Superksiężyc – pełnia w Byku

Zamieszczony przez dnia Lis 8, 2016

W poniedziałek, 14 listopada o 14:52 nastąpi pełnia w 23° Byka. Tego dnia mamy szansę zobaczyć Superksiężyc – największy od początku XXI wieku!
Luna wzmocni nasz praktycyzm, pragnienie komfortu życiowego, piękna, rozkoszy, przyjemności zmysłowych oraz przywiązanie do rodziny. W trzecim dekanacie Byka znajduje się jednak we władzy Saturna, będziemy więc bardziej skłonni do ulegania melancholii i pesymizmowi, a także podatni na dyskomfort psychiczny. Poza tym – jak podczas każdej opozycji Słońca z Księżycem – mogą pojawić się wahania nastrojów oraz niepokój.
Tym razem Słońce w Skorpionie zachęci do bezwzględnego zaangażowania, wnikania w temat, szukania drugiego dna i wiążących zobowiązań. Energetycznie sprzyja też nieprzejednanym postawom czy skrajnym, wręcz fanatycznym zachowaniom. W efekcie powstaną silne napięcia wynikające ze zderzenia potrzeby posiadania, gromadzenia i zabezpieczenia (Byk) z radykalnymi działaniami zmierzającymi do rozproszenia energii (Skorpion).

 

Lilith

Dodatkowo Słońcu towarzyszyć będzie Lilith (20° Skorpiona). Taki układ wskazuje na skłonność do ulegania pokusom i konflikt płci, podkreśla rolę niezależnych, silnych, wpływowych kobiet oraz dziwnych, tajemniczych i nieprzystępnych mężczyzn, którzy ostentacyjnie demonstrują moc, aby udowodnić swoją wartość, z obawy przed ujawnieniem własnych słabości niechętnie odsłaniają karty, szukają silnych partnerek, jednocześnie deprecjonując żeński pierwiastek.
Niebagatelną rolę odegra temat seksualności oraz podziału ról na kobiece i męskie. Zarówno Byk, jak i Skorpion podkreślają zmysłowy, erotyczny charakter całej konfiguracji, temat finansów i zależności. Z kolei Lilith uwypukla aspekt dyskomfortowy, problematyczny i drażliwy (walka: „kto na górze, a kto na dole?).
Na pierwszy plan wysuną się więc wszelkiego rodzaju tajemnice, tematy trudne, wyparte i niejawne, związane z władzą, pieniędzmi oraz seksualnością, niewykluczone, że przy okazji zostanie też złamane jakieś tabu czy nastąpi spektakularny coming out.
W szerszej skali powszechną uwagą przykują kwestie homofobii i seksizmu, podżegacze, sygnaliści, ekstremiści, ludzie, którzy nie przestrzegają reguł, pozbawieni praw, wyobcowani, uciemiężeni, tzw. czarne owce, a w życiu codziennym – wszelkie pokusy i zafałszowania.

 

Superksiężyc

W tym czasie mogą też wystąpić katastrofy naturalne (np. wybuchy wulkanów). Tym bardziej, że Księżyc znajdzie się w perygeum, czyli najbliżej Ziemi – takie zjawisko jest nazywane Superksiężycem. Według NASA tarcza ziemskiego satelity będzie o 14% większa niż podczas normalnej pełni. Dodatkowo o 30% wzrośnie jego jasność. Ostatnio podobna sytuacja miała miejsce w 1948 roku, a kolejna nastąpi dopiero 25 listopada 2034 roku.
Duża bliskość Srebrnego Globu sprawi, że jego grawitacja zwiększy też intensywność pływów oceanicznych. W efekcie w wielu krajach może dojść do podtopienia obszarów przybrzeżnych.

 

Gwiazdy stałe i aspekty

Podczas pełni Słońce utworzy koniunkcję z gwiazdą Unukalhai (22°18 Skorpiona), a Księżyc z Capulusem (21°58 Byka). Pierwszy aspekt wskazuje na konflikty i rozczarowania, drugi grozi ślepotą lub uszkodzeniem wzroku.

Czeka nas bardzo intensywny czas. Na pierwszy plan wysuną się kwestie wartości i władzy, kontroli i bezsilności. Warto zadać sobie pytanie, co jest dla nas tak bardzo cenne, że jesteśmy gotowi zrobić wszystko (Skorpion), aby to utrzymać, zabezpieczyć i ochronić (Byk), a gdzie możemy pozostawić sprawy swojemu biegowi? Co chcemy nadzorować, a co możemy sobie odpuścić?

Superksiężyc – pełnia w Byku

 

Władająca Bykiem Wenus przebywa obecnie w Koziorożcu i 25 listopada utworzy w 16° koniunkcję z Plutonem, regentem Skorpiona. Wtedy jeszcze raz powrócą tematy tej pełni. W centrum uwagi znajdą się sprawy dotyczące władzy i manipulacji w związkach, bolesne rozstania, ale także gwałtowne namiętności.
Kwadratura Merkurego z Neptunem (dokładna: 18.11., 10°) może generować nieporozumienia, pomyłki oraz fałszywe informacje, które wywołają chaos i dezorientację. Ponieważ Neptun tworzy koniunkcję ze zstępującym węzłem księżycowym (Ogonem Smoka, 10° Ryb), dlatego na głębszym, nieświadomym poziomie odczuwamy niejasną tęsknotę za pięknym, idealnym światem. To wrażenie zainspiruje nas do bardziej idealistycznych działań albo przysporzy rozczarowań.
Sekstyl Neptuna z Wenus sprzyja artystycznym bądź duchowym projektom, wszelkim twórczym przedsięwzięciom oraz subtelnym inspiracjom, które niemal od razu można przyoblec w konkretną postać (Wenus w Koziorożcu).
Sekstyl Jowisza do Saturna, też należący do aspektów harmonijnych i tonujących, pozwoli nam pragmatycznie, mądrze i ostrożnie podejść do realizacji planów, spojrzeć na rzeczywistość z realnej perspektywy oraz mierzyć siły na zamiary.

© 2016 AstroTranslatio. All rights reserved
Zdjęcie źródło: Pixabay

Wyślij komentarz

Translate »