To tylko miłość… 19. – 25.8.2019

Zamieszczony przez dnia Sie 18, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: to tylko miłość / uważność, porządek, wytrwałość / ekologia i naturalne zasoby / ocena aktualnej sytuacji i impulsy do tego, aby zacząć od nowa

 

W trakcie tygodnia nastąpi wyraźna zmiana energii wiodących. Astrologiczne konfiguracje doskonale pasują do fazy przejściowej pomiędzy końcem lata a nadchodzącą jesienią. Po okresie zdominowanym przez przygody, radość życia, zabawy, autopromocję czy osobiste roszczenia, powróci potrzeba pragmatyzmu i trzeźwego osądu sytuacji.

Coraz więcej czasu i przestrzeni zacznie zajmować codzienność. Zamiast jak dotychczas działać wedle własnego widzimisię, będziemy musieli wziąć pod uwagę panujące okoliczności oraz wymagania.
Na pierwszy plan wysuną się zdrowy rozsądek, uważność, ostrożność, to, co konieczne i pożyteczne. Potrzeba bycia w centrum uwagi, poważania, wspaniałomyślności i szerokich gestów ustąpi miejsca skromności, powściągliwości, skłonności do (samo)krytyki, a nawet drobiazgowości.

Taką zmianę z radością powitają wszyscy, którzy są już zmęczeni letnim szaleństwem, tęsknią za ładem
i porządkiem. Mocno zaakcentowane wyczucie szczegółu i precyzji wyjdzie na dobre zwłaszcza osobom odpowiedzialnym za sprawy organizacyjne. Teraz łatwo zachowamy orientację, dostrzeżemy szerszy kontekst sprawy, bez trudu wywrzemy spore wrażenie oraz przekonamy innych. W efekcie to dobra pora na działania wymagające przedsiębiorczości i talentu do komunikacji. Wykorzystajcie okazję, żeby zaplanować przyszłościowe projekty. Niewykluczone, że znajdziecie sojuszników dla realizacji jakiegoś ważnego zadania. Energie sprzyjają porządkom, ale nie przedsięwzięciom wymagającym fantazji albo empatii.

 

Nowy cykl w związkach: Wenus i Mars


Na konkretnym poziomie na pierwszy plan wysuną się sprawy dotyczące środowiska naturalnego, przyrody, klimatu, zrównoważonego rozwoju i zdrowia. W tych dziedzinach spotkania i kontakty dostarczą ważnych impulsów dla przyszłej współpracy lub partnerstwa.

Również w naszych prywatnych związkach możemy zyskać ważne doświadczenia. Głównie tam, gdzie chodzi o wspólne zaangażowanie się w coś lub znalezienie konkretnej, praktycznej formy partnerstwa, warto podjąć pierwsze, decydujące kroki. Impulsy, jakie zostaną teraz dostarczone i zasiane na tym polu ziarno, uruchomią bardzo ważne procesy, które potrwają do 2021 roku.
Szczególnie dotyczy to osób i organizacji, które w swoich horoskopach mają obsadę pierwszego dekanatu Bliźniąt, Panny, Strzelca i Ryb. Jeśli należycie do tej grupy, to poświęćcie w nadchodzących dniach nieco czasu, żeby określić, co w związkach jest dla Was ważne. Wyobraźcie sobie, że jesteście rośliną i sprecyzujcie, czego potrzebujecie, aby zdrowo rosnąć i pięknieć. Potem spróbujcie stwierdzić, jaką rośliną jest Wasza partnerka albo Wasz partner i czego potrzebuje. Na koniec postarajcie się określić, jakie okoliczności (środowisko, wzajemna bliskość, pożywienie, światło itp.) sprzyjają wzrostowi obu roślin.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK poczujemy ogromną potrzebę działania. Mocno zarysowana wola dokonania czegoś sprawi, że zabawa i rozrywki zejdą na dalszy plan. Energie skłonią nas do urzeczywistnienia jakiegoś zamiaru. Najlepiej wykorzystajcie ten czas na realizację projektu, który leży Wam na sercu. Jeśli będziecie skoncentrowani na osiągnięciu celu, to możecie pokonać największe przeszkody i utrudnienia. Sytuacja zrobi się problematyczna, jeżeli spróbujecie na ślepo, bez względu na straty, przebić głową mur. Zaangażujcie się w to, co jest dla Was ważne i nie dajcie się uwikłać w walkę o władzę.

W ŚRODĘ wyraźnie poczujemy zmianę energii wiodących. Znaczenia nabierze pragmatyzm, a naszą uwagę przykują możliwe do uzyskania, konkretne rezultaty. Wykorzystajcie inspirację i kreatywność, jakie się teraz pojawią, aby zebrać nowe pomysły. Zdolność do rzeczowej oceny spraw pomoże nam zweryfikować plany pod kątem ich faktycznej wykonalności. Jednak z przystąpieniem do konkretnego działania warto jeszcze trochę odczekać.

W PIĄTEK nastąpi kolejna zmiana. W efekcie zrobi się bardziej rzeczowo, łatwiej dokonamy też obiektywnej oceny sytuacji. Po południu do głosu dojdzie potrzeba kontaktów i rozmów. Wykorzystajcie okazję, żeby porozmawiać z innymi o swoich pomysłach i planach. Słuchając drugiej strony, postarajcie się zachować możliwie jak największą bezstronność.

 

To tylko miłość…


W SOBOTĘ Wenus połączy się z Marsem. Ta koniunkcja dostarczy związkom i rozmaitym formom partnerstwa istotnych impulsów do dalszego rozwoju. Poprzedni cykl również rozpoczął się w pragmatycznej, rozsądnej Pannie, zatem pamiętajcie: to tylko miłość…
Jednocześnie w SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ będziemy gotowi rozmawiać z innymi w sposób otwarty, jak równy z równym. To, co w tych dniach powiecie, napiszecie, usłyszycie lub ustalicie może uruchomić ważne procesy. Istotną rolę odegrają też tzw. przypadkowe spotkania. Uwolniony w tym czasie kreatywny potencjał będzie sprzyjał artystycznym przedsięwzięciom.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »