiczne wydarzenie, które zmieni oblicze kraju, a takim – dosłownie i w przenośni – okazało się to trzęsienie.


Solariusz 2014:
.              nów w IV domu w opozycji do Lilith w IC radix (nów solarny zawsze wskazuje na pewien „reset”, nowy początek, a jeśli jest nieharmonijnie aspektowany, to towarzyszy mu też napływ smutnych informacji, tu: kwadratura z Neptunem)
.              Lilith w koniunkcji z Marsem w XII radix (Lilith w horoskopach mundalnych zapowiada klęski i katastrofy)
.              Neptun w kwadraturze ze Słońcem/MC i w koniunkcji z Księżycem/DC radix
.              Neptun w opozycji do ascendentu radix
.              Merkury 30° Bliźniąt w opozycji do Plutona radix


Zaćmienie Słońca 20 marca 2015 r.:
.              Słońce/Księżyc kwadraturze do Plutona radix (i solarnego Merkurego)
.              Merkury i Neptun (władca tegoż zaćmienia) w koniunkcji z Księżycem i w kwadraturze do Słońca
.              Saturn w koniunkcji z Lilith radix
.              ascendent w koniunkcji z Ogonem Smoka, DC w koniunkcji z Głową Smoka/Chironem/Neptunem radix (jeszcze raz podkreślony władca zaćmienia)


Dyrekcje na dzień 25 kwietnia:
.              Saturn na ascendencie radix i w opozycji do Księżyca radix
.              Uran w 30° Ryb = punkt ostatniego zaćmienia Słońca
.              węzły księżycowe również w stopniu anaretycznym (30° Wodnika/Lwa)
.              Merkury w 29° Bliźniąt = Merkury solarny, stopień zaktywizowany przez ostatnie zaćmienie Słońca


Tranzyty na dzień 25 kwietnia, godz. 11:56, czyli moment trzęsienia ziemi:
.              Słońce w medium coeli i w stopniu Wenus z zaćmienia Słońca (Wenus współwłada znakiem Ryb)
.              ascendent w koniunkcji z Marsem w horoskopie Nepalu = Lilith w horoskopie solarnym (zdumiewająca dokładność Natury!)
.              Saturn w koniunkcji z Lilith radix i w opozycji do Wenus radix
.              Neptun w koniunkcji z Księżycem radix
.              Palec Diabła stworzony przez mundalną półtorakwadraturę Saturn – Uran w połączeniu z Saturnem radix (na grafice nr 4 aspekty oznaczone pomarańczowym kółkiem)


Ponadto w horoskopie progresywnym:
.              niedawno (13.12.2014 w 14° Bliźniąt) miał miejsce nów progresywny, który podkreślił nów solarny
.              Księżyc tworzy dokładną kwadraturę z Merkurym

 

solariusz 2014 Nepal
zaćmienie Słońca 20.3.2015
dyrekcje Nepal
trzęsienie ziemi 25.4.2015

 

Znaczenie wyszczególnionych aspektów oraz związek trzęsienia ziemi z marcowym zaćmieniem Słońca nie powinny więc budzić wątpliwości. Dość powiedzieć, że Neptun – władca tegoż zaćmienia – aspektuje Księżyc, który w horoskopie mundalnym oznacza ludzi, naród.
W większości zostały tu wymienione duże i ścisłe aspekty. Jak widać na załączonych grafikach tragedii towarzyszyła też spora ilość aspektów o orbie 1°/2° (np. znacząca kwadratura tranzytującego Saturna do Saturna radix) oraz mundalna półtorakwadratura Saturna z Uranem. Ta ostatnia nawiązuje do kwadratury Uran-Pluton, która towarzyszyła nam przez ostatnie lata, i oznacza m.in. możliwość wystąpienia różnego rodzaju tąpnięć i trzęsień, naruszenie trwałych, sztywnych, dotychczas stabilnych struktur.

Aby zanalizować konkretne wydarzenie, ewentualnie określić miejsce i czas wyładowania zaćmienia czy istotnego aspektu mundalnego, potrzeba – moim zdaniem – punktu odniesienia, którym jest zawsze horoskop danej struktury – organizacji, instytucji, związku, państwa itp. W tym przypadku kumulacja istotnych sygnifikacji w wymienionych wariantach (solariusz, zaćmienie, dyrekcja, tranzyt) potwierdza, że można uznać wskazany horoskop Nepalu za właściwy.

Sygnifikatory oddziałują tu również na główne osie horoskopu (np. dyrekcyjny Saturn na ascendent / opozycja descendent, tranzytujący Neptun na descedent / opozycja ascedent), co dodatkowo koresponduje z tragedią, mówi o dramatycznej sytuacji państwa (Saturn – śmiertelność, problemy, ograniczenia, deficyty, bieda) i pogłębiającym się chaosie (Neptun), a także wpływie na jego strukturę jako taką. Według najnowszych doniesień, po analizie wstępnych danych sejsmologicznych, uzyskanych z fal dźwiękowych przemieszczających się pod powierzchnią, ustalono, że stolica Nepalu przesunęła się też o około 3 m na południe.

Wspomniana półtorakwadratura uściśli się 4 maja podczas pełni w znaku Skorpiona i mogą jej towarzyszyć rozmaite zawirowania – od gospodarczych, przez polityczne po osobiste, zarówno w mniejszej, jak i większej skali.

O sygnifikatorach zapowiadających m.in. katastrofy, epidemie i klęski naturalne, ale też wydarzenia radosne i optymistyczne więcej w książce Jana Kefera „Diagnostyka astrologiczna”.

 

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

2 komentarze

 1. Witam.Dziękuję za artykuł .
  Naukowcy spodziewali się tak dużego trzęsienia ziemi w tym kraju ,które następuje co 75-80 lat. Poprzednie tak duże trzęsienie miało miejsce 15 stycznia 1934 o godz 8,43 (GMT)z ascendentem 15 st Bliżniąt na miesiąc przed całkowitym zaćmieniem Słońca w znaku Wodnika.
  Dane ze strony http://www.astro.com/astro-databank/Nature:Nepal-Bihar_Earthquake_1934.
  Horoskop Republiki Nepalu ma Księżyc w znaku Ryb podobnie jak horoskop Królestwa Nepalu -pierwsza koronacja 25 września 1768 roku(http://fr.wikipedia.org/wiki/Roi_du_N%C3%A9pal).
  Miasto Katmandu zostało założone w 723 roku i Uran znajdował się w znaku Barana jak obecnie(12,36 stopień w styczniu , 16,45 st w grudniu)

  • Bardzo ciekawy komentarz – dziękuję! Przyjęłam datę 28.5.2008 r., ponieważ wtedy nastąpiło zniesienie monarchii i proklamowano republikę, co można uznać za stworzenie nowego państwa.
   Interesujący artykuł na ten temat ukazał się również na stronie Astrologie Heute, jego Autor wiąże trzęsienie ziemi z ostatnim zaćmieniem Księżyca.
   Wskazałam na istotne korelacje między przedstawionymi horoskopami – odczytanie tekstu ze zrozumieniem astrologicznej symboliki wymaga sporego zacięcia i wiedzy, więc gratuluję wszystkim, którzy dali radę:)
   Ze względu na stopień trudności wpisu postanowiłam ograniczyć informacje do minimum, celowo rezygnując z horoskopu poprzedniego trzęsienia, który jest szeroko omawiany oraz historii morderstwa w rodzinie królewskiej – można o tym przeczytać m.in. na ww. stronie AH, grafika Nepal-Königsmord 1.6.2001, 22.40 LT, 16.55 GT.
   Pozdrawiam, Monika

Wyślij komentarz

Translate »