Szewc bez butów chodzi … 29.3. – 4.4.2021

Zamieszczony przez dnia Mar 28, 2021

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: szewc bez butów chodzi / na rozdrożu – decyzje rozstrzygające o przyszłości / dylematy i sytuacje, które nie mają dobrego rozwiązania: nadzieja, pojednanie i uzdrowienie czy rozczarowanie, zgorzknienie, nienawiść? / akceptacja, zręczność oraz kreatywność przyniosą rozwiązanie i ulgę

 

Najbliższy tydzień zdominują sprzeczne trendy. Nadal do działania będą nas zachęcać dynamiczne energie, które pójdą w parze z potrzebą rozmów i kontaktów. Chętnie odkryjemy nowe rzeczy, nie zabraknie nam fantazji ani chęci do zabawy.
W efekcie powstanie dość lekka, ożywiona atmosfera, która doskonale koresponduje z radosnymi świętami Wielkiejnocy.

Poza tym nadchodzące dni dostarczą nam sporo inspiracji. Osoby, które poświęcą trochę czasu na to, żeby wejrzeć w siebie i otworzą się na rzeczy niewidoczne dla oczu, mogą teraz sporo zrozumieć, doświadczą wizji albo duchowych uniesień.

 

Szewc bez butów chodzi


Te bardzo pozytywne doświadczenia zostaną jednak zmącone. Zgodnie z innym układem trzeba również liczyć się z bolesnymi i frustrującymi sytuacjami. Nieporozumienia i niejasności mogą wywołać zamieszanie i chaos. Możemy też mieć problem z tym, żeby zgodnie z własnym zamierzeniem zrealizować kreatywne, pozytywne impulsy. Prawdopodobnie dobre zamiary i sensowne działania pociągną za sobą niespodziewane, problematyczne, a nawet bolesne skutki. Ewentualnie wyraźnie zobaczymy, że „szewc bez butów chodzi”.
Wciąż wysoki poziom wrażliwości sprawi, że banalne zdarzenia wywołają gwałtowne reakcje albo rozjątrzą stare rany. W takiej chwili nie szukajcie winnego i nie katujcie się wątpliwościami. Zamiast tego trzeba wykorzystać daną sytuację w optymalny sposób. Wtedy wszystko się uspokoi, a problemy znikną.
Przy okazji może jednak dojść do mniejszych lub większych tragedii. Grożą rozczarowania i bolesne doświadczenia. Niektóre osoby zabrną w ślepą uliczkę albo znajdą się w sytuacji, z której nie będzie dobrego, satysfakcjonującego wyjścia. W poniedziałek Chiron połączy się ze Słońcem. W ubiegłym roku taka koniunkcja miała miejsce 25 marca. Urodzeni w okolicach tego dnia mogli doświadczać jej przez okrągły rok.

 

Najlepsza strategia działania


Cała sztuka polega teraz na tym, żeby twórczo wykorzystać istniejącą przestrzeń, działać w miarę możliwości i czerpać z tego radość. Jeśli idzie o mniej radosne sprawy – szukajmy po prostu kreatywnych rozwiązań.
Niech naszym mottem będą słowa modlitwy: Panie, daj mi wolę i siłę, abym zrobił/-a to, co możliwe, daj wielkość, pokorę i miłość, które są potrzebne do zaakceptowania tego, czego nie można zmienić i mądrość odróżnienia jednego od drugiego.
Traktujcie życie z humorem, próbujcie znaleźć pozytywną stronę istniejącej sytuacji i zaakceptujcie to, na co nie macie wpływu. Przede wszystko warto teraz zadbać o odpowiednią dawkę ruchu i intelektualnych wyzwań.

 

Autorytety, przywódcy i zodiakalne Barany


W centrum wydarzeń znajdą się wszelkiego rodzaju autorytety i przywódcy. Wielu z nich czekają niepowodzenia, niejasności oraz niepewność, niektórzy zostaną wykluczeni lub mocno rozczarowani.
Kto w takiej chwili nie straci odwagi, ma szansę dokonać dużego postępu i sporo osiągnąć. Prawdopodobnie ujawnią się też nieoczekiwane rozwiązania od dawna istniejących problemów i wyjdą na jaw nowe, dotychczas ukryte zdolności.
Gorzej, jeśli rozczarowanie przejdzie w zgorzknienie, złość lub nienawiść. W takim przypadku istnieje niebezpieczeństwo pochopnych działań o destrukcyjnym charakterze. W perspektywie całorocznej powyższe dotyczy również urodzonych między 26 a 30 marca.

 

Komunikacja, media i związki


Sporo wydarzy się także w dziedzinie mediów, komunikacji i transportu. Tutaj możliwe są inspirujące, kreatywne pomysły i impulsy, poza tym uda się wykonać ważny krok na drodze ku realizacji jakiejś wizji. Jednocześnie nie będzie łatwo odróżnić ideału od iluzji, wizji od rzeczywistości, fantasmagorii i kłamstwa od prawdy. W tych obszarach mogą wystąpić nieporozumienia i chaos.
Również we wszelkiego rodzaju związkach istnieją dobre widoki na wzajemne porozumienie i wspólne, satysfakcjonujące przedsięwzięcia. Przede wszystkim, jeśli w ubiegłym tygodniu partnerzy dobrze poradzili sobie z kryzysami, rozczarowaniami i bolesnymi sytuacjami, teraz nastąpi pojednanie i uzdrowienie, zostaną znalezione konkretne rozwiązania istniejących problemów oraz dalsza strategia działania.

 

Tydzień w szczególe


Wiele z opisanych na wstępie tematów będzie aktualnych już w PONIEDZIAŁEK. Tego dnia
z optymizmem spojrzymy w przyszłość, chętnie porozmawiamy z innymi i wspólnie poszukamy rozwiązań istniejących problemów. Podejdźcie do życia w sposób otwarty i bez uprzedzeń, uszanujcie istniejące utrudnienia, sprzeczności i różnice, ale szukajcie wspólnego mianownika i nie traćcie z oczu swojego celu. Wtedy istnieją największe szanse na osiągnięcie porozumienia i znalezienie kompromisowych rozwiązań.
Jednocześnie tego dnia wyraźnie zobaczymy, że „szewc bez butów chodzi”. Dadzą o sobie znać słabe punkty i stare urazy, a wydarzenia wzbudzą w niektórych poczucie bezradności. W takiej chwili nie wyciągajcie pochopnych wniosków ani nie podejmujcie nieprzemyślanych decyzji. Powściągnijcie też skłonność do reagowania złością, krytyką, oskarżeniami czy groźbami. Najlepiej zachować spokój i po chwili wytchnienia poszukać kreatywnego rozwiązania.

 

Księżyc w Skorpionie


We WTOREK i w ŚRODĘ uczucia i emocje nabiorą intensywności. Teraz wzrośnie potrzeba dotarcia do sedna problemu, nie zabraknie nam też wizjonerskich czy kreatywnych pomysłów. Wykorzystajmy ten dzień na dalsze poważne, pogłębione negocjacje. Rozmaite roszczenia lub sprzeczne oczekiwania mogą wywołać spore napięcie. Prawdopodobnie okaże się również, że nie wszystkie oczekiwania można zrealizować. Jeśli zainteresowani w takiej chwili zachowają się z klasą i okażą innym szacunek, to nastąpi przełom. Do głosu dojdzie wyraźna tendencja, żeby na wszystko, co nam nie pasuje, reagować przekorą, oporem albo buntem. W ten sposób możemy tylko zaprzepaścić szanse, jakie się teraz nadarzą. Bądźcie otwarci i liczcie się z niespodziankami.

Od CZWARTKU klimat znowu ulegnie zmianie – zapragniemy ruszyć do przodu i uwzględnić nowe cele. Niewątpliwie czwartek i PIĄTEK stoją pod znakiem entuzjazmu. Teraz łatwo wpadniemy w zachwyt, będziemy odkrywać nowe rzeczy i przekraczać granice. W efekcie warto zorganizować z przyjaciółmi coś, co nas zainspiruje i uskrzydli. Z jakości czasu skorzystają też rozmowy na wszelkie możliwe tematy. Ponieważ wzrośnie skłonność do narzucania swoich poglądów i własnej prawdy, patrzenia na świat przez okulary własnych oczekiwań, dogmatów czy uprzedzeń oraz reagowania na rozczarowanie frustracją i zgorzknieniem, to niewiele będzie potrzeba, żeby owocna, konstruktywna rozmowa przeszła w zajadły spór. Bądźcie ostrożni na drodze. Uwaga na silną w tych dniach skłonność do lekceważenia obowiązujących reguł.

W czasie Wielkanocy zrobi się poważnie. Obok rozpierającej nas żądzy czynu, pojawi się potrzeba porządku, klarowności i bezpieczeństwa. O swoim istnieniu przypomni również nasze ciało. Dlatego świadomie poszukajcie duchowych i intelektualnych wyzwań oraz zajęć fizycznych, żeby skanalizować działające energie.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2021 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »