Strefa wolna od uprzedzeń 6. – 12.7.2020

Zamieszczony przez dnia Lip 5, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: strefa wolna od uprzedzeń / przejście do kolejnego etapu – 4. część: przygrywka, zmiana fazy i reorientacja / popędy, instynkt, seksualność i podstawowe potrzeby / potęga kobiecości / wyobrażenia, role i koncepcje dotyczące tego co „męskie” i „żeńskie”: stare, tradycyjne ujęcie, walka płci, taniec energii czy nowe formy współpracy?

 

Wprawdzie nadal jesteśmy w fazie przejściowej, ale w najbliższych dniach zmienią się punkty nacisku. Oprócz potrzeby bezpieczeństwa i kontroli, która w minionym tygodniu znowu uległa wzmocnieniu, dadzą o sobie znać popędy i instynkty.

O naszym zachowaniu zadecydują teraz: instynkt przetrwania, popęd seksualny, potrzeba osiągnięcia czegoś, postawienia na swoim albo pokonania kogoś, głęboko zakorzenione lęki, niepewność, urazy, bezradność i wrodzona agresywność. W efekcie możemy mieć spory problem z obiektywną, rzeczową oceną sytuacji.

 

STOP i cała naprzód!


Merkury do końca tygodnia przebywa w ruchu wstecznym, dlatego jak bumerang powracać będą stare sprawy, które wpłyną na nasz sposób myślenia, znacząco utrudniając komunikację. Trzeba liczyć się
z nieracjonalnymi, nieoczekiwanymi, gwałtownymi reakcjami. Powściągnijcie tego rodzaju impulsy i tendencje oraz postarajcie się zachować zimną krew, jeśli ktoś w Waszym otoczeniu wpadnie w szał. Przyjmując otwartą, jasną postawę, zajdziecie najdalej. Zadbajcie o odpowiednią dawkę ruchu na świeżym powietrzu, poszukajcie wyzwań, które pozwolą Wam świadomie wykorzystać te energie. Doskonale nadają się do tego aktywność sportowa oraz zaangażowanie w realizację społecznych projektów.

Jednocześnie – zwłaszcza w drugiej połowie tygodnia – zobaczymy poruszające sceny i gesty współczucia, człowieczeństwa oraz solidarności. W trudnych sytuacjach spowodują one zmiany i nagły zwrot akcji. Warunkiem pozytywnego rezultatu jest wewnętrzna jednoznaczność, jasność, gotowość wyzbycia się oczekiwań, ale bycia tu i teraz.

 

Strefa wolna od uprzedzeń


Sporo uwagi poświęcimy też tematom „męskości” i „kobiecości”, ról społecznych wynikających z przynależności do płci, patriarchatowi i matriarchatowi. Niewykluczone, że w niektórych dziedzinach wywiąże się prawdziwa «walka płci». W tym kontekście dadzą o sobie znać bezradność i bezsilność, odrzucenie, deprecjacja, pogarda, poniżenie i przemoc wobec «innego». Istotną rolę odegra też podejście do płciowości i seksualności. Nasunie się pytanie, czy na tym polu istnieje strefa wolna od uprzedzeń? Jak bumerang powracać może kwestia «winy» i czasami nie będzie jasne, kto jest oprawcą, a kto ofiarą.

Tyle o trudnych, przykrych odpowiednikach tej konfiguracji (Słońce/Lilith). Jej pozytywną manifestacją jest możliwość znalezienia i wypróbowania nowych form współpracy lub gry wspomnianych energii. Jeśli mężczyźni pokażą swoją wrażliwą, kruchą stronę, a kobiety – moc i siłę, nie będą uzależniać swojej tożsamości od przynależności płciowej, ale ujawnią animę i animusa, to mogą znaleźć nowe formy współpracy oraz uwolnić ogromny kreatywny potencjał. Z takiej synergii skorzystają przede wszystkim twórcy. Pary kochanków mogą liczyć na niezwykle intensywne, upojne spotkania.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK rano będą jeszcze wybrzmiewać echa niedzieli. Na pierwszy plan wysuną się różne wyobrażenia dotyczące prawa i porządku. W najlepszym razie wyraźnie zobaczymy, co jest ważne i w co jesteśmy gotowi się zaangażować. W efekcie podołamy największym wyzwaniom i nabierzemy siły. Niewykluczone jednak, że ogląd sytuacji utrudnią nam stare (tradycyjne) przekonania oraz koncepcje na temat władzy czy autorytetu, a także związane z nimi lęki, które zablokują ważne procesy. Po południu klimat ulegnie zmianie – wzrośnie otwartość i gotowość podjęcia rozmów.

WTOREK i ŚRODA stoją pod znakiem debat i dyskusji na tematy światopoglądowe. W najlepszym razie zostaną teraz przełamane skostniałe wyobrażenia, a burze mózgów zrodzą nowe koncepcje dotyczące równości i społecznego współistnienia. Możemy też porozmawiać o starych urazach i o tym, jak ich unikać
w przyszłości. Gorzej, jeśli zainteresowani będą uparcie trwać przy ideologicznych zasadach i zechcą przekonać innych do swojej wyższości oraz racji.

 

Lilith/Słońce – strefa wolna od uprzedzeń


W ŚRODĘ wieczorem wyraźnie wzrośnie poziom wrażliwości. CZWARTEK i PIĄTEK zdominuje potrzeba piękna, więzi i miłości. Na pierwszy plan wysunie się kwestia seksualności, gender i wzorców ról. Zadajmy sobie pytanie, czy w tej dziennie może powstać strefa wolna od uprzedzeń? Poświęćcie teraz trochę czasu na rzeczy, które poruszają Waszą duszę, spotkajcie się z ludźmi, których lubicie. Z jakości czasu skorzysta też kontakt z przyrodą, odpoczynek nad wodą oraz kreatywne działania związane z muzyką, tańcem i sztukami wizualnymi. Koniec tygodnia nie sprzyja zadaniom wymagającym dyscypliny, koncentracji czy jasności umysłu.

WEEKEND przyniesie dość sprzeczne impulsy. Teraz wzrośnie żądza czynu oraz skłonność do podejmowania impulsywnych, spontanicznych decyzji. Z drugiej strony będziemy bardziej podatni na zranienie, niezdolni do logicznego, racjonalnego myślenia. W efekcie byle błahostki wytrącą nas z równowagi i wywołają nadspodziewanie gwałtowne reakcje. Czas sprzyja zaangażowaniu w akcje pomocowe, humanitarne oraz związane z ratowaniem zwierząt. Bądźcie szczególnie ostrożni na drodze! W niedzielę – patrząc z perspektywy Ziemi – Merkury „zatrzyma się” a następnego dnia przejdzie do ruchu prostego. Dlatego od PONIEDZIAŁKU warto na nowo podjąć rozmowy, które znalazły się w impasie albo zostały przełożone na później. Pora zamknąć zainicjowane na początku czerwca projekty związane z komunikacją, informacjami, mediami, oświatą lub handlem.

 

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »