Struktura pęka, rysy na ideale 14. – 20.6.2021

Zamieszczony przez dnia czerwiec 13, 2021

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: struktura pęka, rysy na ideale II cz./ „powrót do przyszłości” albo „naprzód w przeszłość”: pomysły, ideały, ideologie wystawione na próbę / ochota na eksperymenty, zmiany i twórcze działania

 

Przede wszystkim osoby, które nie mają pilnych zobowiązań, dysponują czasem i przestrzenią do działania, mogą liczyć na bardzo ciekawy tydzień. Nie zabraknie teraz fantazji, kreatywności ani chęci do wypróbowania czegoś nowego. Najbliższe dni przyniosą też romantyczne chwile oraz wizje, które pobudzają i inspirują. Ponadto z jakości czasu skorzystają najróżniejsze twórcze, kreatywne przedsięwzięcia.
Wszystkie te działania przyniosą najlepsze rezultaty, jeśli wyzbędziemy się wyobrażeń i oczekiwań, jak dana rzecz powinna wyglądać.

Kto chce, może też po prostu płynąć z prądem i robić to, na co akurat ma ochotę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że efektywność i produktywność nie stoją teraz na pierwszym miejscu. Osoby, które mają pod tym względem duże nadzieje, mogą się rozczarować.

 

ODNOWIĆ STARE ZNAJOMOŚCI


Głównie, jeśli idzie o poważne kwestie i sprawy mające długofalowe skutki należy zachować ostrożność. Retrogradujący Merkury pozwoli nam odgrzać stare znajomości i pomysły, a także sprawdzić pożyteczność czy wykonalność tych ostatnich. Poza tym warto szukać sojuszników i sprzymierzeńców, z którymi będziemy mogli podjąć współpracę. Jednak wciąż czas nie sprzyja podejmowaniu konkretnych działań i zawieraniu nowych umów. Dodatkowo istnieje spore niebezpieczeństwo, że zatracimy się w ideałach i możliwościach albo ulegniemy złudzeniom. Dopiero 24 czerwca Merkury ruszy „do przodu”. Dlatego musimy teraz poświęcić więcej czasu na skorygowanie uzyskanych informacji, na sprawdzenie, co jest realne i prawdziwe.

 

KRÓL JEST NAGI


Na konkretnym poziomie przed ogromnym wyzwaniem staną przede wszystkim rozmaite autorytety oraz przywódcy. Tutaj chodzi o odpowiedź na pytanie, czy potrafią dotrzymać danego słowa i zrealizować swoje wizje. Prawdopodobne są też sytuacje jak ta przedstawiona w baśni Andersena „Nowe szaty cesarza”.
W efekcie idole zostaną strąceni z piedestału, a ich miejsce zajmą nowe osoby.

 

STRUKTURA PĘKA, RYSY NA IDEALE


Na drugim planie, ale dla niektórych bardzo wyczuwalnie, pojawi się jednak niepokój. Zaznaczy się napięcie między zwolennikami starego porządku, dobrze znanych koncepcji np. teorii kapitalistycznych czy naukowych, a z drugiej strony przedstawicielami ruchów zmiany, reform i przełomu, które są zorientowane na ekologię, rozwiązania systemowe oraz rozwój organiczny.
Równie mocno do głosu dojdzie rozziew między sympatykami tradycyjnych, naturalnych rozwiązań oraz osobami, które wierzą w naukę i nowoczesne technologie. W tym przypadku często nie będzie wiadomo, czym tak naprawdę jest postęp i które ideologie z przeszłości okażą się przydatne w przyszłości.
Dopiero w kolejnych tygodniach zyskamy jaśniejszy obraz sytuacji, jeśli idzie o dalszy kierunek.

 

TYDZIEŃ W SZCZEGÓLE


Opisane w ostatnim paragrafie napięcie będzie odczuwalne przede wszystkim w PONIEDZIAŁEK i we WTOREK. W tych dniach da osobie znać ogromna potrzeba działania. Zapragniemy całym sobą zaangażować się w realizację projektu, który jest bliski naszemu sercu. Równie duża będzie potrzeba, aby zauważono i poważnie potraktowane nasze pomysły oraz dzieła innych. Wzrośnie też skłonność do idealizowania i podziwiania tych, którzy wyrażają nasze własne, niewypowiedziane tęsknoty i wizje. Jeśli takie tęsknoty nie spełnią się zgodnie z oczekiwaniami, to w pierwszym rzędzie poczujemy ogromne rozczarowanie. Jeżeli w takich momentach uda się Wam ponownie znaleźć motywację, to możecie wspiąć się na wyżyny kreatywności. Gorzej, jeśli pojawi się skłonność do przekory, uporu, buntu, krytyki czy zrzucania winy. Świadomie stwórzcie przestrzeń, która pozwoli Wam wyjść poza szarą codzienność i przeżyć coś inspirującego.

 

STRUKTURA PĘKA – SZCZEGÓŁY


We wtorek uściśli się druga z trzech w tym cyklu kwadratura Saturna z Uranem. Tego, że struktura pęka na własnej skórze doświadczą urodzeni na początku maja, sierpnia, listopada i pod koniec stycznia. Powyższe dotyczy też osób, które w swoich horoskopach mają obsadę 14° Byka, Lwa, Skorpiona i Wodnika. Coś musi się zmienić, nie sposób dłużej zamiatać pod dywan niewygodnych prawd. To, co przetrwa próbę, warto zachować, ale też czas na eksperyment, czas na nowe!

 

NADROBIĆ ZALEGŁOŚCI


W ŚRODĘ i w CZWARTEK zrobi się spokojniej, wzrośnie potrzeba porządku i klarowności. Wykorzystajcie energię, żeby nadrobić zaległości i zadbać o rzeczy, które wcześniej zostały zaniedbane. Również ciało wymaga teraz więcej uwagi. Dlatego czas najbardziej sprzyja działaniom służącym zdrowiu oraz wszelkiego rodzaju porządkom.

 

WSPÓLNIE PRZEŻYĆ COŚ PIĘKNEGO


PIĄTEK i SOBOTA upłyną całkowicie pod znakiem związków – zapragniemy przeżyć z innymi coś pięknego. W efekcie czas sprzyja uczestnictwu w wydarzeniach kulturalnych, ale również wszelkiej twórczości i działaniom artystycznym. Teraz wzrośnie gotowość do spotkań, dyskusji, będziemy też bardziej otwarci. To dobra pora na wyjaśnienie wszelkich nieporozumień oraz przeprowadzenie rozmów, które od dawna czekają na swoją kolej.

W NIEDZIELĘ da o sobie znać emocjonalna intensywność. Spotkania upłyną pod znakiem potrzeby „prawdziwych”, autentycznych uczuć. W związku z tym nie zadowoli nas to, co widzialne i powierzchowne, ale będziemy chcieli dotrzeć do sedna, zajrzeć za kulisy, odkryć drugie dno. Czas sprzyja szczerym, emocjonalnym deklaracjom. Jeśli macie odwagę, aby trwać przy tym, co dla Was ważne i nie przestraszycie się nawet najtrudniejszych tematów, a z drugiej strony będziecie neutralni i podejdziecie do rozmówcy bez uprzedzeń, to istnieją spore szanse na konstruktywne spotkania.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2021 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »