Transformacja struktur!

Zamieszczony przez dnia Kwi 1, 2019

Obecnie jedną z najmocniej działających konfiguracji astrologicznych jest połączenie Saturna z Plutonem i południowym węzłem księżycowym. Ten aspekt w Prognozie tygodniowej został określony mianem „konfrontacji z demonami przeszłości”.

Obie planety największe zbliżenie (orba 2,3°) osiągną 29 kwietnia, po czym zaczną się od siebie oddalać. Ich ponowne spotkanie nastąpi dopiero w styczniu 2020 roku (12.1.2020 podczas zaćmienia Księżyca). Dlatego wiele zachodzących dzisiaj procesów, które są związane z tymi jakościami, stanowi jedynie przygrywkę do ostatecznego rozstrzygnięcia, jakie dokona się w przyszłym roku.

 

Wściekłość, bezsilność, zazdrość, frustracja…


Teraz – bardziej niż zwykle – do głosu mogą dochodzić skrywane obawy, lęk przed niepowodzeniem, nagromadzone frustracje, wściekłość, poczucie bezradności, silna potrzeba utrzymania władzy, kontrolowania sytuacji i/albo doprowadzania wszystkiego do perfekcji. Na pierwszy plan wysuwają się też kwestie inwestycji, zadłużenia, zasobów oraz posiadania wpływów.

Połączenie wspomnianych oddziaływań wskazuje na konieczność transformacji całej struktury życia, ta przemiana nie jest jednak nagła, ale stanowi skutek konkretnej, często wieloletniej sytuacji, która w tym momencie stała się już trudna do zniesienia.

 

Słabość przekuć w siłę!


Pamiętajmy, że każda z planet wskazuje na ogromne zasoby, które możemy wykorzystać z pożytkiem dla siebie. I tak Saturn to nie tylko ograniczenia, przeszkody czy uciążliwe obowiązki. Saturn to przede wszystkim umiejętność dyscypliny, wytrwałości, cierpliwości, porządkowania spraw i koncentracji na tym, co najważniejsze. Dlatego w Prognozach to sformułowanie powraca ostatnio jak bumerang.

Natomiast Pluton wskazuje nie tylko na kompulsje, lęki, obsesje i fiksacje, ale także na wielką wewnętrzną moc. Pluton to zdolność transformacji, wnikania w temat, całkowitego zaangażowania w coś, pokonywania problemów, rozprawienia z ciemnymi stronami własnej osobowości i z własnymi tabu.

 

Wytrwałość górskiej kozicy


Ponieważ obie planety przebywają w znaku Koziorożca, dlatego ich oddziaływanie w pierwszym rzędzie dotyczy wszelkiego rodzaju struktur, zarówno instytucji państwowych, jak i struktur obecnych w naszym życiu. Zachodzące w związku z tym procesy mają charakter poważny, konsekwentny, przemyślany i rzeczowy. Obecność węzła księżycowego dodatkowo odgrzewa historie z przeszłości, stare wzorce zachowań, nieprzepracowane lub wyparte obawy bądź traumy.

 

Skostniałe ideologie


Apogeum tej konfiguracji przypadnie podczas nadchodzących świąt Wielkiejnocy, kiedy węzeł księżycowy znajdzie się dokładnie między Saturnem a Plutonem (midpunkt). Dlatego w tym czasie szczególnie mogą nasilić się stłumione emocje i kompulsywne zachowania. Warto stawić im czoło i nie pozwolić, aby nami zawładnęły. Może nie wszystko musi wyglądać tak, jak to sobie wyobrażamy, może czasami warto odpuścić, poszukać innej perspektywy, innych rozwiązań… W niektórych przypadkach dobrym wentylem tych oddziaływań będzie zaangażowanie się – bez reszty i całym sobą – w coś, co nas fascynuje oraz poddanie tej fascynacji. Wtedy pojawi się szansa na uwolnienie ogromnych wewnętrznych sił, które pozwolą nam poradzić sobie z problemem.

Saturn może nadać konkretną formę potężnym energiom plutonicznym (np. poprzez pracę bądź terapię) albo je zdławić i ocenzurować. Lepiej świadomie wybrać to pierwsze. W każdym razie sytuacja zmusi nas do skoncentrowania energii i przetransformowania danej (zależnie od domu horoskopowego) sfery życia (Pluton).

 

Szczególnie dotyczy:


Aspekt odczują wszyscy, którzy w horoskopach mają obsadę 20°-24° Koziorożca, Barana, Raka, Wagi, 7°-10° Strzelca, Panny, Ryb oraz Bliźniąt.

W pozostałych przypadkach jest ważne, na jaki dom przypada satelicjum. W sprawach, które ten obszar oznacza, staniemy przed sporym wyzwaniem. To wyzwanie wymusi koncentrację uwagi i sił na konkretnym temacie. Z drugiej strony – przy świadomym zaangażowaniu – możemy dokonać tutaj rzeczy naprawdę niezwykłych. Tak czy owak jakaś struktura w tym zakresie powinna ulec transformacji.

Opisana konfiguracja planetarna dobrze koresponduje z charakterem zbliżających się świąt. Bądźcie świadomi tego, że coś umiera i pozwólcie temu odejść, aby w Waszym życiu mogła narodzić się nowa, wspaniała jakość!

 

Obraz: Włodzimierz Szpinger, Ślub motyli, olej 2014

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »